Skocz do zawartości
DiabLen

Wymiana sumpa - prośba o pomoc w projekcie

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy dwugłos. Piasek zacząłem "przeczesywać" nawet kopaniem trudno to nazwać, w sumie od samego początku, taką informację gdzieś znalazłem, że warto, że powinno itp. O syfie w piasku więc nie może być mowy, skoro regularnie raz w tygodniu jest delikatnie wzruszany. Zresztą tego piasku u mnie jest może na 1,5cm w najgłębszym miejscu, ogólnie to mam naprawdę ciemniutką warstwę. Jako, że zbiornik ciągle jest w fazie dojrzewania, to co jakiś czas pojawi się u mnie, a to plamka cyjano, a to zielonych glonów na piasku, a to brązowy nalot z pęcherzykami (dino?) więc ja to sobie delikatnie rozgarniam. 

 

Ja osobiście stawiam na słabiutką biologie (przypomnę zbiornik 6 miesięcy), i w tym momencie wracamy do punktu wyjścia o którym jest ten temat. Potrzebuje nowego, sprawnie działającego sumpa o wymiarach 42x40x45h max. Jak już pisałem, skała u mnie to sztuczny AF, więc cała biologia powinna opierać się na mediach, których jak niektórzy zauważyli wcale mało nie mam, tylko po prostu one u mnie nie mogą być efektywnie wykorzystane. 

 

Tak czy inaczej, dziękuje za już zabrane głosy w temacie. 

Edytowane przez DiabLen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem autorytetem by dawać rady ale z przekopywaniem piasku to Beti ma racje .To samo zrobiłem w mojej 125 i długo walczyłem by wróciło do poprzedniego stanu .:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, znowu miałem problemy z wolnym czasem. Poczytałem, pooglądałem rozwiązania innych i takie coś rozrysowałem. Mam nadzieje, że nie popełniam nigdzie błędu.

Sump + zbiornik na dolewke.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.