Jump to content

Konrad_Wwa

Klubowicz
 • Content Count

  692
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu u kolegi masz ostatnia komorę na dolewkę nie jest częścią obiegu. Zobacz gdzie ma aż otwór na powrót pompy
 2. Poziom wody regulujesz 2gą przegrodą (licząc od komory spływu) pierwsza idzie do krawędzi panelu. Sam panel proponuje obniżyć względem krawędzi akwarium lub wzmocnień jeśli masz (widać to dobrze na zdjęciu kolegi Menatay)
 3. Jeszcze dwie kwestie: 1. Nie widzę info o dolewce 2. W kontekście powyższego, nie zmniejszają bardzo komory pompy bo woda paruje i właśnie tam obniży się poziom wody. Jak komora będzie mała to dolewka będzie bardzo często dolewać
 4. Watę tylko jak się zamoczy albo mi się przypomni średnio pewnie raz na kwartał.
 5. Do wszystkiego się nie odniosę bo nie mam wiedzy ale: Tunze 9004 da radę, mam używam kilka lat, można wyciszyć dając watę w tłumik ale nie za gruba bo spada pobór powietrza. Grzebień zdecydowanie wyjmowany bo łatwiej wyczyścić jak zarośnie algami itp.
 6. Od razu mi się skojarzył taki oto akwarium: https://www.instagram.com/reel/CTUwxRMDRE9/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
 7. Mam też taki problem, w szczególności między zoa nie wiem jak się za nie zabrać, czy też można jakiś specyfik zastosować bez uszczerbku dla korali?
 8. To ja bym zrobił odwrotnie; jeśli szerokość 55cm to wysokość 40cm:)
 9. Daj przepis na te euphyllie:) u mnie strasznie wolno rosną glabry, nawet paraancory idą wolno. Pod LED lepiej szły a teraz mam t5 i jakoś wolno to wszystko idzie
 10. Ok rozumiem, u siebie mam glony w zbiorniku głównym, chyba gracilaria, to widzę jak mocno osadza się na niej wszystko, jestem ciekaw twojego podejścia i czy glony sobie poradzą z osiadajacymi resztkami.
 11. Krzysiek a nie chciałeś zostawić waty, pod spodem dać glony i doświetlić od tyłu a nie od góry?
 12. Krzysiek ile cm ma komin wewnętrzny (ile odstaje od szyby), w otwory dawałeś śrubunki czy woda leci bezpośrednio przez otwory do komina zewnętrznego?
 13. Z tym zmniejszeniem wydajności i brakiem zapowietrzenia nie do końca się zgodzę, może się okazać, że niższy przepływ nie będzie efektywnie usuwał pęcherzyków powietrza i będzie się zapowietrzać tak samo lub nawet szybciej. Na rurkę do odpowietrzania można dodatkowo dać zaworek przeciwzwrotny. UPS fajna sprawa ale w przypadku pudełka po pierwsze należy zadbać o to aby zawsze przy ponownym uruchomieniu obiegu startowało bez problemu, jeśli tak nie jest coś jest źle
 14. Dla mnie to było męczące, że muszę ciągle patrzeć czy wszystko ok, czy jak wyłączyłem obieg i włączyłem to wszystko jest ok itp. dla tego aktualnie mam panel Komin możesz zrobić zewnętrzny, a nawet w akwarium wymagającym wiercenia, otwory można zrobić w ścianie akwarium i w środku akwarium masz wąski balkonik, za oceanem dosyć popularne rozwiązanie.
 15. Ja nie lubię się zastanawiać czy odpowietrzylem pudełko czy nie, jakbym miał robić sump to tylko komin żadnych półśrodków w tej kwestii, tym bardziej, że koszt komina i pudełka pewnie taki sam. No ale ja mam nauczkę po osmozie gdzie że 4 razy zalałem panele mimo, jak mi się wydawało, wszelkich środkach ostrożności i wolę dmuchać na zimne:)
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.