Skocz do zawartości
pawel24

beast 400p czy nie za mocny na 92l

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie . mam zamiar kupic beast 400p do 92l akwa. i zastanawiam sie czy bedzie ok czy nie za mocny?

prosze o opinie


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie koniecznie za mocny co raczej mało estetyczny mim zdaniem. Pompa w nim musi luźno sobie w baniaku leżeć przy powierzchni wody co w takim małym akwa nie przysporzy uroku baniakowi. Tobie tutaj pasowałby moim zdaniem AM BiostarFlotor albo jakiś wewnetrzny tani odpieniek na kostke np miniflotor. Miałem w podobnym akwa miniflotorka i było ok:)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale am biostar flor tez ma pompke ktora wedlug mnie bedzie wygladac tak samo jak pompka beasta


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jako posiadacz tego ustrojstwa: glosne, wielkie, ale uciagnie w takim akwarium spore przerybienie i przesadzenie koralowcami ;) co do pompy to zeczywiscie jest wielka...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja też miałem besta i był głośny, nawet bardzo. Może zastanów się nad delteciem mce 300? Tylko rurki są wew. akwa a znacznie cichszy.

Pozdr. A. Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o zwyklem kostkowym miniflorku? da rade nie za slaby i czy jest sens go kupowac??


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz trzymac? ile rybek bo do tego powinienes dobrac odpienka

ma mam 200 l na miniflotorku i daje rade ;)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel24

Nie zdziwilbym sie gdyby Miniflotor byl wydajniejszy od Beasta. Mam wlasnie Beasta i, przynajmniej w mojej opini, jego praca pozostawia troche do zyczenia. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak . chce tam trzymac ze 2 slimaki ze 2 krewetki i ze 3 rybki ( pewnie 2 nemo) i cos jeszcze ale nie wiem dokladnie.a z korali to jakies miekkie mniej wymagajace i z czasem twarde na probe , tez mniej wymagajace ale do tego czasu jeszcze dluga droga zapewne.( od czegos trzeba zaczac )

ps.jak na 200l mini daje rade to chyba mnie przekonales , ale prosze o opinie innych forumowiczow, im wiecej opinni tym odpowiedz dla mnie jasniejsza


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor sobie poradzi. Ale masz dość małe akwarium i chyba bez sumpa? Jeśli tak, to weź pod uwagę, że miniflotor w takim akwarium będzie wyglądał po prostu brzydko i zabierze jednak sporo miejsca.

Ja sam zmieniłem właśnie mini na Delteca MCE300 i po okresie "rozruchu" odpieniacza jestem w sumie z tego zadowolony. Po małych modyfikacjach odpieniacz całkiem nieźle się sprawdza i nie szpeci akwarium.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumpa nie mam i nie bedzie, a mini flora chce wcisnoc gdzies za skaly tak zeby nie bylo widac ( jezeli mini to tylko taka opcja )


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to musisz dla niego zapewnić 15x15cm. Naprawdę sprawdź, czy nie będzie ci to przeszkadzać. Ja wytrzymałem tak 2 miesiące, a potem zacząłem szukać innego odpieniacza ;)

Może uda ci się go od kogoś na chwilę pożyczyć i przymierzyć do akwarium?


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupil bym chetnie Deltec MCE300 ale jest o wiele drozszy , i o wiele mniej miejsca zajmuje wew. ale co zrocic


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepodobaja mi sie wasze wypowiedzi ...osobiscie czekam na beast`a 400 ;)(

z opisu nie jest wcale taki glosny


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel24 jesli to ma byc twoje docelowe akwarium to kup lepszy odpieniacz,a jesli zakladasz to akwa tylko na jakis czas zeby sie podszkolic w temacie i w przyszlosci planujesz wiekszy zbiornik to nie widze sensu kupowac nic innego jak miniflotora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnik moj mnie swoim warczeniem irytuje. Raz mniej, raz bardziej - ale warczy. Co prawda mam akwarium w pokoju w kotrym sypiam i jakos daje rade, ale ten warkot irytuje. Druga rzecza jaka mnie irytuje jest niemoznosc, przypadkiem w moim wypadku, uzyskania naprawde suchej piany. Mam do wyboru mokra i bardziej mokra ;)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

@pawel24 jesli to ma byc twoje docelowe akwarium to kup lepszy odpieniacz,a jesli zakladasz to akwa tylko na jakis czas zeby sie podszkolic w temacie i w przyszlosci planujesz wiekszy zbiornik to nie widze sensu kupowac nic innego jak miniflotora.

