Skocz do zawartości
eltom

Spływ z komina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do Hara: Jak wpasuję zbiorniczek do wtedy skorzystam z Twojej oferty wystawienia zdjęć. Z góry dzięki.

Mam takie pytanie:

Do zbiornika 120 x 50 x 55 (dł x szer x wys) jaki wykonać komin (trójkątny czy raczej w kwadracie, i oczywiscie jakiej średnicy zastosować przelot (fi 32, czy fi 40).


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt z Was nie wiedział, aż nie chce mi się w to wierzyć.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki palnujesz przepływ ile tych otworów, po za tym czy palnujesz kratki zraszające (Jeśli tak rozmiar dobierasz do kratki zraszającej najczęsciej AM).......

Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamontowałem komin prostokątny - uważam go za bardziej przktyczny. A przepływ przez zbiornik mam 3000 - 3500l/h. Wkleiłem dwie rury 40mm ale jedna z nich jest tylko rewizją a druga przymknięta do połowy. Z powodzeniem n\mogę zwiększyć przepływ do 5000l/h i myslę że rura 40mm spokojnie tą ilość wody odbierze. Ale aż taki przepływ nie jest konieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

mnie cos odbilo i zmienilem na trojkatny:D uwazam ze nie jest praktyczny :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

no i zeby kozka nieskakala toby slimak , slimak wystaw rogi:D :D

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mówicie, że trójkątny jest niepraktyczny? No to chyba zmienię koncepcję, bo właśnie trójkątny chciałem u siebie zrobić.

Skoro ma być kwadrat/prostokąt, to w którym miejscu w rogu czy na środku? Akwa 135/50/50.

A jeśli mowa o samochodach to tylko Audi :D


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki chcesz mieć układ. Jeżeli chcesz mieć widoczne tło po środku to wiadomo że nie wkleisz komina na środku :D Akwa nie jest zbyt długie i powinno być dobrze z jednym z boku. Możesz mieć dwa ale to chyba za dużo. Zastanów się czy chcesz mieć kratkę rozdeszczającą AM. Jeżeli tak to kup ja wcześniej i daj szklarzowi wcześniej bo potem to może już być za późno i będziesz musiał piłować :D Osobiście uważam że kratka to nic złego nawet jak nie stosujemy biobali i jest ona zalany. Uważam tak bo można na niej położyć np. taśmę z waty (łatwa i przyjemna wymiana), bo ryby i inne zwierzaki nie wpadną do komina zatykając otwór. Ja tak miałem ze ślimakiem Turbo. Wpadł do komina i wessało go do rury ale zatrzymał się na zaworze i dalej nie przeleciał. Zatkał odpływ ale na szczęście miałem rewizję i nie zalałem chaty :D Kratka dobra rzecz! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Waldemar , cos nie tak mowisz z tym zatkaniem rury , robi sie tak jak jakby nawet cos zatkalo splyw wody to pompa glowna z sumpa wypompuje tylko tyle co moze wiecej sie nic nie stanie , ani sie woda gora nie przeleje bo specjalnie sie robi na tyle wody miejsca(komin nizej) i niema prawa sie nic przelac.

Ja niebardzo tez rozumie o jakiej Ty kracie mowisz ? (mniejwiecej sie domyslam )

Wytlumacz prosze jasniej jak Ty masz tam zrobione u siebie ?:D

pozdrawiam i thx za wczorajszego linka;) Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krata: czytaj płytka zraszająca AM


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Waldemar nie zrozumiales mnie wogole i dlatego zrobiles ta krate , narysuje Ci jak to idzie bez kraty ok?:D nara

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewizja konieczna rzecz! Ja na taki przykład mam bardzo wysoki lustro wody w akwarium i jak wkładam rękę by sobie trochę tam pogrzebać :D (bo lubię) to automatycznie jeszcze podnosi mi się poziom wody. Przelew przez kratkę nie jest w stanie odebrać mi nadmiaru wody (mam niski grzebień), za to świetnie wtedy spisuje się właśnie rewizja.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

su.jpg

Wlasnie dlatego sie robi nizej komin , i drewniane belki wcale w niczym nie przeszkadzaja ani sie nie wypacza :D to nie sa plyty pazdziezowe :D

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie , nie nie oto chodzi , tylko teraz to chyba ja niezrozumialem o czym mowicie z tego wzgledu ze u nas na to inaczej mowia , chodzi Ci o tzw , grzebyk :D no to normalne tez mam u siebie :D takze niczyja racja tylko tak sie wlasnie robi.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldkowi nie chodzi o grzebyk... ;-) Grzebyk swoją drogą, a cały otwór komina przykrywasz płytką zraszającą.... czyli coś jak tu: http://www.akwariumnaslono.neostrada.pl/images/DSCF1878.JPG

Tylko to jest "samoróbka"... przy wypełnieniu komina biobalami pomaga w równomiernym rozprowadzeniu wody po całej powierzchni i zatrzymuje grubsze zanieczyszczenia.

To mówicie, że w rogu robić komin? Akwa będzie stało w narożniku pokoju i będzie widoczne z jednego boku i oczywiście z przodu...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to grzebień ma za zadanie odizolować zwierzaki od przelewu, a płytka zraszająca powinna spowodować równomierny spływ wody na całej swojej powierzchni, tak by pod nią ewentualnie umieszczony materiał fitracyjny był równo omywany.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex, no tak, ale taki ślimak to przez grzebień może sobie przeleźć na drugą stronę....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.