Skocz do zawartości
kkrrystian

Pomoc przy Sumpie do 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak już pisałem w innych postach będzie u mnie akwarium 40x40x40. Będzie do niego również Sump 30x30x35. Jest to moja pierwsza solniczka i zarazem pierwszy Sump. Wstępnie jakiś projekt mam jak rozmieścić te przegrody ale Proszę was o jakąś Pomoc bo nie bardzo wiem czy dobrze to rozmyślam. Mianowicie W sumpie będę chciał aby najwyższa przegroda miała 25cm ponieważ w razie jakiejś awarii woda co spłynie z akwarium to około 4l i zmieści się bez problemowo w sumpie. W komorze nr. I będzie spływ z jakąś skarpetą, w komorze nr. II myślałem nad spaghetti lub jakimś gruzem koralowym i odpieniaczem (posiadam Resun, tak wiem ma opinie dobre i złe:)) a w trzeciej komorze powrót z pompą Jebao DCP-2500 Ewentualnie wstawiłem jeszcze 2 przegrody zaznaczone na zielono w których mogło by być np jakaś wata albo coś innego ale tu liczę na waszą pomoc. Powiedzcie mi jakie musza być różnice wysokości przegród aby woda sobie spokojnie i cicho przepływała :) Oraz czy w tej pompie musi być to sitko zamontowane na wlocie ? Czy może być bez sitka? Bo zajmuje niepotrzebnie miejsce :)

Sump 2.jpg

IMG_20200108_142941.jpg

Edytowane przez kkrrystian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę udoskonaliłem swój projekt Sumpa :) Mam nadzieję że teraz ktoś się wypowie na ten temat i uzyskam jakąś pomoc :) 

Komora nr 1 będzie szeroka na 15 cm, długa na 12 cm i wysoka na 25 cm. Będzie w niej znajdował się spływ wraz z skarpetą i odpieniacz Resun. Wypływ z tej komory będzie od spodu np 1 cm 

Komora nr 2 będzie szeroka na 30, długa na 18 cm i wysoka na np 23cm. A będę chciał w niej w jakimś koszyczku AquaForest Life Bio Fil, w drugim koszyczku Siporax tylko nie wiem jaki wybrać 15mm czy 25mm, oraz jakąś pokruszoną skałę, 

Komora nr 3 będzie w niej pompa i sonda do autodolewki. Co o tym myślicie ?

Sump.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeszcze inne pomysły w głowie się rodzą :) Co powiedzie może na ten projekt ?

Sump 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem ale 25 cm ścianki w środku to nie za wysoko ?

Z tego co pamiętam to dobiera się pod wysokość jakiej potrzebuje odpieniacz, czyli poziom wody, oczywiście można postawić go na czymś ale obniżając ścianki wewnątrz może obniżyć całego sumpa aby pomieścił wodę w przypadku awarii zasilania/pompy i zyskasz miejsce nad sumpem.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił spływ prosto do komory na glony czy co tam innego i równolegle na odpieniacz- inaczej mówiąc podzielił spływ na 2 i z obu prosto do komory powrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pdz napisał:

Nie jestem specem ale 25 cm ścianki w środku to nie za wysoko ?

Z tego co pamiętam to dobiera się pod wysokość jakiej potrzebuje odpieniacz, czyli poziom wody, oczywiście można postawić go na czymś ale obniżając ścianki wewnątrz może obniżyć całego sumpa aby pomieścił wodę w przypadku awarii zasilania/pompy i zyskasz miejsce nad sumpem.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wodę pomieści;) przeliczane było, nie powinno być problemu;)  

 

A w drugiej komorze planuje mieć life bio fil od Aquaforest, siporax i jakis gruz skalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak w końcu zrobiłeś? Działa już? Pytam, bo sam zamierzam wykonać prawie identyczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.