Skocz do zawartości
pa_blo

oświetlenie ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że zmieniłem oświetlenie na ATI mam juz ATI blue i ATI spezial, poszukuje ATI actinic blue, wiem ze chyba nikt jej nie ma i jest chyba nie do zdobycia. Czym mozna by ja zastapic ?

Czy świetlowka Korallen-zucht - Fiji Purple bedzie do niej podobna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pa_blo Giesemann robi swietlowki "actinic plus" i "pure actinic" ,ale nie wiem czy mozna kupic je w Polsce.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giesemann jest chyba niedostepny w polsce, przynajmniej ja nie widzialem go w znanych mi sklepach.

A co mozna dac z tego co jest u nas do dostania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadia Marine Blue - proponuję mam u siebie i świeci jak Philips T8 superctynica , jest fantastyczna.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kgb :

Arcadia Marine Blue - proponuję mam u siebie i świeci jak Philips T8 superctynica , jest fantastyczna.

i cholernie droga niestety


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady Rebciu, cena jest faktycznie wysoka ale uważam że te 100 zł warto wydać (szczególnie jak brak alternatywy na nazym rynku), a przy wydatkach na akwa to i tak kropla


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ponad 100PLN

a nikt nie uzywa tej Korallen-zucht - Fiji Purple T5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu bez przesady? Jest to najdroższa świetlówka na naszym rynku. Niektórych nie stać aby co 6-8 miesięcy wydawać te 100 lub więcej (bo cena uzależniona jest od mocy:)) za sztukę. Przy pokaźnych litrarzach prowadzonych tylko na t5 może uzbierać się niezła sumka ;)

Tak czy siak jest to dobry produkt. Kiedyś używałem i tylko na cenę narzekałem ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja mam mniej literków do oświetlenia i faktycznie mniej boli. Niestety. Może kiedyś uda się mi postawić więcej wody w pokoju ;)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co byscie doradzili ?

o tej arcadii rozmyslalem ale ta cena...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lampę ale to T8 - Świetlówki PHILIPS w barwa 03 superaktyniczna. O niczym innym dostępnym nie słyszałem. 1/3 ceny arcadia ale to jednak T8.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kilka osób ma te świetlówki Korallen-zucht więc może się ktoś wypowie. W sumie to sam jestem ciekaw jak one świecą ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie panie i panowie prosimy o opinie ;)

cena tez jest nawet nawet...ciut poniżej 100PLN ale mniej niz arcadia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej świetlówki ale widziałem jak świeci. Na różowo, na niebiesko-różowo? Jakoś tak. W każdym razie nie jest aktyniczna. Z aktynicznych T5 chyba jest jeszcze jakiś model JBL. Z T8 ładnie świeci Sylvania Coralstar - lekko fioletowo, zupełnie inaczej niż ta świetlówka w T5. Ja ostatnio w ogóle zrezygnowałem z superaktynicznych i mam ATI Blue Plus i Blue Spezial w stosunku 1:1. Zobaczymy do czego to doprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Fijji purple swieci coś jak skrzyżowanie miesnej świetlówki (mocno rózowej z aktyniczną ) na pewno zamiast swietlówki superaktynicznej jej uzywac się nie da . Bardzo ładnie podbija kolor czerwony i zielony niestety nawet gdy jest w stosunku 1:2 do aktyniki to nibieski z koralowców znika ale błazenki wyglądają jakby sie opiły krwi.

Rozmaiałem o tej świetlówce w kilku niemieckich hodowlach korali i budziła duże kontrowersje od zachwytu po ciche przekleństwa.

Z świetlówka Arcadia marine blue poza ceną jest jeszcze problem że nie wystepuje w rozmiarze 145cm -80W No i to że świetlówki superaktyniczne strasznie szybko tracą wydajność (około 4 miesięcy).

Co do swietlówki Giessemana Pure Actynic mialem 3 szt 80W i wszystkie 3 przepaliły mi się strasznie szybko (nie wiem czy to pech czy może feralna partia ale mialem około 100 T5 które w swoich akwariach wymieniale i to są jedyne 3 które mi se przepaliły ) . Andrzej ich używa i nie mial takich problemow więc może to kwestia pecha.

pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłych wiadomości ATI actynic blue wraca w najbliższych 2-3 miesiącach . Ze wzgledu na zmiane producenata świetłowek dla Ati troszke się to opóźnia . Miałem wersje testową jeszcze bez napisów w domu i świeci tak jak stara Actynic blue .


