Jump to content
Sign in to follow this  
jacek_kl

Euphyllia Dragon Soul pęka szkielet i odpada tkanka

Recommended Posts

Witam forumowiczów i zwracam się z pytaniem od ponad  dwóch miesięcy zaczyna mi lecieć Euphyllia G. Dragon Soul. Mam ją 10 m-cy. Pierwsze dwie główki odpadły od szkieletu i dryfowały polipując w wodzie i teraz widzę, że leci kolejna. Na domiar tego zauważyłem że pęka szkielet. Jeśli chodzi o parametry to są w normie ostatnie ICP robiłem pod koniec grudnia i przekroczeń drastycznych nie było. Dzisiaj zrobiłem testy Hankami kH 7,5. PO4 0,02, Ph badane sondą jak co dzień, rano 7,78 po południu 8,12, Ca 418. Stront i jod dawkuję, zasolenie 1025, temp. 25 st. skoków nie ma Chelmona i borsuka nie mam, krewetki na aipitazję nie zauważyłem by się kręciły koło niej. Robaczków czerwonych nie widzę. Szukam przyczyny i już sam nie wiem o co chodzi. Może ktoś miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Pozdrawiam Jacek

168461926_464334434770210_5233536671582943143_n.jpg

168471406_276498717454899_5218498989803212267_n.jpg

dziękuję. A czy ktoś z forumowiczów dipował Euphyllie po rozpuszczeniu tabletki na robaki dla psa. Gdzieś kiedyś taki wątek na forum amerykańskim widziałem i nie pamiętam dawkowania i czasu moczenia 

nie napisałeś o No3, sądząc po niskim Po4 i widocznym cyjano na jednym zdjęciu uważam, że to wina zagłodzenia. Jeśli już chcesz w czymś kąpać to kup erytromycynę 50mg/1 litr 

początek 300 l

2 godziny temu, berklej napisał:

nie napisałeś o No3, sądząc po niskim Po4 i widocznym cyjano na jednym zdjęciu uważam, że to wina zagłodzenia. Jeśli już chcesz w czymś kąpać to kup erytromycynę 50mg/1 litr 

No3 zawsze miałem niskie 2-5 max bo stosuję Zeo Mix i Nitraphos minus a one trzepią jedno i drugie. Ja podejrzewam pasożyta w typie  bobbit worm, a nie mogę ciąć na plasterki zwierzaka. Erytromycyna to antybiotyk i nie zadziała na robala, a ludzie w USA stosują tabletki dla psa na pasożyty lecz nie znam dawkowania pamiętam, że krótko trzeba moczyć 2-3 min