Skocz do zawartości
Bzyk002

Podnoszenie KH, Ca i Mg Ballingiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule czy mogę podnosić moje parametry KH, Ca i Mg przez zwiększenie dawki Ballinga? Pytam bo mam Ballinga z AF (KH Buffer itp.) i w tym mam Component Strong, boję się że przy podnoszeniu parametrów bedzie "zostawać" za dużo mikro. 

Moje parametry na dzisiaj:

KH-7, Ca-370, Mg-1230 

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież zużycie mikro jest proporcjonalne do zużycia makroelementów. Dlatego aby pokryć zwiększające się zapotrzebowanie trzeba zwiększyć ilość podawanych roztworów. 

Korekcję jednego parametru robimy przez dodawanie czystego (bez mikro/strongów) składnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nie powinno to mieć wielkiego wpływu ale lepiej podnosić czystymi buforami bez mikro. Najprościej robić podmiany na bogatej w KH Ca i Mg soli a balingiem podtrzymywać parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że powinienem podnosić czystymi roztworami ale pomyślałem że jak wszystkie muszę podnieść to najprościej będzie zwiększyć Ballinga. Lenistwo górą :P


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, korabol napisał:

Witam,
nie powinno to mieć wielkiego wpływu ale lepiej podnosić czystymi buforami bez mikro. Najprościej robić podmiany na bogatej w KH Ca i Mg soli a balingiem podtrzymywać parametry.

Skoro korale pobierają Ca, kH i Mg to pobierają również mikroelementy. Więc "wyrównanie" do oczekiwanego poziomu powinno się odbywać zwiększając podawanie kompletu mikro makro. A następnie taką korekcję dawki aby utrzymywała się na stałym poziomie. 

Jeśli stosunek jednego makroelementu do innych jest zachwiany powinno się dodawać czystego roztworu bez mikro. 

Tutaj wielkiej filozofii nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro korale pobierają Ca, kH i Mg to pobierają również mikroelementy. Więc "wyrównanie" do oczekiwanego poziomu powinno się odbywać zwiększając podawanie kompletu mikro makro. A następnie taką korekcję dawki aby utrzymywała się na stałym poziomie. 
Jeśli stosunek jednego makroelementu do innych jest zachwiany powinno się dodawać czystego roztworu bez mikro. 
Tutaj wielkiej filozofii nie ma. 
Teoretycznie masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zastawie zwiększoną dawke i powoli wszystko dźwignę do odpowiednich wartości :D


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy pokazały:

KH-8, Ca-360, Mg- 1230

Trochę to dziwne ze tylko KH poszło do gory a inne wartości stoją w miejscu. Będę musiał namieszać czystego Ca i Mg. 

Załóżmy że wyrównam wartości i potem według jakiego pierwiastka trzymać dozowanie Ballinga? Zawsze mierzyłem KH i według tego dozowałem ale wyczytałem że powinno sie dozować na podstawie Ca. Jak to u was w praktyce wygląda? 

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.