Skocz do zawartości
Filzox

Salarias fasciatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moze ktos mi cos napisac o tej rybie? bardzo mi sie podoba i bardzo chciałbym zeby pływała w moim zbiorniku....trudna/łatwa.....itp

pozdrawiam Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się łatwa i pewnie jest pod warunkiem że będzie miała co jeść Ja miałem to szczęście że moja nauczyła się jeść suchy pokarm i mrożonki ....


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawska rybka i jesli ma pod dostatkiem glonow nie powinno byc z nia problemow, choc mi osttnio wyskoczyla z akwarium i niestety juz jej nie ma :D


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie super rybcia bardzo spokojna byla jako pierwsza w moim akwa :D

Salarias fasciaus Ten ślizg w nautrze występuje na piaszczystych i żwirowych dnach lagun 0-8 m, wśród koralowców i rumowisk koralowych. Lubi chronić się w jamach i norach, skąd może obserwować otoczenie. Potrafi poruszać każdym okiem osobno, co ułatwia dojrzenie drapieżnika i ucieczkę do bezpiecznej kryjówki. Ten ślizg nazywa się często kosiarką ponieważ chętnie zjada glony nitkowate. Pokarm: glony nitkowate (posiada grzebieniowate zęby, służące do zdrapywania glonów z twardej powierzchni) suchy pokarm, mrożonki, detrytus Temperament: spokojna Zbiornik: ryba polecana do zbiorników towarzyskich, bedzie łatwo zauważalna. Może być trzymana pojedynczo. Minimalna wymagana przestrzeń: 20-30 litrów.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jadla mrozonki glownie artemie ale tez wyskoczyla z akwarium wiec chyba trzeba miec pokrywe


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L 20-30l to moim zdaniem za malo. To dosyc duza i co wazne ruchliwa ryba, w baniaku tej wielkosci nie poplywa.

U mnie je wszystko oprocz glonow:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja oswoilem tak ze jak podchodze do szyby to juz waruje i prosi lapkami o pokarm:)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem należy się upewnić, że przyjmuje pokarm zastępczy.

Nie wszystkie przyjmują. Ew. hodować glony dla ryby.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj niestety padl po 2 tygodniach chudniecia.nastepnym razem wezme tylko takiego co w sklepie je zastepcze tak jak PJR wczesniej napisal.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój również padł. Sprzedawca już trochę znajomy zapewniał, że je. Uwierzyłem mu, wcześniej sprzedał mi gobiodona, mówił, że je i je u mnie w akwarium. Ślizg u mnie nic kompletnie nie chciał żreć, a próbowałem artemią, oczlikiem, spiruliną i 3 innymi suchymi pokarmami dla ryb morskich. No niestety, trzeba zobaczyć na własne oczy, czy ryba je, chyba, że na prawdę ufasz sprzedawcy.

Pozdrawiam A. Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wasza rady...w sobote jade do hurtowni bo w piatek maja transport...postaram sie wybrac odpowiedniego osobnika

pozdrawiam Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem malego osobnika ktory byl w sklepie 2 tyg.mam nadzieje ze bedzie ok.dam wam pozniej znac:-)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj je wszystko co mu dam. Przepada szczagolnie za platkami.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moge wam powiedziec ze generalnie sa malo klopotow z Salariasem. Lepiej sprawdzic kiedy sie kupuje ta rybe, ze powiedzano wyzej je inne pokarmy. Pochodzenie gdzie jest zlowiona jest bardzo wazne. Sa jeszcze niestety kraje ktore uzywaja cjanek i ryba pada za pare dni lub tygodni :D

Salarias jest ryba ktora bedzie sie zachowywala jak esceniusy, bedzie sie chowala na, w skale.

Mam u siebie jeden osobnik ktore nie ma dwa centymetry. Swietnie sie tryma i skubie skale caly dzien...

Inne pytania prosze pisac

olivier@nowa-reef.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mogę powiedzieć o moim Salariasie że był. Bardzo super rybka ale niestety wyskakuje tak więc jeśli ktoś go ma a nie ma osłony na akwa może się zdziwić gdy któregoś dnia znajdzie go na podłodze.


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mojego nadal caly czas gania bicolorek:-(

co do jedzenia to widze jak skubie caly czas skale dno szybki.a jak daje mrozonki to wezmie i wypluwa.takze nadal nie wiem co i jak z nim bedzie w baniaczku.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie mam także dylemat jak kolesia nauczyć jeść także inne pokarmy.Narazie glony i tylko glony go interesują,a zaczynam się martwić bo coraz mniej jest zielonego w tanku..


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi też kiedyś wyskoczył salarias i raz był w kominie przez 2 miesiące, przypadkowo go zobaczyłem w nocy jak świeciłem latarką. Obecnie mam jedną sztukę. Fantastyczna rybka, u mnie cały czas skubie skałę i czasami szybę. Czasami siedzi w montiporze albo akroporze ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktoś o przypadku romnożnia tej rybki ?? jest wogóle sęs trzymania np parki (pod warunkiem ze bedą nauczone jeść to co im damy) ?


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam dwa w akwarium i jeden je z ręki (krewety, mrozonki) a drugi z doskoku nie pogardzi krewetką, zieleninkę jak najbardziej, co do temperamentu to tłuką się o rewir skałki i wszelkie otwory

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tłuką sie ;) Ślizgi maja to do siebie ze sa samotnikami i w akwariach atakuja prawie zawsze inne slizgi. W naturze lacza sie w pary glownie na czas tarla, poza nim prowadza raczej samotniczy tryb zycia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawidowski :

2 sie tłuką w takim baniaku i w takiej ilości skały?

fajnie. bede miał jednego.

Cześć! 650l mają i około 220kg skały ;) i mało im miejsca i otworów

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.