Skocz do zawartości
SmauG

(A jednak) 250L, panel wew. - kompletowanie sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Tu widać jak masz czystą wodę [emoji20] Wkłady  do wymiany , sprawdź czy żywica ci nie poszła do akwa . 
 Żywica nie może być luźno  w kubku ,  tylko ubita by nie "fruwała" 
Pozdr. 
Tylko pytanie jak ty tam masz ? 
Po kolei   ? 

To zdjęcie z czyszczenia :) leje sie kranówka i odsysany jest syf po czyszczeniu, więc męty pływają.
Wkłady wymieniam i tak.

Jak jest? Nie ma mnie nas miejscu, ale jakoś miałem tak:
db8d618ffd70f60e1a1477feb2c23259.jpg


FCPS5 (5 mikronów) - węgiel - FCPS20 (20 mikronów) - 100gpd - żywica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem trochę te elementy panelu i IMHO wygląda nienajgorzej.

panel.thumb.jpg.2aeb59c7c820cda381a0d7f0adbe4cc0.jpg

Muszę czekać za czarnym silikonem, bo się okazało, że w mojej 'metropolii' nigdzie nie ma..

Zastanawiam się jak mi pójdzie wklejanie tych środkowych przegród, bo to jednak jest 50cm wysokości, a środkowa komora ma mieć ok 7cm szerokości, czyli nie ma mowy żeby wsadzić łapę do środka.. Tzn jedną dam radę z obu stron, bo będzie miejsce żeby dojść (i chyba to będzie przegroda do ostatniej komory z pompką), ale ta druga to chyba z jednej strony całość po długości silikonem, a od drugiej strony tylko punktowo gdzie dam rade dojść.

W sumie dobrze że nie musi tam być jakoś mega estetyczne, bo co w panelu to i tak nie będzie widać ;) 

Teraz mogę dociąć i wkleić grzebień :)

No i jeszcze doczyścić szybę, bo na tym czarnym tle widać kilka plamek zielonych, czyli te cholerne glony jeszcze zostały. Nie wiem, może aceton je ostatecznie powali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wklej najpierw przegrody a jak przyschnie sylikon przyklej przednią szybę panela . Powinno być łatwiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ariel napisał:

To wklej najpierw przegrody a jak przyschnie sylikon przyklej przednią szybę panela . Powinno być łatwiej 

No tak właśnie wykoncypowałem zrobić.. Dodatkowo będę już mógł działać bezbarwnym silikonem (taki mam) a jak przyjdzie czarny too będzie do frontu :)

Została jeszcze pompka do dolewki do kupienia. Do tego nie jest potrzeba jakaś wielka pompa, nie? Musze coś na 220V znaleźć, żeby pracowała z levelautomatic'iem v3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SmauG napisał:

No tak właśnie wykoncypowałem zrobić.. Dodatkowo będę już mógł działać bezbarwnym silikonem (taki mam) a jak przyjdzie czarny too będzie do frontu :)

Została jeszcze pompka do dolewki do kupienia. Do tego nie jest potrzeba jakaś wielka pompa, nie? Musze coś na 220V znaleźć, żeby pracowała z levelautomatic'iem v3

Jak pokleisz tak będzie , ale jak niż kleisz minimum przód to przyklej taśmę , bodaj malarską kilka milimetrów od szyby i poklej . Wtedy będzie równo przyklejony sylikon i będzie ładnie wyglądało . 
Pompka byle podniosła na daną wysokość i była cicha . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, panel wklejony. Dziś i jutro powalczę ze skałą, bo okazuje się że to nie jest takie proste, kiedy akwarium ma tylko 50cm 'szerokości', a jest widoczne z 3 stron, więc po obu stronach skały powinno być miejsce na korale.. Wszystko zupełnie inaczej wyglądało ustawiane na stole, a inaczej układane w akwarium. No ale jak będzie tak będzie :) Pewnie się zmieni przy klejeniu jeszcze hehe

akwa.jpg.01da5d317e7d86666c47621ed6145ebc.jpg

Troche wygląda na gruzowisko z jednej strony, ale na końcu chcę zrobić taką zatoczkę a w kamieniach dziurę dla ryb do schowania. Zreszta zarośnie to też będzie inaczej wyglądać. A może nad ta zatoczką dam radę wkleić coś ala półka.. Generalnie chciałbym mieć jeszcze troche miejsca na postawienie osobnych skałek.. a ciasno jest, oj ciasno..

No i szyby trzeba umyć, porządnie przed zalewaniem, bo nie dość że są porysowane (co dużo bardziej widać po osuszeniu), to jeszcze brudne tera :p

Plan na teraz:
1) sk
lejam skałę
2) zalewam kranówą na jakieś 24h z cyrkulatorami rozkręconymi żeby się wypłukało
3) zalanie rodi + grzałka
4) sól i mieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak to wygląda, z góry i z jednego boku.

szklo.thumb.jpg.7dc79305d51c332c1123f3450888607a.jpg

Wyschnięte. Od kilku godzin leje się woda (może do jutra skończy.. a może nie). Zrobię pralkę i się wypłucze wszystko co w skale zostało.
Klejenie na 2 podejścia było, bo o ile jedna część poszła gładko, to na drugą koncepcji nie było za nic. Trzeba się było przespać z tematem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.