Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

12 godzin temu, Arek77 napisał:

@R3BEL, @@Pawel, @niwre37 

Z tego tematu wynika, że macie przedmiotowego rollermata.... jaki macie przepływ przez niego? Da radę 6000l/godz.?

Ja tego rollermata już nie posiadam od ponad pół roku, ale wcześniej działał u mnie na pompie 6500l/h, tyle tylko, że przy posiadanej na tamte czasy hydraulice rzeczywisty przepływ był gdzieś w granicach 3000l/h (czyli tyle ile wymaga producent). Tak więc zwróć uwagę na rzeczywisty przepływ, a nie na to jakiej mocy kto ma pompę u siebie, bo u każdego rzeczywisty przepływ będzie inny (w zależności od posiadanej hydrauliki), a to na tej podstawie musisz dobrać sobie odpowiedni rollermat, inaczej będzie Ci przelewał, a Ty będzie wymieniał rolkę co kilka dni.

Od siebie jeszcze dodam, że po tym rollermacie miałem innego, odrobinę większego, też z wymaganym przepływem 3000l/h (Bubble Magus S), a do tego pompę 9000l/h i początkowo nawet przy takiej pompie dawało to radę, ponieważ rzeczywisty przepływ był dużo niższy. Ale po modyfikacji hydrauliki przy rzeczywistym przepływie już ok 5000l/h okazało się, że rolermat nie dawał sobie zupełnie rady i kręcił rolką przy najmniejszym zabrudzeniu (rolka zużywała się po kilku dniach będąc prawie czystą). Aktualnie posiadam pompę 7500l/h, ale skręconą i przy obecnie posiadanej hydraulice rzeczywisty przepływ jest w granicach 5000l/h i dla takiego przepływu dobrałem odpowiedni rollermat (ClariSea 5000, model 3000 byłby za słaby i miałbym ten sam problem co w przypadku BM--s). Tak więc jak widzisz nie patrz na przepływ pompy, a na rzeczywisty przepływ w akwarium.

Powodzenia!

R3BEL

R3BEL

11 godzin temu, Arek77 napisał:

@R3BEL, @@Pawel, @niwre37 

Z tego tematu wynika, że macie przedmiotowego rollermata.... jaki macie przepływ przez niego? Da radę 6000l/godz.?

Ja tego rollermata już nie posiadam od ponad pół roku, ale wcześniej działał u mnie na pompie 6500l/h, tyle tylko, że przy posiadanej na tamte czasy hydraulice rzeczywisty przepływ był gdzieś w granicach 3000l/h (czyli tyle ile wymaga producent). Tak więc zwróć uwagę na rzeczywisty przepływ, a nie na to jakiej mocy kto ma pompę u siebie, bo u każdego rzeczywisty przepływ będzie inny (w zależności od posiadanej hydrauliki), a to na tej podstawie musisz dobrać sobie odpowiedni rollermat, inaczej będzie będzie Ci przelewał, a Ty będzie wymieniał rolkę co kilka dni.

Od siebie jeszcze dodam, że po tym rollermacie miałem innego, odrobinę większego, też z wymaganym przepływem 3000l/h (Bubble Magus S), a do tego pompę 9000l/h i początkowo nawet przy takiej pompie dawało to radę, ponieważ rzeczywisty przepływ był dużo niższy. Ale po modyfikacji hydrauliki przy rzeczywistym przepływie już ok 5000l/h okazało się, że rolermat nie dawał sobie zupełnie rady i kręcił rolką przy najmniejszym zabrudzeniu (rolka zużywała się po kilku dniach będąc prawie czystą). Aktualnie posiadam pompę 7500l/h, ale skręconą i przy obecnie posiadanej hydraulice rzeczywisty przepływ jest w granicach 5000l/h i dla takiego przepływu dobrałem odpowiedni rollermat (ClariSea 5000, model 3000 byłby za słaby i miałbym ten sam problem co w przypadku BM--s). Tak więc jak widzisz nie patrz na moc pompy, a na rzeczywisty przepływ w akwarium.

Powodzenia!

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.