Skocz do zawartości
drogba_37

Polerowanie akwarium z akrylu

Rekomendowane odpowiedzi

We wcześniejszym temacie pisałem o akwarium 500 litrów jakie dostałem od brata, pytałem o śrubunki, przeloty, otwory w dnie i dzięki Wam temat jest już mi znany.

Teraz bardzo chciałbym Was prosić o pomoc w temacie czyszczenia akwarium. Akwarium jest z akrylu. Brat używał około 5 lat. Nie ma jakiś twardych rys, są takie nitki, widać że czyszczone jakimś ostrym czyścikiem. Ale przede wszystkim jest takie zmatowiałe, takie mleczne. Trochę czytałem na ten temat i są różne szkoły czyszczenia, np wkrętarka z nałożoną tarczą filcową i pasta polerska. Tylko rozmawiałem z facetem ze sklepu (robi też akwaria z akrylu) i mówił żebym był bardzo ostrożny, bo jak źle wypoleruje to jeszcze bardziej zmatowieje, generalnie trzeba mieć wprawę. Pytanie do Was czy ktoś juz to robił? Może polecić dobrą metodę? W ostateczności mogę wynająć firmę która mi to wykona odpłatnie, no ale przed tym krokiem chciałbym sam potestować.

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak źle potestujesz, to nie będzie co polerować. Zasadniczo, przy polerowaniu najważniejsza jest czystość.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ze chcesz mieć akrylowy zbiornik fakt przejrzystość kozak lepsza niż w opti. Ale ja bym za darmo nie wziął. Czyszczenie tego to masakra... czyściki w większości są do d*py. A łatwość porysowania duża... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Papier ścierny 2000   na mokro.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przywędrowało ze stanów dlatego akrylowe. Cały czas studiuje temat, na tym filmiku widac coś co mnie interesuje. Gość używa - Mothers Power Plastic, to pasta do polerki lamp samochodowych oraz Mothers PowerBall, narzedzie do polerki, facet chyba to na wiertarkę nałożył.

Removing Scratches from Acrylic Aquarium - YouTube

 

Edit: zakupiłem, kupę kasy kosztowało, mam nadzieję że będzie to warte. Dam znac o wynikach

Edit 2: kupiłem te w/w preparaty, oczyściłem akwarium z wierzchniego brudu porządna szmatka z mikrofibry i zaczałem polerowac wkrętarką, efekty sa bardzo dobre, fakt, trzeba to robic bardzo długo. Podejrzewam że na moje akwarium zejdzie z 7-10 godzim, a ręka boli po 10 minutach, bo trzeba wkrętarkę dosyć mocno przyciskać. ale za to efekty sa powalające, akryl czyściutki, jak nowy. miałem wczesniej akwa z opti i akrylowi do pięt nie sięga. Opti po 5 latach miało duzo rys i nic z tym sie nie zrobi. Akryl po tylu latach mozna przywrócić do stanu idealnego

 

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.