Skocz do zawartości
IceBreen

A co gdy prąd wysiądzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio przydarzyło mi się że podczas burzy wywaliło mi prąd i na szczęście tylko 3 godziny go nie było i tak się zastanawiałem co można zrobić w takiej sytuacji skoro koralowce bez cyrkulacji to tak srednio mogą oddychać. Ja przez 3 godziny machałem sitkiem żeby stworzyć ten ruch wody. A co wy robicie gdy nie ma prądu bo przyznam że to machanie nie jest najlepszym wyjściem 

Pompa usb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, IceBreen napisał:

Ja przez 3 godziny machałem sitkiem żeby stworzyć ten ruch wody. A co wy robicie gdy nie ma prądu bo przyznam że to machanie nie jest najlepszym wyjściem 

Gratuluję, zafundowałeś rybom fajny stres - co również zwiększa pobór tlenu :)

A rozwiązanie? Jeśli blok, to ups i akumulatory, jeśli domek to agregat.

Sama pompa to pikuś, podstawą jest tu odpieniacz i obieg.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej burzy w Płocku prądu nie było 3 ! dni. Pierwszą dobę przeżyłem na Upsie i aku - działał od 23.30 do 20 następnego dnia. Potem tylko agregat mnie uratował ....ku uciesze sąsiadów :).Oczywiscie pobór prądu ograniczony do niezbędnego minimum - obieg, cyrkulacja, odpieniacz co jakiś czas, kontrola Kh. Obyło się bez strat (póki co) a mam kilkanaście acropor.  Nigdy nie miałem takiego długiego zaniku prądu , tak więc widać ze Ups i dobry akumulator to podstawa - daje czas na reakcje.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę że skoro na samym początku akwarium chodziło bez skimmer tylko na kaskadzie to ups się śpisze jak sama kaskada będzie chodzić  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.