Jump to content
Veduril

Wybór świetlówek T5 - 96L

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam na imię Michał i jestem nowy na tym forum, choć nie jednokrotnie przeglądałem wiele tematów nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

A więc, planuję założyć zbiornik 96l - 60x40x40 jestem w trakcie zbierania sprzętu. Jeśli chodzi o obsadę przeważać stanowczo będą LPSy, prawdopodobnie znajdzie się również kilka rybek oraz korali miękkich, start na suchej skale.

Zakupiłem lampę 3x24w T5 i stąd pytanie czy kombinacja świetlówek 2x Ati Aquablue Special 24w i 1x Purple Plus 24w powinna się sprawować czy też nie koniecznie. Kombinacja doboru świetlówek taka, ponieważ bardzo podoba mi się kolorystyka fioletu oraz lodowatej bieli i własnie nie koniecznie niebieskiego. 

Proszę o pomoc i dziękuję z góry. 

Ja bym wziął zamiast Purple tą Coral Plus i za Aquablue tą Blue Plus ;) Takie połączenie da Ci światło podobne do tego Actinic czyli takie jak byś chciał.

54a4af17c5ca0bc8a364285b50ff949f.jpg

Edited by =Fresz= (see edit history)

Posłucham się rady :), bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko, czy przy takiej obsadzie czyli przewaga LPS  lampa 3x24w T5 wystarczy na zbiornik 96l czy też będę musiał później myśleć o dołożeniu jeszcze czegoś ?

Spokojnie starczy 3x24w. Polecam 2x Blue plus i 1x coral plus, fajne fluo i piękne kolory 

Rozumiem, jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edited by Veduril (see edit history)

Tak to 3x24w przy LPSach wystarczy. Żeby Ci ładnie rosły te LPSy i miały piękne kolory polecam przy okazji Fauna Marin LPS grow+color. Na prawdę są po nim różnice ;) 

52 minuty temu, =Fresz= napisał:

Tak to 3x24w przy LPSach wystarczy. Żeby Ci ładnie rosły te LPSy i miały piękne kolory polecam przy okazji Fauna Marin LPS grow+color. Na prawdę są po nim różnice ;) 

Często tym karmisz ? :)

2 razy w tygodniu. Sypię sobie trochę granulek do małego pojemniczka, nalewam trochę wody z akwarium żeby zmiękły i po tym wyłączam w akwarium cyrkulację i pipetą przy samych mordkach podaję po kilka granulek. Jak zacząłem podawać to kolory ich zrobiły się dużo intensywniejsze i np przy acanach pojawiło się więcej kolorów.

28 minut temu, =Fresz= napisał:

2 razy w tygodniu. Sypię sobie trochę granulek do małego pojemniczka, nalewam trochę wody z akwarium żeby zmiękły i po tym wyłączam w akwarium cyrkulację i pipetą przy samych mordkach podaję po kilka granulek. Jak zacząłem podawać to kolory ich zrobiły się dużo intensywniejsze i np przy acanach pojawiło się więcej kolorów.

u mnie acany to jakiś żard wgl się nie trzymają ale cała reszta LPSów ma się mega dobrze aktualnie karmie co 3 dzien (5 kropel amino mix 5 kropel energy 5 łopatek power food oraz raz na 2 tyg 3 amp prodibio reef booster i z dwie kostki artemi to już do japy przy wyłączonym obiegu) ale chciałem własnie coś innego wytestować spróbuje tego FM