Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie czy te parametry sa ok dla pieciomiesiecznego zbiornika ? Czy cos nalezy zrobic?

CD36FC76-0436-4C17-AC8D-78E997765310.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku na fb widziałem jedyne co skomentowali to gdzie wysłałeś test.
Jak chcesz jakiś konkretnych informacji.
Pokaż co masz w zbiorniku, napisz czy coś jest nie tak lub czy chciałbyś coś poprawić.
 

Jakieś tragedii po wynikach nie widzę.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

Przemku na fb widziałem jedyne co skomentowali to gdzie wysłałeś test.
Jak chcesz jakiś konkretnych informacji.
Pokaż co masz w zbiorniku, napisz czy coś jest nie tak lub czy chciałbyś coś poprawić.

Dzieki bo widze ze tam nic nie przeczytam sensownego. 
mam zbiornik 240l juwela przerobiony po slodkim tzn dodany dedykowany odpoeniacz wewnetrzny, kubel zasypany po brzegi matrixem i ostatnio wyjalem za namowa kolegi z filtra wewnetrznego wszystkie absorbery i wlozylem kulki maxspecta co pomoglo obnizyc no3 ktore bylo od poczatku na poziomie 30 teraz jest 4. 
po4 bliskie 0 wg malej hanki ale tu widac inaczej. Oswietlenie 3 x t5 54w dwie biale jedna blue actinic i dodatkowo ledowy actinic aqela 18w 

poza tym 30 kg skaly suchej , srednia ilosc korali miekkich i lps 

skaly mega pokryte zielonym nalotem, korale w sredniej kondycji nie rosna ale sie pompuja. 

EA661A48-FDFA-4066-9CB4-04B56F319B8F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lolek520 napisał:

Dzieki bo widze ze tam nic nie przeczytam sensownego. 
mam zbiornik 240l juwela przerobiony po slodkim tzn dodany dedykowany odpoeniacz wewnetrzny, kubel zasypany po brzegi matrixem i ostatnio wyjalem za namowa kolegi z filtra wewnetrznego wszystkie absorbery i wlozylem kulki maxspecta co pomoglo obnizyc no3 ktore bylo od poczatku na poziomie 30 teraz jest 4. 
po4 bliskie 0 wg malej hanki ale tu widac inaczej. Oswietlenie 3 x t5 54w dwie biale jedna blue actinic i dodatkowo ledowy actinic aqela 18w 

poza tym 30 kg skaly suchej , srednia ilosc korali miekkich i lps 

skaly mega pokryte zielonym nalotem, korale w sredniej kondycji nie rosna ale sie pompuja. 

EA661A48-FDFA-4066-9CB4-04B56F319B8F.jpeg

Szczerze jak robisz podmianki to pytanie na czym?
I nic poza podmiankami bym tu nie kombinował po prostu regularnie raz na tydzień dwa 10% podmianki na dobrej soli, a nie chodnikowej czy innych wynalazkach.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sith114 napisał:

Szczerze jak robisz podmianki to pytanie na czym?
I nic poza podmiankami bym tu nie kombinował po prostu regularnie raz na tydzień dwa 10-20% podmianki na dobrej soli, a nie chodnikowej czy innych wynalazkach.

Podmianki robie co tydzien 10% af reef salt regularnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolek520 napisał:

Podmianki robie co tydzien 10% af reef salt regularnie 

A jeszcze pytanie o oświetlenie masz te t5 z odbłyśnikami i chłodzeniem? To robi różnice bo swiatła masz na styk ja bym poszedł przynajmniej 4x54W tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sith114 napisał:

A jeszcze pytanie o oświetlenie masz te t5 z odbłyśnikami i chłodzeniem? To robi różnice bo swiatła masz na styk ja bym poszedł przynajmniej 4x54W tutaj.

Mam dodatkowe zlacze na kolejna t5 ale dodalem wlasnie tago aquaela odblysniki mam polozone na nich luzem bo juz nie mam mozliwosci zamontowania a chlodzenie to jeden wentylator ktory czasowo sie zalacza jak temp rosnie popoludniu do 26 stopni i wylacza sie pod wieczor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolek520 napisał:

Mam dodatkowe zlacze na kolejna t5 ale dodalem wlasnie tago aquaela odblysniki mam polozone na nich luzem bo juz nie mam mozliwosci zamontowania a chlodzenie to jeden wentylator ktory czasowo sie zalacza jak temp rosnie popoludniu do 26 stopni i wylacza sie pod wieczor 

Wrzuć wiecej zdjęc korali itp może ktoś inny coś zauważy jeszcze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki jak dla 5miesiecznego akwa spoko. Jod masz za nisko. Zielonym nalotem na skale się nie przejmuj. Wszystko fajnie zejdzie. 

Tło dałeś niebieskie, nie myślałeś o czarnym? Filtry, pompki i rurki od kubełka by "znikły". Jak tło niebieskie zajdzie glonem niezbyt fajnie to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawellb napisał:

Wyniki jak dla 5miesiecznego akwa spoko. Jod masz za nisko. Zielonym nalotem na skale się nie przejmuj. Wszystko fajnie zejdzie. 

Tło dałeś niebieskie, nie myślałeś o czarnym? Filtry, pompki i rurki od kubełka by "znikły". Jak tło niebieskie zajdzie glonem niezbyt fajnie to wygląda ;)

Juz nieraz myslalem ze dowalilem z tym tlem ae teraz juz nic nie zrobie stoi przy samej scianie

ale do marca bedzie nowy wiekszy baniak z sumpem wiec problem zniknie. Dzieki za odp. Pozdrswiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.