Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Obsada do 45 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za niedługo wystartuję z swoim nowym projektem. Kostka 40x40x30, skała Marco Rock,  oraż podłoże piaskowe.

Planuję trzymać koralowce miękkie i LPS i może jakieś mega łatwe sps.

Zastanawiam się nad obsadą do tego zbiornika:

1. krewetka pistoletowa + babka symbiotyczna

2. gobiodon okinawe lub histrio - można trzymać oba gatunki razem w tak malym zbiorniku?

3. decora lub magnifica

4. garbik - czy to dobry pomysł? zazwyczaj te ryby są mega terrorystami

ew zamiast garbika - Trimma cana

 

Do tego ślimaki Turbo lub tectusy jako ekipa czyszcząca.

Chciałbym do tego dołożyć jeżowca mespilia globulus żeby zajmował się skałą.

 

Oczywiście obsadę mógłbym dodawać stopniowa za jakieś 3-4 miesiące nie wcześniej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co do garbika to w moim przypadku w akwarium 30 L miał swoje terytorium które zaciekle pilnował a tak zbytnio agresji nie okazywał, choć wiem ze co garbik to charakter ;)


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jak ma to dobrze wyglądać a nie jak karp w misce to :

Lotilia graciliosa + krewetka symbiotyczna jest w de jong pod inną nazwą

Discordipinna griessingeri S/M - jest w e rybce obecnie

Stonogobiops nematodes S/M + krewetka Alpheus randalli 

Stonogobiops yasha

Doryrhamphus excisus

Eviota fasciola itp. 

Trima.... itp

Bryaninops natans

 

Przy tak małym akwarium z taką obsadą startuj z suchego piachu i suchej skały, nie baw się w ślimaki a krewetki możesz sexy shrimps tylko , ale w tedy nie kupuj igliczni (dotjyhampus) 

Tu masz w pigułce wszystko jak na ręce 

A generalnie odpal sobie reeflex i czytaj jak wielkie ryby kupujesz bo to że w sklepie są małe nie znaczy że nie urosną :)

Rada albo kupuj zwierzaki do 3 cm max albo do 5 cm max albo do 10 cm max wielkości itp.  NIE MIESZAJ  !

I PAMIETAJ  KREWETKI I KRABY TO DRAPIEZNIKI WSZYSTKIE ZASADA JEST JEDNA ZMIESCI SIE DO GĘBY TO ZAPOLUJE

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Danielli za odpowiedź.

Startuję z suchą skałą i suchym piaskiem na żywej wodzie :)

1. Na sam początek razem z jeżowcem z pewnościom wpuszczę kilka ślimaków, mimo wszystko to dobra ekipa czyszcząca.

2. Następnie Aplheus randalli lub bellulus razem z babką stonogobiops nematodes

3. Mali osadnicy - gobiodon okinawae oraz trimma cana

4. Na koniec coś pływającego i kolorowego :) czyli  decora

16 godzin temu, Daniell napisał:

Stonogobiops nematodes S/M + krewetka Alpheus randalli 

Stonogobiops yasha

Doryrhamphus excisus

Przy tak małym akwarium z taką obsadą startuj z suchego piachu i suchej skały, nie baw się w ślimaki a krewetki możesz sexy shrimps tylko , ale w tedy nie kupuj igliczni (dotjyhampus) 

Rada albo kupuj zwierzaki do 3 cm max albo do 5 cm max albo do 10 cm max wielkości itp.  NIE MIESZAJ  !

I PAMIETAJ  KREWETKI I KRABY TO DRAPIEZNIKI WSZYSTKIE ZASADA JEST JEDNA ZMIESCI SIE DO GĘBY TO ZAPOLUJE

Stonogobiops yasha - bardzo urodziwa rybka ale 2x droższa. 

Iglicznia jest super. Juz zastanawiałem się nad nią do poprzedniego zbiornika, jednak podtrzebuje bardzo stabilnego zbiornika i określonych warunków. Kto sie  może za jakiś dłuższy czas.

Sexy shrimps - zawsze mi sie mażyło stadko 4-5.

Wszystko co wybrałem jest raczej małe. Największa decora, ale nie wydaje mi się żeby miała łyknąć kogoś :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam N.magnifca - kuzynkę decory te ryby są idealne do pico i nano rafek - po prostu nie ruszają się specjalnie poza promieniem 10cm od swojej "norki" - słyszałem że żółte Gobiodony - potrafią stresować koralowce - przesiadując na nich.....

A małe babki to trochę loteria - żyją krótko i są mega skoczne - miałem Amblygobius rainfordii - wyskoczyła po pół roku - co ciekawe w ogóle nie podejmowała mrożonek - żywiła się tylko tym co znalazła na skale......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam taki mały kolaż życia które zamieszka moją kostkę :) 

20200326_213208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.