Jump to content
Bzyk002

Podnoszenie KH, Ca i Mg Ballingiem?

Recommended Posts

Witam, jak w tytule czy mogę podnosić moje parametry KH, Ca i Mg przez zwiększenie dawki Ballinga? Pytam bo mam Ballinga z AF (KH Buffer itp.) i w tym mam Component Strong, boję się że przy podnoszeniu parametrów bedzie "zostawać" za dużo mikro. 

Moje parametry na dzisiaj:

KH-7, Ca-370, Mg-1230 

ccfd215f5ac41955gen.jpg

No ale przecież zużycie mikro jest proporcjonalne do zużycia makroelementów. Dlatego aby pokryć zwiększające się zapotrzebowanie trzeba zwiększyć ilość podawanych roztworów. 

Korekcję jednego parametru robimy przez dodawanie czystego (bez mikro/strongów) składnika. 

5a69769116ee78eee25c9231180bf85fu1644a14

Witam,
nie powinno to mieć wielkiego wpływu ale lepiej podnosić czystymi buforami bez mikro. Najprościej robić podmiany na bogatej w KH Ca i Mg soli a balingiem podtrzymywać parametry.

No wiem że powinienem podnosić czystymi roztworami ale pomyślałem że jak wszystkie muszę podnieść to najprościej będzie zwiększyć Ballinga. Lenistwo górą :P

ccfd215f5ac41955gen.jpg

2 godziny temu, korabol napisał:

Witam,
nie powinno to mieć wielkiego wpływu ale lepiej podnosić czystymi buforami bez mikro. Najprościej robić podmiany na bogatej w KH Ca i Mg soli a balingiem podtrzymywać parametry.

Skoro korale pobierają Ca, kH i Mg to pobierają również mikroelementy. Więc "wyrównanie" do oczekiwanego poziomu powinno się odbywać zwiększając podawanie kompletu mikro makro. A następnie taką korekcję dawki aby utrzymywała się na stałym poziomie. 

Jeśli stosunek jednego makroelementu do innych jest zachwiany powinno się dodawać czystego roztworu bez mikro. 

Tutaj wielkiej filozofii nie ma. 

5a69769116ee78eee25c9231180bf85fu1644a14

Skoro korale pobierają Ca, kH i Mg to pobierają również mikroelementy. Więc "wyrównanie" do oczekiwanego poziomu powinno się odbywać zwiększając podawanie kompletu mikro makro. A następnie taką korekcję dawki aby utrzymywała się na stałym poziomie. 
Jeśli stosunek jednego makroelementu do innych jest zachwiany powinno się dodawać czystego roztworu bez mikro. 
Tutaj wielkiej filozofii nie ma. 
Teoretycznie masz rację.

Dzięki! Zastawie zwiększoną dawke i powoli wszystko dźwignę do odpowiednich wartości :D

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Dzisiejsze testy pokazały:

KH-8, Ca-360, Mg- 1230

Trochę to dziwne ze tylko KH poszło do gory a inne wartości stoją w miejscu. Będę musiał namieszać czystego Ca i Mg. 

Załóżmy że wyrównam wartości i potem według jakiego pierwiastka trzymać dozowanie Ballinga? Zawsze mierzyłem KH i według tego dozowałem ale wyczytałem że powinno sie dozować na podstawie Ca. Jak to u was w praktyce wygląda? 

ccfd215f5ac41955gen.jpg