Jump to content

Veduril

Klubowicz
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płońsk
 • Akwarium
  96l - 60x40x40

Recent Profile Visitors

162 profile views
 1. Witam serdecznie wszystkich posolonych ! Dnia 10.03.2020 odpaliłem swoją pierwszą solniczkę 60x40x40, skała została wcześnie wypłukana coś około 2 tygodni przed uruchomieniem zbiornika. Skała Fiji branches oraz shelfs. Woda przed podaniem bakterii była kryształ po regularnych dawkach Special Blend oraz Nite Out II delikatnie zmętniała i ten stan ma się do dzisiejszego dnia. Stąd pytanie czyżby zakwit bakteryjny ? Zaprzestać podawania bakterii i pożywki ? Parametry: NO3 między 2 a 5, PO4 na teście od Aquaforestu ponad skalę. Reszta w normie. Prócz zmętnienia wody spokój nic się nie dzieje aż dziwne Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam.
 2. Witam serdecznie. Wiem, że sporo już tematów na tym forum się pojawiło z takim samym bądź podobnym zapytaniem, ale wciąż nie mogę się zdecydować na odpowiedni odpieniacz do mojego planowanego zbiornika. Zastanawiam się nad Tunze 9004, 9001 bądź jakimś Hydorem. Zbiornik wybrany, zakupiony 60x40x40 wraz z kaskadą Aquaclear 70. W zbiorniku planuję obsadę dużą większość LPS może kilka miękkich, kilka rybek. Dziękuję z góry za pomoc.
 3. Rozumiem, jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc .
 4. Posłucham się rady , bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko, czy przy takiej obsadzie czyli przewaga LPS lampa 3x24w T5 wystarczy na zbiornik 96l czy też będę musiał później myśleć o dołożeniu jeszcze czegoś ?
 5. Witam serdecznie. Mam na imię Michał i jestem nowy na tym forum, choć nie jednokrotnie przeglądałem wiele tematów nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. A więc, planuję założyć zbiornik 96l - 60x40x40 jestem w trakcie zbierania sprzętu. Jeśli chodzi o obsadę przeważać stanowczo będą LPSy, prawdopodobnie znajdzie się również kilka rybek oraz korali miękkich, start na suchej skale. Zakupiłem lampę 3x24w T5 i stąd pytanie czy kombinacja świetlówek 2x Ati Aquablue Special 24w i 1x Purple Plus 24w powinna się sprawować czy też nie koniecznie. Kombinacja doboru świetlówek taka, ponieważ bardzo podoba mi się kolorystyka fioletu oraz lodowatej bieli i własnie nie koniecznie niebieskiego. Proszę o pomoc i dziękuję z góry.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.