Skocz do zawartości
Sebastiano

Szafka większa od akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie przeskoczyć na troszkę większy zbiornik.Myślę tu o akwarium o wymiarze 60x60x50 z kominem zewnętrznym.Chciałbym aby stał na szafce na tyle większej aby w niej zmieścić sump,zbiornik na dolewkę UPS oraz większość gratów.Myślałem tu o szafce o wymiarach około 160 x 60 i minimum 80cm wysokości.

Rozumiem , że taka szafka z racji nacisku tylko na środkową jej część raczej musi być z stelażem?Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rozkładu wnętrza i podpór. Ale stelaż znacznie ułatwia takie rozwiązanie. To znaczy, jak się uprzesz to możesz zrobić konstrukcję bez stelaża, ale dużo prościej i większy margines bezpieczeństwa da stelaż. Jeśli sump będzie większy niż otwory na drzwiczki, można wstawić go bokiem. Jeśli o tym myślałeś.

Dobrze przy okazji wziąć pod uwagę rozkład elektryki i np. w mokrej części tylko 12V mieć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dale napisał:

Wszystko zależy od rozkładu wnętrza i podpór. Ale stelaż znacznie ułatwia takie rozwiązanie. To znaczy, jak się uprzesz to możesz zrobić konstrukcję bez stelaża, ale dużo prościej i większy margines bezpieczeństwa da stelaż. Jeśli sump będzie większy niż otwory na drzwiczki, można wstawić go bokiem. Jeśli o tym myślałeś.

Dobrze przy okazji wziąć pod uwagę rozkład elektryki i np. w mokrej części tylko 12V mieć.

Jeśli chodzi o elektrykę to chciałbym zrobić w jednym końcu szafki oddzielone płytą miejsce , gdzie będą wszystkie gniazdka oraz sterowniki(gdzieś u któregoś Forumowicza widziałem takie rozwiązanie).

Nie pomyślałem o tym aby sumpa dać w poprzek,fajny pomysł.Tym sposobem zyskam troszkę więcej miejsca wzdłuż szafki.

Faktycznie wydaje mi się że jednak najbezpieczniej będzie dać minimum jedną podporę w środkowej części szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w poprzek :) Ale wstawić z boku szafki - bok szafki robimy demontowany i wsuwamy sump, przez to może on być dłuższy niż szerokość jednych drzwiczek :)

Np. jak szafka ma mieć około 150 długości, a akwarium 60 cm, to jeśli będzie stało na środku, dajesz stelaż z 3 częściami po ok 50 cm szerokości, sump około 100 cm i wstawiany bokiem szafki :) Ale zastanów się, bo miałem takie akwa (60x60x60) i było średnio ustawne, oraz średnio wygodne dla ryb, większość lubi pływać wzdłuż zbiornika.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.