co dla ciebie znaczy lepszy ?

bo troche nie rozumiem


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mozna przy nim spac to nie jest tak zle.z drugiej strony jak by wszystko nam pasowalo to tez nie bylo by zabwy w ulepszanie.W um-umie jest porownanie tego odpieniacza do weipro ...wcale nie wypada tak zle.Ale nie mi sie tu wypowiadac...pozostawie watek doswiadczonym ...Dzieki


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup bardziej markowy sprzet na pompie aquabee bo potem bedziesz zalowal i wydasz 2 razy wiecej pieniedzy. Dobra pompa w odpieniaczu to podstawa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnik spać to będziesz przy każdym, kiedyś tam zaśniesz, ale mówię Ci z własnego doświadczenia- założyłem obecne akwa na beście, sypialnię mam na piętrzę, a akwarium stoi w salonie na parterze. Jak Boga kocham było słychać ten turkot w nocy, aż się wkurzyłem i zamieniłem na delteka małego. Piana mnie nie powaliła, ale jest znacznie, znacznie ciszej. Co do estetyki wewnątrz akwarium się nie wypowiem, bo mój siedzi w sumpie.

Ogólnie jestem zadowolony, za takie pieniądze raczej nic lepszego się nie znajdzie. Jeśli nie masz tyle $$ to również uważam, że miniflotor będzie dobry. Dokupisz wydajną, w miarę cichą pompkę i będzie git. Jeśli zależy Ci na jak najcichszej pracy, to poszukaj patentów na wygonienie pompki, chyba ktoś tak zrobił, że miał pompkę w innym pomieszczeniu, ale poszukaj, bo pewny nie jestem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wynoszą pompki za okno lub na balkon.

A pompki do miniflotora to podobno najlepsze są Mistral albo JBL Silent, ale nie są tanie.

Ja miałem na Sera 275R i pompka była głośniejsza niż Deltec.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa chodzilo mi o delteka. mc-300 co pisal o nim olekszwarc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja przez was nie moge spac ;) niestety besta juz kupilem i czekam tylko na dostawe...z opisu ma byc cichy (najwyzej wsadze do lodowki i bede mial chlodzenie w lecie:D) co do kasy ..coz ..narazie niezle mi idzie jej wydawanie wiec jesli sie ten nie sprawdzi to bede mial tylko jeden wydatek i wtedy kupie odpieiacz z gornej polki.

Jestescie wszyscy zgodni wiec cos w tym jest...a niedlugo sie przekonam na wlasne uszy

Dziekuje za rady

ciekawe co pawel24 wybral

pozdrawiam <"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od samego poczatku jak zaczolem sie interesowac morszczyzna i od momentu jak zapadla decyzja ze zakladam akw. czytalem czytalem i czytalem.Co do wiekszosci juz postanowione zostal ten nieszczesny odpieniacz.Przez caly czas bylem pewny ze bedzie to Beast 400p ale jak chcilaem go kupic od takiego kolesia i mi go odradzil zaczolem sie bac go kupic, ze mi wszystko wytrzepie w 92l i ze glosno chodzi, powiedzial ze w takim baniaku mini spokojnie mi wystarczy.Wlasnie dlatego ten post , moze inni maja inne zdanie i chcialem poznac opinie innych . Teraz sie juz zastanawiam nad dwoma odpieniaczani a dokladnie nad Miniflorem i Deltec mc300 , oczywiscie cena roznia sie straszni i jest tez pytanie czy warto na taki zbiornik jak 92l kupowac tak drogi odpieniacz jak Deltec


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Paweł..... Mam podobną sytuację. Akwarium 150L + 50L sump. Też wystarczył by mi cieńszy odpieniacz a kupiłem Deltec AP600. Niby do 750L mała obsada i 500L duża.Miałem jednak na myśli że jak zmienie na większe akwa to będzie. I tak też sie dzieje. Akwarium mam 2 miesiące a już planuje ok 350L. Na chwile obecną odpieniacz chodzi w nocy, w dzień wyłączam bo sterylizuje mi wode :-) KH mam 5, a Ca 380. Jeśli jesteś przekonany że w przyszłości nie będziesz chciał większego zbiornika to kup odpieniacz do 200L. Tyle moge Ci doradzić.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.