Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie wszystkim.

Posiadam banke aquael nano reef duo 49l.

W filtrze seryjnym kaskadowym podrobka siporaxa z e rybki

Lampa fabryczna duo 10w o ile dobrze pamietam

Grzaleczka falownik to ostatnie elektryczne media jakie mam (nie mam sumpa odpieniacza nie robie podmian) 

Sol bakterie i polimer z Aquaforesta

Zbiornik ma 8 miesiecy i wszystko bylo cacy,

Ale nie wiadomo skad zaczely sie pojawiac zielone gloniska.

Parametry zalaczam w zdjeciu (azot niedawno skoczyl przez moj blad wiec jest zbijany)

Obsada to kilka miekasow twardziel u kolegi na czas zwiekszonego azotu..

A z ruchomych zwierzakow to ukwial quadricolor green (osiadly juz) mitrax krewetka czyszczaca i po 2x nosariusy i trochusy

 

Tyle slowem wstepu wiec pytanie brzmi jak pozbyc sie zieleni z akwarium?  Bo skala(sucha zapomnialem dodac) zaczyna wygladac zle

I jak obnizyc azot do poziomu 1 bo nie chce spasc z 15 od tygodnia.. sotsuje Red Sea NO3PO4-X - Nitrate & Phosphate Remover

Screenshot_2020-04-30-02-25-01-439_com.dyhwang.aquariumnote.jpg

Ps fosforany wpisane zeby byly bo z testu saliferta nie byly widoczne a przeciez bez fosforu azot nie spadnie

A byl na poziomie 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robisz?  , jeśli tak to narazie przestań , skoro glony wyskoczyły . Myśle , że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmian brak.. wlasnie przy tak malej kostce chce jak najmniej ingerowac w akwarium zeby nie bylo skokow parametrow.. a amoniak jest delikatny bo zresetowala mi sie chyba gospodarka bakterii w kostce i wlalem atm colony i ratowalem co sie da 

Chodzi mi o to jak sie pozbyc glonow, ruszyc jakis parametr ? Czy moze jakis srodek ? Albo jakies zwierze hardkorowe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.