Jump to content

grzegorz77

Klubowicz
 • Content count

  480
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

1169 profile views
 1. grzegorz77

  Nowe 420- Dąbrowa Górnicza

  Nie to żebym się czepiał,ale większości szczepek zakupionych w sklepie masz już na podstawkach, często koralowce są już dobrze przyrośnięte do podstawki tak że nie ma sensu ich odrywać, i do skały przylepia się wraz z podstawką.Oczywiście podstawki ze sklepu wcale nie muszą być kompatybilne z twoimi.
 2. grzegorz77

  Testery Hanna lub inne

  Hanna to zwykł spektrofotometr który emituje długość światła charakterystyczną w tym przypadku dla fosforanów.Rożnica między H713 a H774 to zakres i to że 774 jest dedykowana do wody słonej.Ponieważ w każdej z "Hanek" ma wpisana prosta krzywą,to różnica może wynikać stąd że jedna krzywa została stworzona na wodzie słodkiej,a druga na słonej.Przynajmniej tak ja myślę.
 3. grzegorz77

  Wstrzymano eksport koralowców z Indonezji

  Nie wiem Czarek jak dobrze pamiętasz u nas czasy komuny,ale jest to przykład jak permanentny brak na rynku prawie wszystkiego deprawował społeczeństwo.Do dzisiaj borykamy się z problemem że wynieść coś z przysłowiowej "roboty" to nie kradzież, a operatywność. Naprawdę dobry tekst,każdy złodziej powinien wykuć go na "blachę".
 4. grzegorz77

  Wstrzymano eksport koralowców z Indonezji

  Życie jednak pokazuje że w krajach biednych o uczciwość trudno.Czas pokaże czy całe te nowe obostrzenia prawe w praktyce nie będą "martwym prawem" powodującym tylko jeszcze większą korupcję.Należy tez pamiętać że cena to raz,a jakość to dwa.Znajomy ze sklepu z morszczyzną mówił wprost że oczywiście nie ma co porównywać cen między np.Australią a Indonezją, ale w przypadku tego pierwszego wiązało się to z odpowiednią jakością i kondycją zwierząt,to w przypadku drugiego często była to czysta loteria.Miejmy nadzieję że wraz ze wzrostem cen wzrośnie też jakość i warunki w jakich dostarczane są do nas zwierzaki.
 5. grzegorz77

  Pozbycie się herbtany z wody po kuracji

  Skoro i tak montujesz rollermat,który w jakimś stopniu zastępuje odpieniacz,a i tak z tego co napisałeś działa odpieniacz bez kubełka to go po prostu wyłącz na kilka dni.
 6. grzegorz77

  Pozbycie się herbtany z wody po kuracji

  Wyregulowałeś go żeby pracował na sucho?
 7. grzegorz77

  A może by tak ankietę

  Chyba że chwyt był celowy,aby powoli zwijać żagle.
 8. grzegorz77

  Euphyllia glabrescens pompuje się częściowo

  A nie kombinowałeś coś ze zmianą kierunku falownika,u mnie tak się działo jak została postawiona w za mocnym prądzie wody.
 9. grzegorz77

  Ślimaki zatykają grzebień w nocy

  Taka możliwość też istnieje.
 10. grzegorz77

  Ślimaki zatykają grzebień w nocy

  Obawiam się że będą,mało tego balkon im zrobię
 11. grzegorz77

  Ślimaki zatykają grzebień w nocy

  Witam,mam pudełko przelewowe i zauważyłem że po nocy podnosi mi się poziom wody w akwarium,a potem spada.podejrzewam że powodem są ślimaki które wchodzą mi na grzebień i go przytykają.Problem w tym że przez nie wariuje mi dolewka do akwarium.Macie pomysł jak to rozwiązać?
 12. grzegorz77

  Problem z dolewką automatyczną- dolewa cały czas

  Może pływak zarósł ci algami wapiennymi?Wsadź do octu pływaki,na kilka godzin.
 13. grzegorz77

  Aiptasia

  Czyli co wybrały śmierć głodową?
 14. grzegorz77

  Aiptasia

  Gdyby to było takie łatwe to za sztukę berghi nie płaciło by się ok 70 zł,tylko jakieś grosze.Z własnego doświadczenia wiem,że tak łatwo się nie rozmnażają,w swoim zbiorniku miałem sporo aiptasi i wpuściłem kilka ślimaków,możliwe że spowolniły ekspansje aipatasia,ale nie zatrzymały,za duże osobniki "róży" w ogóle się nie brały.Dopiero helmon załatwił sprawę.
 15. grzegorz77

  Pomocy :/ resun

  Większość tych modyfikacji kiedyś zrobiłem w swoim resunie,gdy miałem 43l kostkę.Cieszyłem się jak dziecko,bo coś tam piany zaczęło lecieć do kubka,i puszczał mało bąbli powietrza do wody.Kiedy z 43l przeszedłem na 200l i w sumpie zamontowałem odpieniacz z prawdziwego zdarzenia,wtedy zrozumiałem że dużo lepiej bym zrobił gdybym w miejsce które zajmował resun w kaskadzie wrzucił jakąś ceramikę,czy watę.Tak jak pisałem wcześniej,mimo tego że coś tam pieni to tak naprawdę,ściąga minimalną ilość brudu,tak że tylko lekko brązowa jest woda w kubku odpieniacza i do tego wcale nie śmierdzi.Odpad z prawdziwego odpieniacza niestety że tak to ujmę "wali okrutnie".
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.