Skocz do zawartości
Tado

Pierwsza przygoda z akwarium morskim - 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po prawie dwóch latach przygody z akwarystyką słodkowodną (akwarium roślinne 300l) przyszła pora na zdobycie pierwszych doświadczeń z solniczką.

Z racji ograniczonego miejsca (300l dalej funkcjonuje) wybór padł na szkiełko 64L full Opti.

Jako, że u mnie od pomysłów do czynów wiele czasu nie trzeba po podjęciu decyzji w około 2 tygodnie został skompletowany prawie cały sprzęt.

Akwarium zalałem dokładnie 1.08 – co by łatwiej było liczyć J

A teraz słów kilka o tym co ze sprzętu już mam:

Szkło  - 64l (40x40x40) Opti

Filtr kaskadowy – Tidal 110, a w nim 0,75l Matrixa, 12 kulek Maxspecta, 0,3l AF Life Bio Fil oraz wata wymieniana co 2 dni

Odpieniacz – Tunze DC 9001

Lampa – AI Prime 16 HD

Grzałka – 50W AQUAEL – wykorzystana z zapasów magazynowych ;)

Skała – ok. 6 kg suchej skały Fiji Shelfs z erybki

Piasek - Nature's Ocean Live Natural White 4,5 kg

Woda – całość zalana wodą z działającego zbiornika w erybce

Obecne zasolenie to 1,024

 

Dodatkowe rzeczy z zakupionych to:

Reflektometr ATC

Sół AF Reef Salt

Komplet testów Colombo

 

Cykl azotowy powoli się kręci i po 11 dniach od zalania wysypało brązowy nalot na szybach, piasku i skale (zapewne okrzemki) - utrzymuje się do chwili obecnej (poza szybami, które przeczyściłem).

 

Zastanawiam się nad automatyczną dolewką bo około 1-1,5l dziennie wody mi odparowuje przy temperaturze 26-27 stopni C. Prośba o wasze porady, tak abym w przyszłości najlepiej mógł ją wykorzystać w 300l jak zdecyduje o przesiadce na duży zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i życzę powodzenia ja u siebie mam dolewke od magu i nie mam z nią żadnych problemów i mogę polecić. Dobre opinie ma Aqua Trend Levelautomatic Eye. I z tego co widziałem dużo osób z forum jej używa.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad nią się zastanawiam. W weekend puszczam zamówienie. Liczę też, że za około tydzień zamknie się cykl azotowy i będzie można pomyśleć o jakimś pierwszym życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest oczywiście, zapomniałem podać w początkowym poście.

Jebao sw-2 oraz Tunze 6015.

 

Choć zastanawiam się czy nie dokupić Jebao sw-4/8 i trochę przykręcić, a Tunze wykorzystać w 300l Malawii

Co do zdjęć to póki co nie ma czym się bardzo chwalić bo nic z życia jeszcze nie ma. 

Kręci się cykl azotowy bo No2 poza skalą.

Na chwilę obecną wygląda to tak:

 

 

21 dzien.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.