Skocz do zawartości
Marcin32130

Pompa jebao dct 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,mam zbiornik od maja evolution Aqua 1500s z takimi dwoma spadami to sumpa mam tu pompę dct jebao 6000 problem jest u mnie taki SIORBANIE wody i to duże pompa jest ustawiona przy otwartych na film zaworach na 75-80% jak poskręcam zawory żeby nie siorbało to muszę ja skręcić na minimum i nie wiem czy 1800l/h jest ok bo wtedy woda powoli płynie przez sump.To siorbanie mnie bardzo wkurza i czasem ciężko spać choć zbiornik jest w salonie na dole.

C5560FF5-40C0-427F-A8D0-9B45E85E8DF6.jpeg

Aha,wczoraj skręciłem zawory żeby nie siorbało,ale jak wyłączyłem obiegówkę do karmienia zanim woda spadła pompa wypompowała wodę z komory i chodziła na sucho pompa była ustawiona na 25% mocy,żona rozkręciła zawory dziś rano i siorbie jak znów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
ja bym dał pompe na 100% mocy a potem skręcał zawory splywu tak aby woda spływała bezszelestnie.

Mam w moim zbiorniku dsc9000 i spływ o przekroju 40mm, pompa pracuje na 100% mocy, zawór na spływie skręcony na ok 3/4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Mam dwa spływy później łącza się w jedno do roller mata,jak ustawie pompę do oporu i zacznę skręcać zawory to woda nie nadąży spływać i szybko się podnosi poziom w zbiorniku a wody w komorze pompy nie będzie już tez mam zrobione na 40 rurach.Kurcze dziwnie bardzo to jest rozwiązanie z tymi spływami jak u mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie zachowuje spływ gdy pompa chodzi na pelnej mocy a zawory są otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE73DC5A-BDA5-4A54-BF68-EC5FF497F4E9.png

Tak to wyglada z tylu zrobiłem fotkę u byłego właściciela 

Wtedy jest ok jak wyłączysz na karmienie nic się nie zapowietrza komora pompy szybko się wypełnia i jest ok tylko siorbie jak cholera 

Myślałem połączyć to w jedno po skosie i puścić do rolera ale jest rura od pompy i nie da się dać tego po skosie 

Myślałem żeby takie sitka założyć założyć takie sitka zamiast moich 

F7E49D86-E83D-450B-B566-23971920231B.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio coś podobnego u siebie, próbowałem połączyć powrót z rewizją aby podłączyć wszystko pod rollera właśnie i efektem było właśnie potworne siorbanie i brak możliwości ustawienia poziomu podejrzewam że robi się jakieś podciśnienie i na rewizji zasysa się powietrze. Ostatecznie rewizja została osobno bo nie dało się wytrzymać ani ustawić poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako takiej rewizji nie ma zobacz fotki i nie wiem jak to ogarnąć nie zapytałem sprzedawcy jak on to miał ogarnięte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales  żeby troszkę to przerobić? Tzn komin i wtedy nic nie będzie siorbac.  Otwory w szkle już masz, musiał byś zrobić/zamówić komin z otworami pod interesującą Cię hydraulike, wstawić okrągły grzebień/ sitko w otwory po  starej i przykleić samodzielnie komin. Kilka godzin i będziesz mógł puścić obieg z powrotem. Na czas klejenia pompe w sumpie  dal bym tak żeby wodą z ostatniej komory szla  do pierwszej żeby ma ten czas się nie kisilo  A w zbiórku  wystarczy cyrkulacja. I będzie jak Pan Bóg przekazał. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie problem polega na tym właśnie, że masz dwa spływy przechodzące w jeden i z tego ten problem z regulacją i hałasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym wyjsciem jest chyba nie wyłączać pompy do karmienia.
Ja nigdy nie wyłączałem bo moim zdaniem jest to trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma taki sam zbiornik i ma zrobione  na takich sutkach jak na zdjęciach pompę ma

10k/h ustawiona na polowe i nie ma siorbania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób jak u kolegi i zobaczysz czy coś pomogło.
U mnie siorbie tylko w tedy gdy zawór spływu jest za mocno otwarty, w tedy woda szybciej spływa niz napływa.

Ja mam w rurę 50mm wklejona rewizje 32mm. Wszystko ładnie chula, trzeba tylko częściej czyścić spływ bo lubi valonia ją przytykać a mój naso ja uwielbia [emoji3]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin32130 napisał:

Cześć wszystkim,mam zbiornik od maja evolution Aqua 1500s z takimi dwoma spadami to sumpa mam tu pompę dct jebao 6000 problem jest u mnie taki SIORBANIE wody i to duże pompa jest ustawiona przy otwartych na film zaworach na 75-80% jak poskręcam zawory żeby nie siorbało to muszę ja skręcić na minimum i nie wiem czy 1800l/h jest ok bo wtedy woda powoli płynie przez sump.To siorbanie mnie bardzo wkurza i czasem ciężko spać choć zbiornik jest w salonie na dole.

 

8 godzin temu, Marcin32130 napisał:

Wtedy jest ok jak wyłączysz na karmienie nic się nie zapowietrza komora pompy szybko się wypełnia i jest ok tylko siorbie jak cholera 

Albo nie doczytałem, albo nie bardzo kumam.... Z tekstu wynika, że siorbanie jest tylko po załączeniu pompy.... Czy cały czas? ( u mnie siorbie po wyłączeniu pompy, aż woda spłynie do sumpa i potem ok 5 min. po załączeniu, aż się wyrównają poziomy w akwa i w kominie i uważałem to za normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby przy otworze spływu zamiast kolanka dać trójnik i wyprowadzić rurkę do góry aby dostarczyć powietrza... coś jak przy spływie overflow. Ewentualnie spróbować rurki spływowe dać pod kątem np 70° a nie pionowo (przy skróceniu rury poziomej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię pod katem tylko muszę przerobic tez powrót bo blokuje spad ,jakoś to ogarnę teraz mam na łączniku T rury połączone zrobię je na łączniku Y i powinno być lepiej bo będzie równo spadać.Kiepskie to rozwiązanie w tym zbiorniku ale okazja była super i nie spodziewałem się takich cyrków dopóki nie założyłem rollera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.