Skocz do zawartości
MateuszD

rowaphos i jego pylistosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam podlaczyc flitr do redukcji fosforanow i napelnic go Rowaphosem, i jak troche poczytalem to jego pewna wada wydaje sie pylistosc - trzeba dobrze wyregulowac poziom wody zeby nie przedostawal sie do obiegu.

Czy ktos probowal uzywac w filtrze woreczkow filtracyjnych np typu Aqua Medic - Filter Bag? Czy mozna dzieki temu ulatwic sobie zycie?

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rowaphosem jest jeszcze taki problem że się strasznie zbryla jak jest w kiepskim przepływie i wówczas ma dużo gorszą wydajność .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planowalem tam dac pompe 300l, moge dac wieksza, to bedzie lepszy przeplyw i sie nie bedzie zbrylalo, ale balem sie ze caly wklad wtedy wroci do sumpa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany , rajstopa też sie nie nadaje

ten wkład ma dużo mikroskopijnych drobinek i potrzebny jest dosyć szczelny woreczek. Jesli chodzi o zbrylanie , to prawda jak napisał Łukasz że lepiej dac wiekszy przepływ. Chociaż inne absorbery np eco phose bardziej sie zbrylają.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czego mozna zrobic taki woreczek ktory nie przepusci rowy? Lub przynajmniej zabezpieczyc wyplyw z filtra, bo ten AM ma co prawda waskie szczeliny wylotowe, ale obawiam sie ze drobny wklad przeleci przez nie.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym dać taki przepływ w filtrze z rowaphosem, żeby drobinki wkładu ładnie się buzowały i unosiły, ale tylko do pewnej wysokości filtra.

To znaczy trzeba zaworkiem przepływ tak ustawić, aby został odpowiedni odstęp klarownej wody od buzujących się drobinek do wylotu z filtra.

I w tedy nie będzie potrzebny woreczek.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Ten filterek AM nie do końca się nadaje na Rowaphos. Ja bym raczej postawił na Delteca lub np.

http://sklep.thcskiba.pl/index.php?cPath=3

Rebciu powiedz mi czy w tych filterkach jest jeszcze potrzebna gabka ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka, która jest w Deltecach nie jest w stanie zatrzymać Rowaphos czyli, jak dla mnie, to niekoniecznie jest niezbędna ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj bo cos nie kumam widzialem ze w tych filterkach sa takowe gabki wiec one nic nie daja??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy nic nie dają. Tą dolną można jeszcze uznać za przydatną bo powoduje, że wkład nie spada w okolicę końca rurki, z której jest wpychana woda ale w sumie tak naprawdę myślę, że dobrze zrobiony filt będzie działał i bez tych gąbek ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie masz racje ;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przy okazji, skoro zostały poruszone dwa modele filtrów przepływowych, chciał bym spytać o opinie o nich, kto je użytkuje?

Ten filterek AM nie do końca się nadaje na Rowaphos. Ja bym raczej postawił na Delteca lub np.

http://sklep.thcskiba.pl/index.php?cPath=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam z koniecznosci filtra AM, tylko lekko go zmodyfikowalem, tzn nalozylem na dolna rurke zasilajaca czesciowa zaslepke (kawalek odcietej strzykawki), zeby zasilanie w wode bylo przy samym dnie - a to wydaje mi sie najistotniejsze. ROwaphos sobie ladnie wiruje - podpiete mam to do maxijeta 400l/h - ale przeplyw jest chyba slabszy.

Jedyne co mnie martwi to rdzawy nalot, ale to nie ma nic wspolnego z konstrukcja filtra :D

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem w nowym zbiorniku filterek od Rafała tylko taki troszkę "przybajerowany". Podzielony na dwie części - na dole wkład na fosforany, a od połowy jest wkład na węgiel. Odpalony jest na razie jakieś 3 dni więc opinii wiarygodnej na razie nie mogę wystawić ale jak na razie jest wszystko OK. Napiszę coś za 2-3 tygodnie + porobię zdjęcia. W tej chwili mogę napisać, że bardzo obiecująco się zapowiada :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeszcze wrócę do pytania @MateuszaD:

a z czego mozna zrobic taki woreczek ktory nie przepusci rowy? Lub przynajmniej zabezpieczyc wyplyw z filtra, bo ten AM ma co prawda waskie szczeliny wylotowe, ale obawiam sie ze drobny wklad przeleci przez nie.

z tego co pamiątam to w oryginalnych pudełkach Rawaphos są dokładane takie właśnie woreczki, używam taki trzymam w nim wkład i tylko po włożeniu na moment pojawił się brązowy odcień w wodzie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rebciu, no to napisz napewno bo sam jestem ciekawy tego "przebajerowania" :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć na temat absorbcji Si (krzemianów) przez rowaphos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze absorbcja Si przez Rowaphos to uboczne i malo istotne zjawisko.

Przeciw Si jest Silicarbon. Tam w opakowaniu tez jest dolaczony woreczek:D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten woreczek aplikujemy do filtra fluoidyzacyjnego razem z rową, czy jak, nie kapuję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Woreczek :D to alternatywa dla tych co nie mają filtra.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.