Skocz do zawartości
Creol

Maxspect wklad biologiczny nano-tech opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was uzywa? Jakie wasze wrazenia? Ja je mam od jakiegos czasu, i wczoraj zaczalem sie powaznie nad nimi zastanawiac. Otoz od dluzszego czasu mialem problem z PO4, nagle zaczelo rosnac, i nie wiadomo czemu... Wyeliminowalem wszystko, co moglo powodowac jego wzrost, jednak spadek byl minimalny. Wczoraj wpadlo mi w mysl, czy to aby nie ten wklad  generuje mi tego zwiekszonego poziomu fosforanow... Moze to tylko kolejny, "cudowny", niekoniecznie dobry, produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bio Block 2szt i 2l matrixa. Lecę bez odpieniacza, w obiegu 250l i 4 ryby (w tym jeden pokolec), 7 krabów, 2 krewetki, multum ślimaków (łącznie jakieś 30szt). Nie podmieniam wody, mam tylko 14kg skały. Wg hanek mam 1,72 no3 i 0,00 po4. Na icp niby mam 0,06  po4. Dlatego uznaje że raczej to medium działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dla syna napisał:

Ja mam bio Block 2szt i 2l matrixa. Lecę bez odpieniacza, w obiegu 250l i 4 ryby (w tym jeden pokolec), 7 krabów, 2 krewetki, multum ślimaków (łącznie jakieś 30szt). Nie podmieniam wody, mam tylko 14kg skały. Wg hanek mam 1,72 no3 i 0,00 po4. Na icp niby mam 0,06  po4. Dlatego uznaje że raczej to medium działa. 

A jak długo ich używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Creol napisał:

A jak długo ich używasz?

Od marca tego roku. Ale zauważyłem że maxpect lubi duży przepływ wody przez złoże. Mam pompę turbine duo td9k i chodzi na max. Jak zmniejszyłem na 9 bieg to nutrienty zaczęły rosnąć. Na max czyli na 10 biegu spadają. 

Matrix ma 3 lata i ran na dwa tygodnie wstrząsam workiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dla syna napisał:

Od marca tego roku. Ale zauważyłem że maxpect lubi duży przepływ wody przez złoże. Mam pompę turbine duo td9k i chodzi na max. Jak zmniejszyłem na 9 bieg to nutrienty zaczęły rosnąć. Na max czyli na 10 biegu spadają. 

Matrix ma 3 lata i ran na dwa tygodnie wstrząsam workiem. 

U mnie Block stoi sobie w sumpie, nie wyczytalem nigdzie, ze potrzebuje specjalnie mocnego przeplywu... moze w tym problem. Chyba go wyrzuce i zobacze, czy bedzie roznica...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Creol napisał:

Czy ktos z was uzywa? Jakie wasze wrazenia? Ja je mam od jakiegos czasu, i wczoraj zaczalem sie powaznie nad nimi zastanawiac. Otoz od dluzszego czasu mialem problem z PO4, nagle zaczelo rosnac, i nie wiadomo czemu... Wyeliminowalem wszystko, co moglo powodowac jego wzrost, jednak spadek byl minimalny. Wczoraj wpadlo mi w mysl, czy to aby nie ten wklad  generuje mi tego zwiekszonego poziomu fosforanow... Moze to tylko kolejny, "cudowny", niekoniecznie dobry, produkt?

A czemu łączysz poziom fosforanów ze sztucznym podłozem biologicznym jakim jest Maxpect? Masz za dużo fosforanów to użyj jakiegoś dostepnego absorbera tego zwiazku. Szybko skutecznie i wg mnie w miare tanio.

Fosfor to nie azot, że sam się uwolni ze zbiornika w postaci gazu. Jak go dostarczasz do akwa w formie pokarmu to go musisz jakoś "wyciągnąć" ( np po przez jkis adsorber lub przycinkę glonów w refugium.) lub "zmagazynowac" w przyrastajacej masie organicznej (rosnace korale, ryby i pozostaĺe makro i mikro życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano lacze, dlatego, ze czytalem, ze jesli taki maxspect wykorzysta swoje mozliowsci, to wywala do wody... Absorber wrzucilem juz dawno, jednak nie daje mi spokoju skad ten poziom PO4, p prostu lubie znalezc winnego. Glony tez mam, i wycinam systematyczniem wiec to nie to. Ryb mam mniej niz mialem kiedys, wiec w nich takze nie problem.... Wywale mimo wszystko tego maxspecta, i zobacze czy cos sie zmieni (oczywiscie usune tez absorber, zeby bylo bardziej wiarygodne). Jakos ostatnio mam dystans ogolnie do maxspecta (troche wpadek z ich produktami przerobilem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.