Jump to content

grzegorz77

Klubowicz
 • Content Count

  560
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

1695 profile views
 1. A to może covida przechodziłeś,mi się po tym cholerstwie z zapachem sporo pomieszało.
 2. Czyli według ciebie szafkę AF za kilka tysiaków jak nie lepiej( bo ceny zestawów jak dla mnie są kosmiczne),po kilku latach trzeba będzie wymieniać?
 3. Witam,właśnie oglądam zestawy akwariowe AF,i zastanawiają mnie ich szafki pod akwaria,nawet 1000 litrowe.To tutaj na forum stelaże z profili żelaznych czy aluminiowych,ewentualnie z grubych drewnianych kantówek,i jeszcze zapytanie czy taki stelaż wytrzyma takie obciążenie.Natomiast AF ma szafkę ze sklejki wysokociśnieniowej i to wszystko.Albo tak sklejka jest cudownie wytrzymała,albo często robimy przesadnie mocne stelaże,które dość że sporo ważą,to jeszcze wymagają sporo pracy i pieniędzy ( zapewne i tak są tańsze od tego "mercedesa" z AF).
 4. Zgodnie z instrukcją.Wiadomo że testy na PO4 raczej przekłamują w dół,więc podejrzewam że fosforanów jest więcej niż 0,03 mg/l.Przed zbadaniem fosforanów w laboratorium,byłem przekonany z testu saliferta że mam ich w granicach między 0,5 a 0,25 mg/l (dla mnie te odcienie niebieskiego poniżej 0,5 mg/l to masakra),a okazało się że mam 0,9 mg/l.
 5. Dzięki za informację.Tylko co dalej robić bo mleko już się rozlało?
 6. Witam,w swoim baniaku miałem spory problem z PO4 sięgało nawet 0,9 mg/l.Po Zapakowaniu do filtra AF Phosphate Minus w 24h zbiłem do około 0.03 mg/l,ale korale zaczęły grymasić.I teraz pytanie z jednej strony podejrzewam że przy tak szybkim zbiciu PO4 do którego przywykły w dużych stężeniach może wpływać na ich kondycję,pytanie tylko czy mój tok rozumowania jest poprawny i czy cierpliwie czekać na dalszy rozwój sytuacji?
 7. Jeden warunek,wodociągi nie odpowiadają za instalację w twoim domu.Dlatego badanie wody zrobią na hydrancie.
 8. Przy Bez urazy ale chyba kolega w baniaku nie miał błazenków z rodzaju Premnas.Jeden załatwił mi clarki w tydzień.
 9. grzegorz77

  Czy to Dino?

  Dokładnie
 10. Tak jak pisali koledzy,przecież to nie jest sterylnie czyste.A po drugie przepuszczasz przez to wodę z akwarium której TDS liczysz w setkach,tak więc 16 nie ma większego znaczenia.
 11. Musisz sobie zbadać dodatkowo PO4 i NO3.
 12. Ja osobiście myślę że na szczęście nie wyłapuje całego syfu,groziłoby to tak jak pisze Czarek nadmiernym wyjałowieniem życia,co raczej dobrze nie odbiłoby się na prawidłowym funkcjonowaniu zbiornika.
 13. grzegorz77

  Nawóz F2

  Tylko ja ci wyraźnie napisałem że masz go dodać 22,4 g na litr.Ale jak chcesz to przeliczaj Chyba że masz inny przepis i w nim nie masz 9 wodny i nie dodajesz go 30g na litr? A co do witamin w tabletkach to masz w nich niewielką zawartość danej witaminy,większość to zwykłe skrobia i cukry.Ty musiałbyś kupić czyste,a ich cena jest kosmiczna i nie łatwo jest je dostać.
 14. grzegorz77

  Nawóz F2

  Z witaminami daj sobie spokój,w wersji czystej kosztują krocie a i czas ich trwałości nie jest dość długi, do litra dodaj jedna kropelkę witamin np.AF i jest dobrze.Co do drugiego pytania nie będę ci tu robił przeliczeń chemicznych.W przepisie krzemianu sodu 9 wodnego masz dodać na litr 30g (przynajmniej ja mam taki przepis),natomiast ty masz tak samo jak ja 5 wodny i jego masz dodać 22,4 g.
 15. grzegorz77

  Nawóz F2

  https://warchem.pl/pl/p/WERSENIAN-DWUSODOWY-2hydrat-EDTA-czysty-500g/2510
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.