Jump to content

grzegorz77

Klubowicz
 • Content Count

  520
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

1342 profile views
 1. Ja mam ten odpieniacz już prawie 2 lata,działa dobrze.Tak jak piszą koledzy,masz go za płytko w wodzie,a wysokość słupa wody regulujesz pokrętłem z tył odpieniacza .Jeżeli mimo skręcenia odpieniacza na minimum przelewa,daj mu trochę czasu aby się ustabilizował,zdejmij z góry pokrywkę i niech się przelewa.
 2. Oczywiście nie jest nic dobrego w tym aby dążyć do sterylnych warunków,nie jest też dobrze zapuścić akwarium wychodząc z założenia że na rafie nikt tego nie sprząta,jak napisał Radzio konsumentów do detrytusu jest sporo to po pierwsze,a po drugie porównywanie akwarium do mórz i oceanów jest bardzo zdradliwe gdyż tam mamy do czynienia z bardzo rozbudowanymi ekosystemami które do dzisiaj nie są dokładnie zbadane,a ty masz malutkie akwarium z bardzo ograniczonym ekosystemem.Gdzieś wszystko trzeba wyśrodkować,niestety ale jak pisałem wcześniej akwarystyka jest to hobby w którym dobro zwierząt schodzi na drugi plan,na pierwszym zawsze jest to aby mi się akwarium podobało,tak więc jedni będą dążyć do sterylnych warunków,drudzy będą próbować bez podmianki, trzeci wprowadzą tyle rozwiązań technicznych że jak się akwarium załącza to na osiedlu prądu zaczyna brakować , itp.Reasumując ,moim zdaniem uważaj żeby nie wysadzić baniaka ,bo nie jeden kierując się zasadami "zgodnie z naturą" niemile się zdziwił.
 3. grzegorz77

  Błazenek

  A przed wyłowieniem,nie przyglądałeś się czy inna ryba go nie tłucze?
 4. Mój tak miał bo łapał euphyllie w mordkę,poczekaj z tydzień,dwa, powinno przejść.Przy okazji zapewne nie pobiera pokarmu,u mnie tak było.
 5. Tego to na 100% nie możesz wiedzieć,u jednych mnożą się jak szalone u innych nie,to samo tyczy się xeni czy briareum.
 6. Bakterie muszą coś jeść a ty masz "sterylne" akwarium.Wrzuć z pół kostki mrożonki i powinno szybciej ruszyć.
 7. Tylko że większość zmienia żywice gdy TDS coś pokazuje,bez względu czy w akwarium dzieje się dobrze czy źle.
 8. To może ja nieznacznie odbiegnę od tematu.Skoro wielu z nas prowadzi akwarium na wodzie destylowanej z supermarketów,nieliczni na studziennej czy też z sieci wodociągowej,a my zastanawiamy się czy wymieniać żywice kiedy TDS pokazuje powiedzmy powyżej 5.To czy nie jest to trochę przesada?Ja w swoim akwarium ma po żywicy już około 10,i nie widzę żadnej różnicy jak było 0.
 9. Chodzi o to że jednorazowo podnosi Ci poziom do jakiejś wartości w zależności od tego ile go dodajesz i do jak wielkiego akwarium,ale to nie oznacza że jest jednorazowego użytku.
 10. Ja leje na raz po 35 ml do 200 l akwarium ( odstęp półgodzinny jest między chlorkiem wapnia,a wodorowęglanem sodu aby się nie wytracił osad) i nic się nie dzieje.Przy 9 ml to bym się w żadną pompę nie bawił tylko strzykawką lał raz dziennie,na pewno dozowanie dokładniejsze niż 1 ml co jakiś czas pompą.
 11. Dawkujesz ten 1 ml z ręki czy masz pompy dozujące?Jeżeli masz pompy to rozkładanie 9 ml na dobę na 1 ml co kilka godzin nie ma sensu,moim zdaniem.Przy takiej ilość straty na wężykach są dosyć spore.Ja osobiście lałbym te 9 ml raz na dobę i nie rozkładał po 1 ml.Dla mnie rozbijanie na dawkowanie co jakiś czas ma sen przy zużyciu kilkuset ml na dobę danego komponentu przy ballingu.
 12. grzegorz77

  Znikająca ryba

  Te ryby lubią wyskakiwać z akwarium,i moim zdaniem litraż ma mniejsze znaczenie.Ja swoją hexe miałem w 40l kostce i żyła sobie spokojnie przez ok.2 lata,jak przerzuciłem ją do 200l to wyskoczyła. Taka rada zrób sobie nad akwarium nocne oświetlenie,a ryby stanowczo mniej zaczną ci wyskakiwać.
 13. Też uważam że to kwestia soli,tak jak pisali koledzy w 25 st rozpuszczanie może trwać kilka minut,w tem ok.10 st. pewno z godzinę jak nie dłużej.Ja wsypuje sól do wody o temp.ok 10 st. i rozpuszcza się około 1,5 godziny.
 14. Tak,ja używam i sprawdza się super.Używam TMBT i w malawi i w morskim,w malawi trzyma NO3 na poziomie ok 5 mg/l,a w morski azotany mam w granicach 3 mg/l.
 15. Spróbuj to ruszyć czymś twardym,albo wsadź rękę do akwarium i przetrzyj to palcem lub czymś przedmuchaj,jeżeli łatwo schodzi,to nie glon wapienny ale cyjano.Mi na tym zdjęciu bardziej na cyjano to wygląda.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.