Skocz do zawartości
Swiezakmorski

Co i jak gdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dziękuję za odpowiedzi. Ja mam w panelu jeszcze dwie pompy 1000l/h i na środku w panelu też taka sama pompa. To było w tym pakiecie jak dostałem te akwarium. Dwa falowniki mam teraz jeden 2000tys litrów a drugi z niby regulacja taki niebieski 2-4 tys jak dobrze pamiętam. I jego chce wymienić bo buczy w nocy i moją to wkurza bo spać nie może. Na allegro znalazłem taki Pompa cyrkulacyjna Svanur W-25 8000 l/h i myślę jeszcze czy w tym środku nie dać też innej pompy co będzie to ciągła mocniej ta wode od odpieniacza przez panel filtracyjny  Pompa cyrkulacyjna HSBAO DEP-4000 4000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakieś ślimaki I rybki w akwarium?

Takie zielone glony to pastwisko dla ślizgów, np. Salaris, Escenius...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś 20 ślimaków turbo, dwa garbiki i jedno "nemo" xenie pulsującą grzybki też jakieś 20 szt na Skałce dwa małe ukwial quadrocolor, capnella, athellia, trzy wężowidła i brarrerium i te co widać na zdjęciu i takie też na innej sklace co ponoć rozrastają soe jak chwasty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jeszcze fotkę całego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruba warstwa waty w pierwszej komorze panelu, i pipetą sdmuchiwać to co się da że skały, watę często wymieniać i czekać aż glony "zjedzą"ze skały to co im odpowiada. Jak na skale pojawią się dłuższe nitki glonów ro nawijać na drewnianą wykałaczkę i wywalać. Taki stan rzeczy może potrwać dobrych kilka tygodni. 

Jakie masz PO4 I NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka watę najlepiej kupić? W pierwszej komorze jest odpieniacz. Wodę właśnie chce dać do kogoś kto mi ją zbada porządnie. Mam Seachem PhosGuard. Parametry najlepiej by były zero czy jednak coś tam delikatnie ma być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Swiezakmorski napisał:

Jaka watę najlepiej kupić?

Najtaniej wychodzi owata tapicerska (kilka PLN za m2), na początek możesz w zoologicznym kupić kilka pasków takich do filtracji.

Godzinę temu, Swiezakmorski napisał:

Parametry najlepiej by były zero czy jednak coś tam delikatnie ma być? 

Na tym etapie dopuszczalne wyniki to dla PO4 poniżej 0,2, (najlepiej poniżej 0,1) dla NO3 poniżej 20. Zera są niewskazane, przynajmniej na razie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płazinec-wirek. 

Są w prawie każdym akwarium. W małych ilościach są normalnym uzupełnieniem mikrofauny w akwarium morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Swiezakmorski napisał:

 A jak się zrobi dużo to likwidować je jakoś? 

Będziesz się przejmował jak będzie ich dużo ;)

Jak miałem kostkę 64 litry, też widziałem kilka takich i nigdy nie stały się plagą.

W razie co to są rybki, które je zjadają, w razie co jest chemia, która je zabija.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok. Jak widziałeś mam zarośnięte dno to podłoże dać dopiero jak zostanie całkowicie oczyszczone? Czy jak bym je po oczyszczeniu z grubsza zasypał będzie to zły pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Swiezakmorski napisał:

A ok. Jak widziałeś mam zarośnięte dno to podłoże dać dopiero jak zostanie całkowicie oczyszczone? Czy jak bym je po oczyszczeniu z grubsza zasypał będzie to zły pomysł? 

Wyczyść co się da i syp piasek. 

Ale moim zdaniem piasek powinno się dawać przed zalaniem akwarium tak, aby dojrzewanie przebiegało w warunkach takich, jakich akwarium będzie docelowo działało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.