Skocz do zawartości
radeksowa

Cóż to za rodzaj gąbki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.:clapping

Rośnie rośnie bardzo szybko. Początkowo jasna a później robi się coś ala SPS. Co to za gąbka, wiem że pożyteczna jak praktycznie każda gąbka ale sam rozrost mnie dziwi stąd prośba o identyfikację.

Dziękuję i pozdrawiam:scub:

IMG_20200623_210511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda podobnie do Callyspongia samarensis.

Bardzo chętnie kupiłbym kawałek, jakbyś był zainteresowany, to pisz na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klossowski napisał:

Wygląda podobnie do Callyspongia samarensis.

Bardzo chętnie kupiłbym kawałek, jakbyś był zainteresowany, to pisz na PW :)

Gdzieś już Ci odpisałem ale nie widzę gdzie więc jeszcze raz. Pewnie nie było by problemu ale ta gąbka obrasta skałę i jedynie wypuszcza te pseudokorzonki.

Ucięcie ze skały jest niemożliwe a podejrzewam, że obcięty "patyk" zaraz padnie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj rozrośnie się i to szybko kolego,miałem i nawet z ułamanych przyrastała,ale u mnie rosła od strony sumpa bo był z boku i docierało więcej białego światła w drugiej części akwarium gdzie było zdecydowanie niebiesko nie rosła wcale,może przypadek.Nie mogę znaleźć tego tematu z nimi,ale ponoć są białe tylko "coś" je obrasta i stąd barwa fioletowa u mnie nawet częściowo świeciły pod UV.

IMG_20190310_174602.jpg

IMG_20190311_123632.jpg

Edytowane przez Nuke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nuke napisał:

Oj rozrośnie się i to szybko kolego,miałem i nawet z ułamanych przyrastała,ale u mnie rosła od strony sumpa bo był z boku i docierało więcej białego światła w drugiej części akwarium gdzie było zdecydowanie niebiesko nie rosła wcale,może przypadek.Nie mogę znaleźć tego tematu z nimi,ale ponoć są białe tylko "coś" je obrasta i stąd barwa fioletowa u mnie nawet częściowo świeciły pod UV.

IMG_20190310_174602.jpg

IMG_20190311_123632.jpg

Tak dokładnie jest biała na skale, biało szara, ale jak już urośnie robi się fioletowy...

Ogólnie źle nie wygląda nawet ładnie... Ale pytałem Was koleżanki/koledzy o rodzaj bo wiadomo czasem jak łatwo się rozrastają niektóre korale, zoa, czy gąbki...

A dla tych co mają tą gąbkę i Idolka od razu pytanie. Czy Idolek je akurat ten rodzaj gąbek, czy ogólnie wszystkie?

12 godzin temu, klossowski napisał:

Wygląda podobnie do Callyspongia samarensis.

Bardzo chętnie kupiłbym kawałek, jakbyś był zainteresowany, to pisz na PW :)

Gdzieś już Ci odpisałem ale nie widzę gdzie więc jeszcze raz. Pewnie nie było by problemu ale ta gąbka obrasta skałę i jedynie wypuszcza te pseudokorzonki.

Ucięcie ze skały jest niemożliwe a podejrzewam, że obcięty "patyk" zaraz padnie....

 

Edytowane przez radeksowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.