Jump to content

grzegorz77

Klubowicz
 • Content Count

  540
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

1477 profile views
 1. Gdzie ty tu widzisz jakiś problem?Bo ja w pokazanych przez ciebie wynikach,nie zauważyłem jakiś wielkich przekroczeń.Więc skąd twoja teoria że to wina metali?
 2. Cholera jakie to teraz nazwiska ludzie mają.Sorry że nie w temacie ale powstrzymać się nie mogłem.Taka mała ludzka złośliwość.
 3. Ta,"a świstak siedzi i zawija w te sreberka". Bajki to proszę opowiadać dzieciom.
 4. grzegorz77

  Euphilia

  Światło,główka bardziej zielona ma gorszy dostęp do światła.
 5. Kiedyś przeprowadzono badania,zebrano grupę ludzi o wysokim IQ oraz drugą grupę o przeciętnym IQ.Następnie obie te grupy podzielono według poglądów na konserwatystów i liberałów.Grupą tym dano zadanie,liberałowie mieli znaleźć jak najwięcej zalet z bycia konserwatystom,a konserwatystom na odwrót.Wyniki między grupami o wysokim IQ i średnim prawie w ogóle się nie różniły.Było to jedno z wielu badań,przeprowadzanych przez wiele lat które wykazało że najpierw są uczucia a potem logiczne myślenie aby argumentowało nasze uczucia,zachcianki itp.Po prostu ludzie bardziej inteligentni lepiej argumentują swoje przekonania które maja głęboko zakorzenione,jeżeli chodzi o szukanie dowodów na temat z którym "wewnętrznie" się nie zgadzają ich argumentacja drastycznie spada.I z corona mamy taki właśnie dobry przykład, zwolennicy teorii spiskowych i dowodów że żaden covid nie istnieje będą szukać argumenty na poparcie swojej teorii, a zwolennicy tego że mamy do czynienia z globalną pandemią na swoją korzyść.Bo nie jest ważne gdzie jest prawda,ważne jest kto ma rację.A wujek google zawsze znajdzie armię "autorytetów" które będą popierać to w co wierzymy.Zresztą sami zadajcie sobie pytanie,czy rozmawiając z kimś kto ma inne zdanie niż wy,pierwsze co robi nasz mózg to nie szuka argumentów na poparcie naszej teorii?Ilu z nas stara się zrozumieć na spokojnie drugą stronę i przeanalizować argumenty oponenta?Pewno bardzo niewielu.Ja sam tak często myślę i na tym się łapie że gdzieś mam to czy ktoś ma rację,po prostu nie lubię tego gościa i tyle.
 6. Zanim tak mocno pojedziesz po koledze Testerzy,radziłbym poczytać o tzw. pożywkach wybiórczych,muszę cię zasmucić ale na konkretne szczepy bakterii ma wpływ to jaka podajemy im pożywkę,jedne rosną drugie są zahamowywane.
 7. Ale z tego co widze na zdjęciu to masz chyba aż 4 przegrody,pierwsze tworzą szeroką szczelinę a drugie wąską.Ta wąska jest przysłonięta lekko kablami(wydaje mi się że tam jest). Do wyłapania bąbelków wystarczy tylko jedna,przynajmniej u mnie w sumpie.
 8. Rolermat spokojnie by się zmieścił z odpieniaczem. Zresztą pewnie wcześniej czy później i tak je wytniesz .
 9. Ale kombinacji,nie łatwiej było wyciąć te dwie przegrody gdzie masz spust wody i po sprawie.
 10. Tylko jak jakiś nowicjusz czyta to forum i dowiaduje się że musi sobie liczyć 100 zł/l,co przy 250 l daje astronomiczną kwotę 25 tyś,to dziękuje za takie hobby.Tak jak piszesz wystarczy poszukać i można za mniej niż połowę tej kwoty mieć super akwarium z życiem,i to wcale nie same miękasy.
 11. Kurde to jakim cudem mi się udało dużo taniej,zrobić 200l+ 60lsump za góra 6 klocków z życiem.Według waszych wyliczeń powinienem dać coś ponad 20 koła,ewentualnie na bidę ponad 10.Pewnie, jak chcesz na bogato przy 250l się i w 100 tyś nie zamkniesz,ale całkiem fajne akwarium możesz mieć za kilka tysiaków.Jedna rzecz nie oszczędzaj na oświetleniu,ja na lampach DIY się mocno przejechałem.
 12. Trochę cie nie rozumiem ,skoro wiesz że akwarium dojrzewa i masz się tym nie przejmować, to co cię dziwi dino które jest jednym z etapów dojrzewania akwarium.Odsysaj to podczas podmiany wody i lej bakterie.
 13. Tego nie można być pewnym,puki w skali krajowej fotowoltaika stanowi niewielki procent wykorzystywanej energii,dopóty nie jest obłożona przez państwo dziwnymi podatkami.Jestem przekonany że wraz ze wzrostem tej metody,podatek się jakiś znajdzie który zmniejszy opłacalność tej metody.
 14. Też jestem sceptycznie nastawiony do takich wynalazków,które przyśpieszają znacząco zasiedlanie akwarium,bakterie to nie wszystko,równowaga w akwarium to rzecz delikatna i skomplikowana,ale może się mylę.Jestem z tych ludzi którzy wierzą w to że czas jest rzeczą którą nie można kupić,choć niektórzy próbują i będą próbować.A jak się to kończy?Raz dobrze,a raz źle, z mojego doświadczenia przeważnie źle,zwłaszcza w akwarystyce gdzie cierpliwość jest wielką cnotą.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.