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Niedawno właśnie powiesiłem Fiji Purple, może przedstawię małe porównanie.

Fotograf ze mnie kiepski, ale cos widać.

ATI blue plus

931-blue plus ati.jpg

Korallen-zucht-Fiji-Purple(ale wyczes:D)

931-korallen-zucht-fiji purple.jpg

Obie razem

931-obie razem.jpg

Ati80w+Fiji80w+14000k Aqua connect 400w

931-ati80w+fiji80w+14000k aqua connect 400w.jpg


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żarbnikiem ładnie , ja do swoich 175 W Aua connect 14k nie moge sie przyzwyczajc (wracam do AM 13K) bo mam za niebiesko


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jeszcze dołożę jakąś Arcadie Marine Blue lub ATI actynic blue i jeszcze jedną Fiji Purple bo jestem jej fanem:)

Tylko ciekawe co koralowce na to powiedzą?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław dzięki za porównanie.

tak czy siak zamówie ta fiji zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zywo to swiatelko jest pewnie petarda, zdjecia daja tylko poglad porownawczy. Niebawem zmieniam swietlowki i zarniki - powoli klaruje mi sie kierunek dzialania:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem ,że Fiji Purple nie wszystkim koralom pasuje. Dla oka jest dosyć ładne światło , ricordie i anthiasy wygladaja super, ale niebieski kolor z acropor zaczał schodzić i musiałem zdjąć te świetlówkę.

Jeśli nie ma w zbiorniku niebieskich SPS-ów to świetlówka jest super , w zbiornikach FO też bedzie ok.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mnie wlasnie pokusilo cos jak zwykle i zapakowalem 2 Arcadie Marine Blue.... i nie jestem wcale taki zadowolony...:dontgetit Swieca konkretnie fioletowo, oczy az bola. Owszem, bardzo ladnie podbijaja zielony ale inne kolory, a w szczegolnosci zolty, pomaranczowy i czerwony - jakos tak dziwnie tlumia. Dzisiaj juz nie mam czasu rozkrecac lampy w celu wymiany swietlowek ale jutro zamiast jednej Arcadii wyladuje jakas normalna aktyniczna ATI czy AquaScience. Zreszta z Arcadii Marine White tez nie jestem jakos specjalnie zadowolony, zobacze jak to bedzie wygladalo jak zamienie aktyniczna Arcadie na jakas normalna, ale prawdopodobnie zamiast jednej Arcadii Marine White zaloze jakas 10000K albo nawet daylight. Tym sposobem kazda swietlowka bedzie u mnie inna, a jak - zawsze po swojemu ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno zamontowalem 2 x T5 Marine Blue Actinic Arcadii i nie jestem zadowolny. Zaraz po wlozeniu to myslalem ze jakies walniete kupilem i chcialem do sklepu za rogiem leciec z reklamacja, bo strasznie ciemne swiatlo daja. Lunie niebieskie zimne oswietlenie ale te sa fioletowe i jak dla mnie prawie bez udzialu niebieskiego. Wczesniej mialem lampe z 2 swietlowkami T8 i gdy wymienilem swietlowki tez na Arcadie Blue (ale T8) to bylem zadowolony, kolor dla oka byl niebiesko-fioletowy. Nawet przy wlaczonych MH wszystko wyglada nie tak do jakbym chcial ( a mam w chwili obecnej 3 rozne zarniki :] BLV 10K, Arcadia 14K i NN 14K ). Delikatne pastelowe kolory korali sa podbite lepiej ale brakuje mi tej niebieskiej poswiaty. Wydaje mi sie ze jest wizualna roznica w barwie T5 i T8 Arcadii. Ostatnio bylem w jednym sklepie ktory specjalizuje sie w aranzacji zbiornikow dla biur z centrum i mialem przyjemnosc porozmawiac z wlascicielem o zarnikach gdy uparlem sie ze chce kolonie Dragon Eye z 1 z ich zbiornikow pokazowych. Wiekszosc lamp maja arcadii i automatycznie zarniki zazwyczaj arcadii ale i tak mozna bylo poporownywac. Jest spora roznica w kolorze pomiedzy 150W i 250W 20000K i to nie tylko moja ocena. Niby oba zarniki 20k a 150W jest niebieski (za niebieski) za to 250W jest wizualnie duzo bardziej bialy z niebieska poswiata - naprawde b. ladne swiatlo. Jakby nie bylo po moich milych doswiadczeniach z Aqua Medic 13K, zamierzam kupic 2 x AM 16K, a srodkowy zarnik zostanie Arcadia 14K.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.