Skocz do zawartości
DiabLen

"Pandemiczna" Nano Rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Póki nie masz życia to przygotuj roztwór balinga Ca+Mg i KH i przez kilka dni uzupełniaj. Ja bym lał przy Twoim litrażu 50 ml /dobę aż do wyprowadzenia parametrów. Kh też trzeba lać bo najpewniej bedzie spadać a spokojnie możesz podbić nawet do 11-12. Pozdr., tomko

P.s. a potem zmień sól do podmianek bo poprzednia chyba dość uboga w Ca

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli nie mam żadnego życia to mogę dosyć gwałtownie podnosić wartość Ca? Kupiłbym np. aquaforest calcium + aquaforest magnesium (rozmieszał bym to w proporcjach w jakich należy) + kH buffer , z tym że Ca mam do podniesienia przynajmniej o 200 mg/l w związku z tym zrobiłbym dodatkowo roztwór samego Ca by w miarę szybko uzyskać odpowiedni poziom.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale rozłóż to na kilka dni. Zrób tak jak napisałem , nie dodawaj ekstra Ca. Daj po 50 ml, następnego dnia przed kolejną dawką zrób testy i zobaczysz czy dać więcej czy mniej. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy z resztki tej soli co posiadam, przy zasoleniu 1.025

Ca - 370

Mg - 1350

kH - 7.6

Czyli zgodne z tym co podaje producent. W związku z tym czy u mnie to 1,5 miesięczna automatyczna dolewka RODI spowodowała taki spadek Mg i Ca??? Tak jak pisałem wcześniej u mnie tygodniowo dolewa ok 10 litrów, więc jak łatwo policzyć do plus minus 120 litrów wody w obiegu, w tym czasie zostało dolane jakieś 60 litrów RODI. Podmiany nie były robione.

 

Oraz powtórzę swoje drugie pytanie: czy przy tych parametrach (No2=0) mogę wpuścić już dwa błazenki?? i w tym czasie podnosić parametry? Nie chciałbym prowadzić dalej dojrzewania bez jakiegokolwiek życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.