Skocz do zawartości
Arkadius

Pacyfic diuna 10*80w

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na zbiornik 175/65/60 będzie to dobra lampa, oczywiście bez światła Led czy coś w zbiorniku zabraknie dla oka. Oczywiście jeśli można to jakie świetlówki konfiguracji zakupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szerokość lampy taka jak zbiornika pewnie byłaby ok.

U mnie wisi nad 170x80x60 ale mam jeszcze dorobione z boku belki led.

 

Mankamenty lampy to głównie brak chłodzenia. W tej lampie T5 działają w temp. ~70 stopni. Lampa mega ciężka (coś ponad 20kg ile dobrze pamiętam), u mnie wisi już z 7 lat. Ciężko z wyciąganiem/wkładaniem plexi, która się już porysowała ale innej nie mam default_).gif no i rdzewieje nieco od "szurania" plexi po obudowie przy wyciąganiu/wkładaniu.

Dorobiłem wiatraki bo ta temp. nie miała sensu.

 

... A T5 używam Ati 6xBP +4xCP

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dodać coś do tego co napisał Jacek. U mnie lampa wisi na zbiornikiem 200 x 70 x 70, z boków mam jeszcze reflektory LED. Aktualnie mam wyrzuconą środkową parę świetlówek i w jej miejsce zainstalowany radiator z ledami (200 W). Przy okazji ledów dołożyłem 4 wiatraki na górze które chłodzą też świetlówki (lampa ma fabryczne chłodzenie stateczników). Lampa jest pancerna, ma niezłe nocne, sterowanie przez bluetooth z telefonu albo komputera. Wyciąganie pleksi już opanowałem do perfekcji choć fakt, jest to upierdliwe, głównie przez jej wielkość. Układ świetlówek ATI 6xBP, 2xCP.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.