Jump to content

Konrad_Wwa

Klubowicz
 • Content count

  344
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Konrad_Wwa

  Wata do filtracji...

  Dzięki, pod linijkę nie ale szlag mnie trafiał przy cięciu nożyczkami mówiąc szczerze, wypróbuję twoja metodę na kolejnej partii.
 2. Konrad_Wwa

  Wata do filtracji...

  Serio? Łatwo i równo idzie tym odciąć?
 3. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Podobno ogólnie wargacze słabo znoszą transport, teraz kupiłem z działającego akwarium i na razie pływa sobie, jak odlowilem bodianusa to centropyge zaczęła szukać nowego terytorium i są jakieś zgrzyty ale bez porównania do tego co się działo wcześniej
 4. Konrad_Wwa

  Wata do filtracji...

  To ja jeszcze zapytam, czym tniecie owatę? Krew mnie czasem zalewa jak mam to prosto uciąć nożyczkami a i nożyczki po kilku razach już jakby słabiej tną.
 5. Konrad_Wwa

  Wata do filtracji...

  Zamów minimum 200g, ja zamówiłem na testy jakieś 150 i 100g o ile dobrze pamiętam i uważam, że 200 to minimum
 6. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Po głębszej lekturze okazuje się że bodianus nie nadają się do zbiorników z innymi wargaczami, czyli jako jedyny wargacz super ryba, aktywna i ciągle szukające jedzenia ale nie z innymi wargaczami.
 7. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Iridisa spisałem na straty, nie ma co się oszukiwać, że przez taki czas byłby zakopany bez jedzenia. W weekend postanowiłem spróbować z innym gatunkiem wargacza, większym i od chrysusa i bodianusa i co się okazało: bodianus prawie zaganiał go na śmierć wargacz leżał na dnie nieruchomo a bodianus go szukał żeby tylko go prześladować. Bodianus już został odłowiony i spokojnie siedzi w separacji oczekując na nowy dom. Nowy wargacz pływa aktywnie po zbiorniku, widać mój bodianus nie tolerował nowo wprowadzonych wargaczy, chrysusa pogonił okazjonalnie, szczególnie po zgaszeniu świateł ale chrysus był wprowadzony wcześniej. Szkoda bo bodianus to ładna aktywna ryba bo ale trzeba było podjąć decyzję o rezygnacji z tej ryby.
 8. Konrad_Wwa

  Rhodactis

  U mnie to samo się zadziało z 2 sztukami, ale akurat chciałem się ich pozbyć z tego miejsca a nie szło ich usunąć, u mnie obok pojawiła się pavona i chyba to jest przyczyną
 9. Konrad_Wwa

  720 spełnienie marzeń

  Bardzo fajnie, ja bym zmienił jedna rzecz: wyrzuć telewizor a wypoczynek przestaw w miejsce tv, frontem do zbiornika:)
 10. Konrad_Wwa

  Lampa do "jamnika"

  Standardowo T5 mają prawie 60cm
 11. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Trochę żałuję że nie wziąłem takiego największego który był, ale jak to się mówi mądry Polak po szkodzie:) może jeszcze się pojawia za jakiś czas i baniak się rozciagnie w między czasie:)
 12. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Czyli czekać, szkoda mi go bo śliczna ryba i aktywna (jak to wargacze).
 13. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Ryby w dzień nie widać, wydawało mi się że raz mi przemknęła jak przedstawiałem korala, moskitierą jest przyklejona na kątowniku z pcv. Komina nie mam, w panelu szukałem i nie ma jej. Zastanawiam się czy warto rozbierać skałę albo coś czy raczej jeśli ma wyjść to wyjdzie, jeśli padła pewnie nie do znalezienia w skałach czy coś.
 14. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  W domu w ciągu dnia jest małżonka, ratowniczka wargaczy (zbierała już 2 razy uciekinierów jak była siatka z większymi oczkami i skończyło się na miskitierze). Sprawdzę tablice kompatybilności.
 15. Konrad_Wwa

  Halichoeres iridis - zaginięcie

  Piachu jest pod dostatkiem na tyle do 3cm, chrysusa mam długo i nie ma problemów z zakopywaniem się. W sklepie mówiłem jakie ryby mam, otrzymałem info że nie powinno być problemu, wiadomo że nikt na to nie da gwarancji bo różnie bywa. Po wpuszczeniu nie zauważyłem ataków. Chrysus i bodianus jakoś się dogadują za dnia czasem bodianus pogoni chrysusa, gorzej jest jak gaśnie białe światło ale nie tłuką się tylko gonitwa i chrysus po chwili śpi już w piachu.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.