Skocz do zawartości
Seba28

Anemones Tank 42L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić szybki dość tani projekcik małego akwarium ukwiałowego z cenami. No to zaczynamy

Sprzęt:

Akwarium 3x35 (Nowe 100zl) 

Filtr Aquael fzn3 (używany 70) 

Lampa diy 42w ( nie uwzględniając druku 3d to koszt około 100zl) 

Skała 4kg (100zl) 

Piach 2kg  (10zl) 

Grzałka Aquael ( nowa 70zl) 

Odpieniacz diy typu Reef glass (koszt 50zl) 

Woda żywa z działającego zbiornika

12 kulek maxsepcta również z działającego zbiornika, więc start będzie na pewno dużo dużo szybszy. 

Węgiel+wata(filc) do zbierania zanieczyszczeń

 

Że względu na to że w moim 200l zbiorniku quadri mnożą się na potęgę, oraz że mi i żonie bardzo się podobają te korale postanowiliśmy zrobić im osobny mały zbiornik z jedną skałą która docelowo ma być porośnięta tylko quadri + para małych blazenków Amphiprion ocellaris flurry. Proszę o opinie, rady jak i krytykę. Pozdrawiam

IMG_20211030_094353.jpg

Odpieniacz

IMG_20211030_094415.jpg

Quadri na tą chwilę są dwa;) 

IMG_20211030_094653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arek77 napisał:

 

To jest jeden kawałek skały, czy kilka ?

Jeden duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i ciekawy projekcik. Też się do takiego przymierzam, gdyż poprzednie akwarium szlak trafił:( całe życie poszło na wieczną rafę.

Wracając do tematu ile ukwiałów planujesz docelowo??? Mój zbiorniczek będzie na maksa budżetowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, natan2012 napisał:

Bardzo fajny i ciekawy projekcik. Też się do takiego przymierzam, gdyż poprzednie akwarium szlak trafił:( całe życie poszło na wieczną rafę.

Wracając do tematu ile ukwiałów planujesz docelowo??? Mój zbiorniczek będzie na maksa budżetowy

Tyle ile się da mają być na całej skalę;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa takie szkło z ukwiałami dla błazenków. Też myślę o czymś takim od dłuższego czasu. Można prosić o jakieś info na temat lampy? Świetnie świeci. Może być na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, michalstdg napisał:

Świetna sprawa takie szkło z ukwiałami dla błazenków. Też myślę o czymś takim od dłuższego czasu. Można prosić o jakieś info na temat lampy? Świetnie świeci. Może być na priv

Lampka własnej roboty, ale już jej nie mam, trochę za mocna była do tej kosteczki. Od jutra będzie świecić Ai prime 13HD. W akwarium już mieszka para blazenków flurry, 3 quadri i 3 asteriny. Trochę okrzemków mi wywaliło chodź parametry mam idealne więc nie wiem od czego. 

Parametry

Po4- 0.06

No3- 2

No2-0

Ca 390

Mg 1300

KH 7.2

PH 8

Zasolenie 1.025

Temperatura 25st

Akwarium chodzi 3 tygodnie na żywej wodzie z działającego akwarium, kulki maxspect również z działającego akwarium+matrix z działającego. Oraz co mnie wkurza cały czas jest lekko mętna woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki już pływają zaaklimatyzowane to już ich 3 dzień w akwarium

IMG_20211103_162730.jpg

I jeszcze wpadła nowa lampka

IMG_20211103_162747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.