Skocz do zawartości
Tata

Tunze 6060 a wyłącznik.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie pompy Tunze 6060 ustawione na przeciwległych krańcach akwarium. Ustawione są na zegarach i uruchamiają się naprzemiennie (no prawie naprzemiennie).

Czasem zdarza im się pracować równocześnie przez co w środkowej części akwarium robi się totalna burza piaskowa.

Mam pytanie czy są dostępne sterowniki (wyłączniki) tak żeby uruchamiać na przemiennie i jeszcze żeby się dało ustawić czas na jaki załączają się pompy?

Oczywiście wiem że to nie są pompy z serii 6000, ale może jest jakiś sposób lub jakieś urządzenie, które poprostu uruchamia gniazdo "1" w momencie wyłączenia gniazda "2" i do tego istniała by możliwość ustawienia czasu załączenia poszczególnych gniazd.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tata - napisz jakie masz ustawione cykle, mam jednego Tunziaka i zastanawiam się nad drugim i rozwiązaniu jak Twoje. Zastanawia mnie tylko jak to odbije się na kondycji tych pomp. Chociaż start Tunze jest bardzo kulturalny - nic nie klekocze itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączniki mechaniczne, nastawione na najmniejszą jednostkę, chyba 5 minut.

Pompy znoszą to bez problemu, jak narazie.

Brak funduszy, inaczej sprzedał bym 2x6060 i kupił 2x6100 ze sterownikiem, może kiedyś.

PS. @Harari - robimy zakupy czasem w tym samym miejscu i czasie, u Marka, ciekawe czy was kiedyś widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym te cykle zmienil na 6-cio godzinne...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw 6h , ale zbierał się syfek.

Więc ustawiłem na najmniejsze cykle.

Problem jest tylko jak działają przez moment równocześnie, wtedy jest piaskowa burza. Zresztą mam problemy z piachem przez pompy, bo przedmuchuje go stale.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w dolnej czesci uchwytu podkleic np. silikonowy wezyk, tak zeby uchwyt byl od szyby troche odsuniety, co spowoduje, ze pompa bedzie patrzec bardziej do gory?:lampka

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, ale już to przerabiałem (mam wężyk wciśnięty), fakt faktem, że chyba jak dziś po pracy wrócę do domu to się tym zajmę i coś przeorganizuję uchwyt tunze, właśnie po to żeby bardziej dmuchało do góry.

Sterownik fali zmówiłem u twórcy "lajona" ciekawe co zaproponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tata :

PS. @Harari - robimy zakupy czasem w tym samym miejscu i czasie, u Marka, ciekawe czy was kiedyś widziałem.

To się nie zastanawiaj :wink tylko jak będziesz miał być w Łodzi to daj znać a na pewno się spotkamy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.