Skocz do zawartości
xyz2017

Przeprowadzka - SPSy ponad tafla wody- lamac czy zabezpieczac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jutro przewoze swoj 3 letni zbiornik do nowego domu. Kupilem wysoka kaste do ktorej wejda cale sklejone skaly wraz z SPSami. Niestetu szczytowe korale nie beda przykryte woda... przeprowadzka zajmie minimum 6h. Pytanie czy lamac korale z gory skaly i przykleic je na nowo? (Wolalbym tego uniknac) Moze ktos praktykowal zeby wylozyc czyms w stylu wlokniny ktora zapewnila by wilgoc i spsy by jakos przetrwaly?IMG_1569.jpg

ac3ec020cc35774ed1c57bb0c43634c5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że korale tego nie przetrwają wolałbym połamać dla bezpieczeństwa. Nowy dom to i w akwarium zmień aranż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze czasem tak bywa, gdy jest odpływ, spsy pokrywają się śluzem. Natomiast nie wiem czy tak długo dadzą radę. Kiedyś oglądałem na YT o transporcie dużych okazów które nie sposób włożyć do worka. Wypełniali boxa mokrymi ręcznikami papierowymi, tak samo owinięty był koralowiec. Natomiast nie wiem jak długo może w takich warunkach wytrzymać. Być może, tym tropem znajdziesz jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewozilem kiedys konstrukcje skalna ktora nie miescila sie cala do pojemnika ze względu na swoja wysokosc przy samym wierzchołku byla Pavona nie dalo jej sie oderwać więc ja zostawilem bez wody bez recznikow transport trwal 3.5 h koralowi nic nie bylo chociaz byl spisany na straty

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci poradził abyś po wyjęciu skały z akwarium za pomocą przecinaka i młotka rozkleił te 2 kawałki skał i wtedy spokojnie przewoził bez stresu skałę z koralami. Korale pewnie przeżyją ale może być jakiś poślizg, wypadek, objazd lub kontrola na drodze i będziesz miał  problem.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po przeprowadzce - oczywiscie nie obylo sie bez przerobek j problemow. Obrocilismy zbiornik o 180 stopni i trzeba bylo wiercic nowe otwory i przerabiam wlasnie cala hydraulike
O stratach napisze za kilka dni - narazie nic nie zaobserwowalem

3500c4bf4bc4b9b35c750ad7b7444a18.jpg

Blat tak byl napuchniety w miejscu starego spkywu ze trzeba bylo go heblowac i lakierowac ma szybko

0a946620a2e393790984aa1e19e5e5b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xyz2017 napisał:

Blat tak byl napuchniety w miejscu starego spkywu ze trzeba bylo go heblowac i lakierowac ma szybko

To przeloty do wymiany, poprawy jak nie trzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blt za pozno, przeloty zeobilem nowe i zalozylem nowe srubunki.

Niestety prawdopodbnie bez strat sie nie obedzie.. 470d7561cb4f9c8f3d5f1862fbc87d1f.jpg

6ec6271257613d992fe49f7f4b365f35.jpg

0bf5df0cf3752cc7cb9d74c891cf808e.jpg

Ostatnio dwa kolarowce zbielaly po awarii cyrkulacji i odzyly, boje sie ze tego testu moga nie przetrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej parametry wody ktore okazaly sie pozytywnym zaskoczeniem, NO3 i PO4 sa wrecz za niskie...

1 stycznia
No3 - 0,00
PO4 - 0,00
Kh - 6,4
Ca - 370
Mg - 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.