Jump to content

Seba28

Klubowicz
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Sebastian
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Piła
 • Akwarium
  64l+42l sump

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Seba28

  Rozmiary ryb

  No właśnie ja też tak kilka razy się nadziałem. Bo dla jednego hepatus 3-4cm to s dla innego L. Kupiłem hepatusa 2-3 cm który miał być rozmiaru "L" A jak dla mnie to jest "s". Więc jak dla mnie taka rozmiarówka jest bez sensu
 2. Seba28

  Rozmiary ryb

  Jak w tytule są jakieś normy co do rozmiarów ryb? Bo dość często można spotkać się z tym. Jeden pisze ryba rozmiar L inny M. Czy dla jednego L to 5cm a dla innego 10? Bo jeżeli nie ma jakiś norm to nie lepiej pisać Orientacyjny rozmiar?
 3. Seba28

  Podnoszenie PH

  PH można też podbić stosując tzw "filtr co2" Podłączając do odpieniacza, ja stosuje ati Carbo ex i i mam PH w granicy 8.2. Wkład można kupić wapno sodowane żeby nie przepłacać. Pozdrawiam
 4. Seba28

  Pobór prądu T5 24w

  Ok. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 5. Seba28

  Pobór prądu T5 24w

  Balast jest elektroniczny, i po konsultacji z kolegą który pracuje w branży oświetleniowej, również twierdzi że to balast pobiera ale aż o 1/3 więcej??
 6. Seba28

  Pobór prądu T5 24w

  Witam, mam pytanie ile W pobierają T5 2x24w ? Bo według miernika mam 77w i coś mi tu nie gra, czy jest to możliwe!
 7. Seba28

  Echinda Nebulosa pytanie

  Witam. Czy ktoś orientuje się czy ta murena sprawia problemy poza tym że lubi wyskakiwać z akwarium. Jak ta ryba ma się do innych mieszkańców rafy?
 8. Seba28

  Wahania parametrów pytanie.

  Testy salifert i aquaforest.
 9. Seba28

  Wahania parametrów pytanie.

  Zbiornik 80x50x40 + sump 60x30x30, wody jest około 160-180l, ATI rozrobione 1/5, używam ich kalkulatora, w ich kalkulator podałem objętość wody 150l, i od kiedy podaję to ATI to mam wahania parametrów, KH praktycznie stoi w miejscu, Ca ma małe skoki od pomiaru do pomiaru ale z mg to już cuda na kiju raz pokazuje 1320 a raz 1460 i znowu wraca do 1350 i cały czas tak skacze
 10. Seba28

  Wahania parametrów pytanie.

  No od 2 tygodni stosuje ATI essential pro i nie mogę poradzić sobie z utrzymaniem parametrów na jednym poziomie tylko każdego dnia mam wahania takie jakie pisałem wyżej, i teraz nie wiem czy to błędy pomiarowe i nie martwić się czy faktycznie te parametry tak skaczą i coś z tym zrobić?
 11. Mam pytanie czy w akwarium morskim parametry KH,Ca,mg powinny być stałe czy np w ciągu doby mogą ulegać zmianie? chodzi mi o nie wielki różnice np. KH +/- 0.5, Ca +/- 15, mg +/- 60 czy takie skoki są normalne? Mimi stosowania ballinga?
 12. Seba28

  Problem z parametrami

  Witam. Od dwóch tygodni leję ATI essential pro, dawki leję tak jak producent zalecił według kalkulatora na stronie. KH mniej więcej stoi w miejscu +/- 0.1 od pomiaru do pomiaru (pomiary wykonywane codziennie o tej samej porze) Ca mniej więcej też stoi w miejscu +/-10 , więc w czym problem? A no problem jest to że bardzo mocno skacze mi mg , w granicach 100 od pomiaru do pomiaru raz mam 1310 na drugi dzień mam 1400 później znowu wraca na 1300. Myślałem że może stare testy, więc kupiłem nowe i problem jest ten sam. Akwarium 80/50/40 + sump Skała Marco rock 8kg z działającego zbiornika 10kg nowej. Akwarium zalewane było na soli io podmiany co 2 tygodnie na soli coral pro Salt w ilości 10l.
 13. Seba28

  Żywy pokarm

  A orientuje się ktoś może czy kupię gdzieś kiełże?
 14. Seba28

  Żywy pokarm

  Witam mam pytanie czy można ryby karmić żywą ochotką i wodzieniem ? Ten pokarm jest praktycznie dostępny w każdym sklepie zoologicznym.
 15. Seba28

  Łącznie rurek

  W razie ewentualnych zmian/ przeróbek w hydraulice, ale nie wziąłem pod uwagę że można zastosować dwuzłączkę. Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi;)
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.