Jump to content

Konrad_Wwa

Klubowicz
 • Content Count

  811
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Kilka moich spostrzeżeń: Jeśli chodzi o kaskadę, to żadnych gąbek na spodzie pod mediami. Jeśli już to wata na wierzch tak abyś mógł co kilak dni wymienić, można śmiało kupować taką tapicerską czy jak tam się ona nazywa, na metry na znanym portalu aukcyjnym Lampka do zmiany, tu lepiej kupić coś konkretnego i nie zmieniać 5 razy (a wiem co mówię...:)) Skałę chyba jednak wolałbym żywą, tym bardziej, że to małe akwarium i oszczędność pozorna, ewentualnie poczytaj o starcie na ATM Colony. Jest sporo info i t u na forum i ogólnie w internetach W zestawie brakuje dolewki, a przy małym akwarium raczej rzecz obowiązkowa.
 2. ja kupiłem używane Tunze 6015 czy 6025, miało zardzewiałe magnesy, używam bez uchwytu a magnesy użyłem do płyty aby trzymałą się stelaża
 3. Też mam bez przegród, akwa od lutego i jakoś tam sobie leci chociaż ostatnio wybitny brak weny na prowadzenie zbiornika.
 4. Nie pamiętam modelu musiałbym sprawdzić w domu, jadę bez cyrkulatora. Jeśli chcesz efekt bujania to musisz dodać cyrkulację
 5. Ja mam jeden wylot zrobiony nad panelem, akwarium jest bardzo niskie i nie dało się zrobić wierconego. Z plusów jakie widzę to w każdym momencie mogę zmienić miejsce wylotu i pompy jakby mi się coś ze skałą odmieniło, z minusów na pewno estetyka jest gorsza. Ja mam locline zakończony płaskim wylotem co daje szeroki strumień. Pompę mam sterowaną chyba Jebao 2000l/h i leci jakieś 70% (mam tunze w zapasie, ten mniejszy model, ale w porównaniu z pompą niskonapięciową jest jak traktor).
 6. Konrad_Wwa

  2 lampy do wyboru

  ja tam się nie znam ale ile lat temu wyszły Radiony G2? 8-10? świadomie chcesz się pakować w takie lampy?
 7. przy tkaim wymairze to sugeruję rozwiązanie jak ma kolega krzysiekob, link podał ktoś wyżej. U ciebie jak rozumiem będzie i tak podzielony z uwagi, że chcesz zbiornik dolewki w panelu. Zrób tak aby do komory dolewki weszło minimum te 6litrów wody na dolewkę, chociaż ja bym i tak poszukał miejsca gdzieś obok akwarium na jakieś wiaderko, u siebie mam po soli red sea wodę na dolewkę i stoi obok, a panel mam jak Krzysiek, beż żadnych przegród: pompa a obok media w koszyku i po całości grzebień. dzięki temu nie mam żadnego cyrkulatora więc pod ukwiały jak znalazł
 8. Cześć, wchodziłeś w ukryte menu lampy żeby sprawdzić jakie wartości temp masz ustawione?
 9. jak 300L i kilka małych rybek to możesz startować bez odpieniacza a jak zobaczysz, że jednak natura nie wyrabia lub zwiększysz obsadę to sobie dokupisz
 10. Jakie masz akwarium? Również miałem i ryba bezproblemowa
 11. A może tzw. Chinka z Ali z wysyłką z DE, w opisie ma 165W ale realnie nie ma takiej mocy. Powinienieś się mniej więcej zmieścic w tej kwocie. Skręcisz sporo moc i tak, więc długo powinna posłużyć i na pewno łatwiejsze korale będą rosły. Chyba, że chesz SPS to mam ATI 4x24W:)
 12. Ok, łądnie rosną, może za kilka lat będziesz miał takie:
 13. czyli jednak piękno tkwi w prostocie:) Z mangrowców również zrezygnowałeś? Ja u siebie chcę dać 2-3 sztuki ale na razie lampa zasłania całe akwarium i nie mam jak ich "zasadzić"
 14. Fajnie się kręci, również mam te glony u siebie, rosną bardziej zwarto niż twoje. Czyli koncepcja z jednego z wcześniejszych zdjęć upadła?:
 15. Ja moczyłem ACE na 1l wybielacza dałem 10l wody, po ok 10 dniach z żywej skały porośniętej algami zrobiła się śnieżnobiała, później suszyłem na słońcu, a te kawałki które użyłem dalej przez kilka dni moczyłem w RO, można ten etap skrócić dając jakiś neutralizator chloru i nie suszyć skały. Oczywiście wszystko na świeżym powietrzu, w wiadrze a nie akwarium.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.