Skocz do zawartości
pio_t

Pierwsza solanka 60x40x40 96l

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Arek77 napisał:

Jak często i czym karmisz korale i rybki?

rybki na zmiane pół kostki lub kostkę mrożonki obsada to 2x błazenek 1xmidas blenny 1x magnifica 1xmandaryn(ale on zjada tylko robaczki z akwa) 3x ślimak 

korale raz w tygodniu do mordek i codziennie na zmianę plankton czerwony, zielony, phyton mix,  energy mix ABplus.

Przez ostatni tydzień nie karmiłem korali ze względu na dino.

https://zapodaj.net/426fede57acb5.jpg.html

Edytowane przez pio_t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma ok 5 mies. I jeszcze dojrzewa. Ja bym z karmieniem nic nie kombinował i karmil jak do tej pory. No może wiecej do mordek, a mniej drobnego do wody - masz niskie nutrieny. Do euphylii fajnie solowiec się "klei" trzeba tylko pilnować, aby, zanim wsunie sobie do mordki, ryby nie wyciągneły. Na dino to chyba najlepszym lekarstwem jest odsysanie i cierpliwość. U mnie dino pojawilo się po ok 3 miesiacach od zalania i trzymalo ok 5 tyg. 

Na wszelki wypadek można do filtra włożyć ze 100 ml węgla aktywowanego na 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko rośnie :D (w porównaniu z poprzednim zdjęciem). A gdzie się euphyllia podziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś było z nią nie tak chyba... Jako jedyny koral nie miała przyrostów.

Miałem skok kh do chyba 11 (źle ustawiona pompa dozująca) i od tamtej pory było tylko coraz gorzej, aż odeszła na wieczną rafe...

Po tym skoku prawie zeszła caulastrea i hydnophora pokazały szkielet, ale wszystko wróciło do normy s nawet jest dużo lepiej z niektórymi koralami od kiedy do ballinga dodałem stronga i dodatkowo jod. Obecnie dozuje 22ml BALLINGA DZIENNIE AF + STRONG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pozostałe rybki ? Bo na zdjęciach ich nie widać? Mandaryn je mrożonki, czy tylko to co wyskubie ze skały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki mają się dobrze, chociaż ostatnio lubią pomaltretować dunkę ;)

Midas blenny po wpuszczeniu znalazł sobie dziurkę pod montiporą confusą > prawa strona widać mu łepek, i jak ma chęć to wypływa i pływa z błaznami.

Śmiesznie to wygląda jak tyłem parkuje w tej dziurce (jest naprawde mała) ale w środku potrafi sie czasami przekręcić jak się zapomni i wleci przodem :D 

Magnifica siedzi całymi dniami pod skałą wychodzi tylko na jedzenie :(  boi się wszystkiego, jak już wypłynie cokolwiek się zbliży i daje dyla po skałe.... :( szkoda bo piękna ryba...

Mandaryn nie zjada niczego prócz kiełży i innych wynalazków ktore siedza w skałach (jest tego naprawdę sporo, brzuszek ma zawsze pełny) głównie pływa miedzy skałkami, ale wieczorami lubi się popisywać z przodu pływając przy szybie góra dół w poziomie :) 

Kupiłem rozdymkę valentynkę przepiękna ryba bardzo towarzyska, wyleciała po 2 dniach zrobiła 4 dziury w trachyphyli :( na szczescie nic się nie stało, ale wolałem nie ryzykować to mój ulubiony koral ;)    liczyłem się z tym że  może coś dziubać, ale nie że będzie to tak wyglądać :/  zdjecie ponizej 

bb1a6c88ee1e.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.