Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Metna woda po ballingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Od kilku dni leje ballinga ale z ręki w ilości 4 ml co daje wzrost kh o 0.1na dawkę.  Chcę pomału wprowadzic bo po ostatnich zakupach zjechało mi z 8 na 6.3-6.0 ale nie dużych skoków dlatego pomału wprowadzam ale woda się zrobiła lekko metna.  Czy to wina samego ballinga? Balling af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wlewasz wszystko w tym samym czasie czy robisz np. naście min. przerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz poziom Ca? Jak wysoki to dolewając kH  zawsze ci na chwilę zrobi się mleko.

Jak się ustabilizuje stosunek ca/kh to będzie już dobrze.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu No nic. tego nie przeskoczysz - część kh od razu przy wlewaniu będzie ci się wytrącać w postaci wodorowęglanu wapnia. To minie.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Guban88ok3m napisał:

Kh 6 teraz A ca 420

normalne wyniki. lej ca pierw odczekaj godzinnke i lej kh, nic nie wejdzie w reakcje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja najpierw lalem kh A później ca i później jeszcze mg to teraz jak ? A ca i mg można naraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a lej jak chcesz byleby Kh było ostatnie w zestawie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli leje dalej wszystko jak lalem tylko zmienie kolejność i odstęp o godzinke.  Czyli jeszcze raz magnez można z wapniem naraz a kh po godzinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... tak , Mg z Ca możesz nawet połączyć w jeden roztwór ale w/g pewnych proporcji.

Powinieneś poczytać jeszcze o metodzie Ballinga aby zrozumieć po co i na co to lejesz.

https://reefhub.pl/metoda-ballinga/

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zaczęło mi lecieć kh zmieniłem akwa na większe dodałem trochę sps mam ich ok 13 więc pewnie konsumpcja się zaczęła.  Najpierw chciałem podbić samo kh ale później stwierdziłem że rozrobie każdy komponent i będę lal.  Przy ubytku kh stwierdziłem że czas zacząć lac do akwa ballinga. Mam ballinga z af tego w prochu sam robię wg instrukcji A tam jest podane w osobnych komponentach ca i mg

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osobnych jest wygodniej, gdy nie bedziesz lal po rowno. A najwygodniej jest, gdy pompy dozujace same dolewaja w kilku dawkach dziennie. Mysle, ze z sps-ami bez pomp bedzie trudno, no chyba ze nigdy nie wyjedziesz na urlop itp. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stani napisał:

W osobnych jest wygodniej, gdy nie bedziesz lal po rowno. A najwygodniej jest, gdy pompy dozujace same dolewaja w kilku dawkach dziennie. Mysle, ze z sps-ami bez pomp bedzie trudno, no chyba ze nigdy nie wyjedziesz na urlop itp. 

Pompa będzie ale nie juz,  ale zamówić zamówię napewno a teraz  na początek chciałem zacząć tak z ręki. To można lac jednego więcej czy zasada że każdego równo bo już sam nie wiem 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

Pompa będzie ale nie juz,  ale zamówić zamówię napewno a teraz  na początek chciałem zacząć tak z ręki. To można lac jednego więcej czy zasada że każdego równo bo już sam nie wiem 

Ja bym lał po równo i sprawdzał jak zmieniają się parametry,dopiero po testach miałbym jasność czego jest albo za dużo, albo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh ani drgnęło A powinno conajmniej o 0.5 - 1wiecej a jest ciągle 6 . Czy wytrawnie może być przyczyną że mimo dozowania nic nie ruszyło czy konsumpcja korali ? Daje dawkę 4 ml co powinno dziennie podnieść o 0.1

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 Wody netto , robiłem recepturę wg af czyli 20 ml kh powinni podnieść o 0.5 w 100l ja dałem 4 ml wg matematyki 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że z początkowego kh 6,0 podnosimy do 7,5 przy twoich 90l wyszło mi konieczność dolania 48,2 ml roztworu NaHCO3:

Muszę jeszcze doczytać ile możesz na dzień dolewać przy twojej objętości zbiornika.

image.thumb.png.167d940399128bf2b4ad8f9f3f839c60.png


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, montymick napisał:

Założyłem, że z początkowego kh 6,0 podnosimy do 7,5 przy twoich 90l wyszło mi konieczność dolania 48,2 ml roztworu NaHCO3:

Muszę jeszcze doczytać ile możesz na dzień dolewać przy twojej objętości zbiornika.

image.thumb.png.167d940399128bf2b4ad8f9f3f839c60.png

Ja jadę wg tego co af ma napisane na etykiecie.  Podbilem  do 10 ml zobaczę co się stanie . Wg af 10 ml roztworu powinno podbic i 0.25 kh 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie patrzałem na żadne tabele ani wskazówki i zalecenia  producentów  robiłem  tak  testy   mg ca  kh    i lałem  po 10 ml   codziennie za kilka dni znowu testy    i  korakta dozowania i tak do ustalenia  dawek


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.