Skocz do zawartości
musku

Pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nazywam sie Pawel, jestem tu nowy. Na codzien jestem zwiazany z terrarystyka. Posiadalem akwariun slodkowodne naście lat temu 240l malawi. Bedac u znajomego niesamowicie spodobaly mi sie koralowce, w szczegolnosci acropory, rhodactisy i ricorde y. Czytam to forum od jakiegos czasu i mniej wiecej, raczej mniej, wiem co chce. Zaczelo sie od fluval sea evo, z mysla ze zaczne od tego i zobacze z czym to sie je, zwlaszcza ze zestaw kompletny i tylko falownik dokupic. Pozniej upatrzylem sobie red sea max nano, rowniez kompletny zestaw, po dluzszej chwili namyslu doszedlem do wniosku a czemu by nie reefera 170. Aktualnie napisalem do kilku szklarzy z prosba o wycene akwa.

60x60x50h szklo 10mm optiwhite tyl czarny lacobel, komin zew z dziurami na hydraulike 2x20mm i 1x25mm - 830zl

Szafka pod to akwa w bialym polysku 680zl

Sump 35l 3 komorowy 150zl

Zostala do dokupienia hydraulika, dolewka i mam cos ala reefer.

Oswietlenie myslalem o reef led 90, znajomy mi mowil ze najlepiej hybryde t5+led.

 

Jednak ze bedzie to jakby na to nie patrzec dodatkowe hobby, nie chcialbym wydac na kompletne akwa, oczywiscie mowa bez zycia, miliony monet. I coraz bardziej sklaniam sie do max nano. Jednak bardzo bym chcial sumpa :p

 

Macie jakies rady dla nowicjuszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najwiecej czytać forum. Ja zaczynałem rok temu, jednak u mnie wiedzy akwarystycznej nie było wcale, Ty masz w tym momencie przewagę. Zanim odważyłem się założyć swoje pierwsze akwarium, do tego morskie, oczytałem naprawdę mnóstwo postów, szczególnie spodobały mi się posty @tester a, chłopak ma wiedzę, nie tylko książkową, nie bez powodu nosi taki nick... czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj, potem przekładaj wiedzę na czyny.

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - No  i pytaj o konkretne problemy jeśli się pojawią - tu jest wielu doświadczonych morszczaków - ja zaczynałem też od zera - miałem doświadczenie w słodkim ale to inny świat trochę - dzięki czytaniu forum i poradom uzyskanym tutaj w miarę bezproblemowo przeszedłem trudny czas dojrzewania ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wystartować nie za miliony to nie na nowym sprzęcie. Wiesz ile kosztuje nowa lampa hybryda ;). Czytając forum na temat tego pięknego hobby, przeglądaj ogłoszenia o sprzedaży. Można naprawdę fajny zestaw kupić za przystępne pieniądze. Powodzenia i pamiętaj bez pośpiechu i pytaj:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.