Jump to content

L.G.

Klubowicz
 • Content Count

  762
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  NN
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zadupie
 • Zainteresowania
  Barak
 • Akwarium
  Płytkie

Recent Profile Visitors

3528 profile views
 1. Zależy ile pomieści sump. Ale jeśli wszystko pomierzyłeś to tylko na spływie, uwzględnić trzeba zanurzenie rollermata , bo może przewinąć rolkę . Odpieniacz można również zabezpieczyć i węże od pompy dozującej również, ale pewnie to wiesz . Tu zależy również od baniaka , bo przy niskim nie odkręcisz pompy na 100% . Ja mam 36/37 wysokość baniaka i nie bujnie się na 60/70% bo nie będę miał piachu w całym boku . ( 150/65/45 ) . Warto , UV tylko w razie WUuu , ale jakiś filterek lub 2 i refugium. Najmniej zdlawisz na 42 , ale ciśnienie również będzie mniejsze , więc jak zwykle plusy i minusy . Jaki ? Ogarnie baniak / spływ? Spływ I rewizję połącz ze sobą przed rollermatem , na spływie daj zawór i całość niech idzie przez rollermat. Przez mój może iść 8000 pompa 10000 Ja bym rozdzielił na 2 Przy spływie nie ma ciśnienie dużego, możesz dać na wcisk , ale powrót na klej . Rury dobrze jest przymocować, kolanka 90 będą stanowić mniejszy opór. Da to również możliwość przerobienia hydrauliki , bez konieczności wymiany całości , można również dać przed zaworem , lub kolankami . Miło jak takie rozwiązania są mocowane do szafki . Całe rozbieranie do wyczyszczenia będzie łatwe. Ale to kwestia przemyśleń, bo może drogo wynieść. Jaki baniak i rollermat? .
 2. L.G.

  Jaka to Acra?

  Zdjęcie się nie otwierał, ale na takim forum to nie dziwne . Szkoda tylko że likwidujesz .
 3. Nie zauważyłem że to z akrylu jest . To klej do akrylu musisz kupić. Bo tym co podałem nie skleisz .
 4. Masz dwie możliwości. Zrobić to sylikonem na zawsze ( spuszczasz wodę , czyścisz itp , lub czyścisz i uzywasz ( nie chce mi się szukać po polsku , Unterwasserkleber ) jest twardszy od sylikonu i lepiej go usunąć. Ale jak trzeba to na kilka lat będzie działał.
 5. Bynajmniej część na raz wyciąga włóknina. Daj trochę więcej dobrego fito I popatrz na włókninę jaka zielona jest .
 6. Czasami wyłączam obieg , wtedy roller nie działa. Ale nie jak leję fito .
 7. L.G.

  Najlepsze bakterie

  Jak dla mnie ,nie ,ma nic lepszego niż Prodibio . W zależności od oczekiwań, ale używam Sera i kilka tańszych.
 8. Najlepsza wypowiedzi w tym temacie . Cen się nie uniknie , EU przez swoje widzimisię przez lata , nie poradzi sobie . Jak zwykle ludzie co ciężko pracują zapłacą frycowe . Grunt to się nie poddawać i dbać o to co mamy .
 9. Musiał byś sprawdzić . Masz taką możliwość? Nowa do deltec kosztuje 130€
 10. Czyli serwis nie daje rady ? Wodę masz pod dostatkiem , RESZTA PW Ta mocnna lampa to 9W ? Ryby , bez problemu uratujesz , a o pomocy z Koszalina to słabo to widzę.
 11. Poczytaj o pływaniu Ukwiałów. Mile widziana pompa cyrkulacyjna podczas pływania. Nie zrozum mnie źle, ale odpowiedzi jest dobra do Twojego pytania.
 12. L.G.

  Jak się tego pozbyć

  Kiedy baniak wystartował? Dino i cyjano. Resztę sam załatwiłeś. Pozdrawiam
 13. Mam większą pompę, bo mam prosty sump , decyzje które podjęłem były brane pod co co mam i obsadę. Ale również pod kwestię, konserwacji. Dużo poczytaj i wybierz sam.
 14. Zupełnie nic . Tak tylko zapytałem, bo ostatnio więcej szukam wiadomości o rollermatach . Mam pierwszą komorę razem z rollermatem , odpieniaczem i częścią ceramiki , potem mam komorę z pompą , dolewka i ceramiką . Pompę mam za mocną , ale kupiłem pod uwagę podłączenie filtrów. Nie mam miejsca na refugium , bo sump za krótki. Ale jeśli bym coś robił to tak jak napisałem. Zapytałem o roller bo w nim jak jest w sumpie chwilę dłużej zajmie Tobie wymiana rolki .
 15. Jak dla mnie to kombinujesz . Fajnie ale potem trzeba wycinać przegrody , a to fajne nie jest . Daj roller i odpieniacz w jednej komorze, Arek77 ma rację, jeśli trzeba to odpieniacz można podnieść. Tam będziesz miał stały poziom wody ustalony szybą na jaką sobie możesz pozwolić. Potem woda będzie leciała w dół więc następna szyba może być nie kompletna poszukaj jak się robi komory na refugium , bo tam to znajdziesz, odstęp między szybami zrób taki by media się zmieściły, potem woda wypływa górą z refugium i masz pompę dolewkę i co tam chcesz. Popatrz również na regulację ostatniej szyby w AM , ona reguluje poziom wody w przedostatniej komorze . Możesz również dać grzebień na ostatnią szybę by glony nie przepływały. Na PL forach mało jest takich informacji, ale jak się dobrze poszuka to się znajdzie . Sump ma być prosty i tyle . O roller się nie martw nawet jak spływ i rewizją pójdzie przez niego to nie wyłapie wszystkiego . Ps : masz już ten rollermat i odpieniacz ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.