Skocz do zawartości
Pikal

Zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zgadza sie, ale nie wiadomo jakiej czystosci jest i czy nie ma jakis ekstrasow. Ja uzywam od Af jest tanio i wiem dokladnie jak rozcienczyc i dozowac. Po co komplikowac sobie zycie. Przy twoim litrazu kg starczy ci na rok

Tak, zgadza sie, ale nie wiadomo jakiej czystosci jest i czy nie ma jakis ekstrasow. Ja uzywam od Af jest tanio i wiem dokladnie jak rozcienczyc i dozowac. Po co komplikowac sobie zycie. Przy twoim litrazu kg starczy ci na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 14:24, Pikal napisał:

Patrzyłem na skład AF kH Buffer, to nic innego jak wodorowęglan sodu (soda oczyszczona)

Odnośnie cyrkulatora to Jebao SOW8

no raczej.

 

W dniu 9.04.2020 o 22:28, vunpepic napisał:

nie !!!! bardzo zly, kup sobie kh buffer od aquaforest, wychodzi taniej niz gotowy roztwor do podbijania i przygotujesz sobie 1l roztworu np na poczatek ale masz jeszcze czas najpierw po4 i no3 . Kh sprawdzaj raz w tygodniu narazie  bedziesz widzial czy stoi czy zaczyna leciec w dol. Mysle ze co tygodniowe podmiany narazie wystarcza. I spokojnie bez nerwowych ruchow. Pamietaj ze startujesz praktycznie od zera a masz juz mieszkancow.   Karm ryby jedna kostka mrozonek plukanych dziennie nie dawaj wiecej.

 

A i jeszcze jedno masz tam jakis cyrkulator? bo nie widac na zdjeciach

bzdura. kh od af to soda czyli NaHCO3 z logo firmy i w cenie x3 wobec odczynnikow ze sklepu chemicznego. ta spożywcza może być zanieczyszczona i na dłużej lepiej kupic wodorowęglan sodu cz.d.a. podmian nie ma sensu zwiększać jeżeli, parametry zaczynają leciec trzeba startować z balingiem.

Edytowane przez niknik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, to tak na przyszłość będę miał. Co do dino to rezygnuje z walki, 4 miesiące bez rezultatów, smród w domu od akwa... widać ze po bakteriach microbe coś się zaczęło dobrego dziać aczkolwiek to już jest zanadto dla mnie a zwłaszcza dla żony, która ciagle narzeka na zapach. Kupię nowe szkło, nowe skały, dojrzeją jak trzeba dopiero wrzucę ryby i korale oczyszczone z syfu. Dino było powodem zanieczyszczonych filtrów ro na 99 procent. 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.