Jump to content

grzegorz77

Klubowicz
  • Content Count

    550
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

1580 profile views
  1. Musisz sobie zbadać dodatkowo PO4 i NO3.
  2. Ja osobiście myślę że na szczęście nie wyłapuje całego syfu,groziłoby to tak jak pisze Czarek nadmiernym wyjałowieniem życia,co raczej dobrze nie odbiłoby się na prawidłowym funkcjonowaniu zbiornika.
  3. grzegorz77

    Nawóz F2

    Tylko ja ci wyraźnie napisałem że masz go dodać 22,4 g na litr.Ale jak chcesz to przeliczaj Chyba że masz inny przepis i w nim nie masz 9 wodny i nie dodajesz go 30g na litr? A co do witamin w tabletkach to masz w nich niewielką zawartość danej witaminy,większość to zwykłe skrobia i cukry.Ty musiałbyś kupić czyste,a ich cena jest kosmiczna i nie łatwo jest je dostać.
  4. grzegorz77

    Nawóz F2

    Z witaminami daj sobie spokój,w wersji czystej kosztują krocie a i czas ich trwałości nie jest dość długi, do litra dodaj jedna kropelkę witamin np.AF i jest dobrze.Co do drugiego pytania nie będę ci tu robił przeliczeń chemicznych.W przepisie krzemianu sodu 9 wodnego masz dodać na litr 30g (przynajmniej ja mam taki przepis),natomiast ty masz tak samo jak ja 5 wodny i jego masz dodać 22,4 g.
  5. grzegorz77

    Nawóz F2

    https://warchem.pl/pl/p/WERSENIAN-DWUSODOWY-2hydrat-EDTA-czysty-500g/2510
  6. Obawiam się że na tym etapie choroby,jest już po przysłowiowych ptokach.Szanse daje jej niewielkie mimo leczenia.
  7. Mam pytanie do Fresz-a i VDR-a,bo głownie między wami toczy się dyskusja. Czy któryś z was przeszedł covid-19?
  8. Znając życie góra dwa lata,kiedy żona każe ci szybciutko ją zasłaniać.Radził bym zachować te drzwiczki.
  9. No niestety mamy pokolenie które musi mieć wszystko już i teraz.Choć starzy akwaryści ciągle coś tam peltą o jakiejś cierpliwości,to niech oni sobie czekają,ja muszę mieć na już.Dobija mnie też to że w ciągu roku potrafią co poniektórzy przejść od 40l kostki po przez 4,5 przesiadek do 500+ litrowego akwarium,przerzucając ciągle życie z jednego do drugiego chwaląc się jak to oni są zakochani w tym hobby.Niestety dawniej akwarysta jeżeli mówił o cierpliwości miał na myśli lata,dzisiejszy w najlepszym przypadku miesiące.
  10. Nie chciał bym cie martwić,ale skręcany na śrubach rollermat to proszenie się o kłopoty.Śruby mogą być z nierdzewki i tak im wcześniej czy później słona woda da radę.Jak to mówi mój znajomy majster "Woda i sól to największe kur.....wo",więc sobie pomyśl co to dopiero jest słona woda .
  11. Gdzie ty tu widzisz jakiś problem?Bo ja w pokazanych przez ciebie wynikach,nie zauważyłem jakiś wielkich przekroczeń.Więc skąd twoja teoria że to wina metali?
  12. Cholera jakie to teraz nazwiska ludzie mają.Sorry że nie w temacie ale powstrzymać się nie mogłem.Taka mała ludzka złośliwość.
  13. Ta,"a świstak siedzi i zawija w te sreberka". Bajki to proszę opowiadać dzieciom.
  14. grzegorz77

    Euphilia

    Światło,główka bardziej zielona ma gorszy dostęp do światła.
×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.