Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Panel w wydaniu odmiennym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zmuszony sytuacja zaczynam powoli rozważać zmniejszenie akwarium. Wpadł mi do głowy taki pomysł na akwarium ok 40-50 litrów z panelem. Panel wzorowany na rozwiązaniu kolegi @krzysiekob, czyli brak przegród, jedynie co to zastanawiam się nad takim patentem aby zasilić go falownikiem, podobnie jak w zestawie nano od aqua medic. Chodzi o to aby w środku akwarium nie było żadnego sprzętu

Kilka zdjęć z internetu poniżej.

Czy widzicie jakieś minusy takie rozwiązania? Czy w trybie falowania nie zrobi się coś na zasadzie wave box?

 

 

13-31-13-IMG_1028.jpg

13-31-35-IMG_1022-1080x807.jpg

13-31-29-IMG_1021-1080x807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mocowanie jakiś patent jest, najprościej do tylnej ściany po prostu na magnes z dystansem żeby można było włożyć i wyjąć bez problemu po usunięciu dystansu.

Trochę się obawiam tego bujania ale plus taki, że nowe pompy jebao nie zatrzymują się tylko idą sinusem. Pytanie czy będzie hałas wody. 

Jeszcze jedna obawa którą mam to teraz jak mi się dolewka zawiesi to pompa obiegowa ma czujnik przegrzania i się sama wyłączy jakby mnie nie było. A przy tym rozwiązaniu z falownikiem to co falownik do wymiany?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2021 o 18:12, Konrad_Wwa napisał:

Jeszcze jedna obawa którą mam to teraz jak mi się dolewka zawiesi to pompa obiegowa ma czujnik przegrzania i się sama wyłączy jakby mnie nie było. A przy tym rozwiązaniu z falownikiem to co falownik do wymiany?:/

Można go zabezpieczyć głębiej zanużonym pływakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 23:16, Arek77 napisał:

Można go zabezpieczyć głębiej zanużonym pływakiem.

Rozumiem, że chodzi o taki jak w dolewce? Jeśli tak to wolałbym unikać bo wiadomo jak to pływak, a to ślimak a to osad. Zastanawiam się czy nie zrobić otworów bliżej dna, tak żeby woda w jakimś stopniu nie tylko przelewała się grzebieniem ale i dołem. Są takie rozwiązania na rynku to raczej działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, temat trochę ucichł ale generalnie zmiana akwarium na mniejsze zaczyna się materializować. Mam trochę skały i szkoda mi ją osuszać więc pomyślałem nad zmianą planu i dołożeniem do planowanego akwarium sumpa z komorą na skałę i komorą na powrót. Jakie przeloty będą odpowiednie na spływ, rewizję, powrót: każdy dać 20mm i wystarczy? planowane akwarium ok 50L plus drugie tyle sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.