Skocz do zawartości
majestic

Produkcja wody "słonawej"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem właśnie w trakcie "odsalania" mojego 30l szkiełka w biurze, w którym docelowo planuje odtworzyć biotop lasu namorzynowego z wodą słonawą. Celuje w zasolenie ok 1.005 i tu nasuwa się moje pytanie- jak najlepiej stworzyć taką wodę??

Póki co podmieniam codziennie część wody na czyste RODI ale ostatnio przemyślałam temat i przecież taka czysta woda z osmozy nie nadaje się przecież do używania w akwarium

Zacząłem od ustalenia ile soli potrzebuje i wyszło mi 80g na 10l RODI dla zasolenia 1.005 (sól TM Pro) ale co dalej??

Sprawdziłem PH- 7,5 i to mi pasuje ale gorzej już z KH- poniżej 2.

Powiedzcie czy jak dodam do takiej wody trochę ballinga (mam pod ręką ABC od TM) tak, żeby dojść z twardością w okolice KH 7 to wszystko co muszę zrobić (w kontekście ustabilizowania PH i obecności pierwiastków w wodzie) czy czegoś takiej wodzie będzie jeszcze brakowało??

W akwarium rosną już namorzyny, planuje jeszcze jakieś twarde rośliny jak mikrozorum oskrzydlone czy mech jawajski. Co do zwierzaków to na 90% Pseudomugil luminatus plus krewetki

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie kH chcesz docelowo osiągnąć? Przy zasoleniu 1,005  ciężko będzie Ci utrzymać kH pow. 5. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Arek77 napisał:

A jakie kH chcesz docelowo osiągnąć? Przy zasoleniu 1,005  ciężko będzie Ci utrzymać kH pow. 5. 

5 powinno wystarczyć. Czyli wystarczy wyregulować ballingiem i nic więcej prócz tej szczypty soli nie dodawać??

Myślałem o Aquadur od JBL- niby dedykowany do wody z osmozy w celu o jakim myślę ale nie wiem czy jest sens to zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jest sens tak kombinować ?

czy wodę w kranie, masz aż tak złej jakości ?

ph kranówki oscyluje w granicach 7 więc...

Z tego co piszesz, nie będą to specjalnie wrażliwe zwierzęta. O krewetkach mam pojęcie „mgliste”, ale chyba Amano czy RC nie są specjalnie wymagające  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

A jest sens tak kombinować ?

czy wodę w kranie, masz aż tak złej jakości ?

ph kranówki oscyluje w granicach 7 więc...

Z tego co piszesz, nie będą to specjalnie wrażliwe zwierzęta. O krewetkach mam pojęcie „mgliste”, ale chyba Amano czy RC nie są specjalnie wymagające  

Też o tym myślałem, ale skoro mam już wodę z osmozy to czemu jej nie wykorzystać??

Choć może niema co wymyślać koła na nowo... Sprawdziłem dane z miejscowych wodociągów i faktycznie nie jest źle (wszystkie odczyty wydają się być w porządku)

Przed chwilą dorobiłem trójnik przed membraną, żeby wstępnie przefiltrować wodę przez 3 prefiltry- takie rozwiązanie w połączeniu z jakimś aquasafem powinno chyba zdać egzamin?? 

Qrcze człowiek przez te lata morszczyzny chyba zbyt sterylny się zrobił ;)

 

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.