Skocz do zawartości
TrenboloN

V2 ilumenair 1200 led 215W akwa 400l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytkich,

Jestem tutaj świeży tzn sledze forum od dłuższego czasu ale to moj pierwszy post i odrazu uderzam z prośbą o pomoc :P przeszukiwalem forum dokładnie ale nic nie znalazlem więc tak:

Zebrałem się do  założenia  mojego solniaka jest  to eheim  400 l  z sumpem wymiary: 130x65x55

Więc tak pytanie tyczy się lampy V2 IlumenAir 1200, 215W czy ma ktoś doświadczenie z tym świecidełkiem wiem ze to nie jest najwyższa półka a nawet nie  średnia ale niestety budżet  po remoncie się ukrócił i niestety muszę szukać czegoś w niższej kategorii , chciałbym powiesić to nad swoim akwa w planie są tylko miekkasy i lps . Dodam ze bedzie wszytko na żywej skale w lps-y będą wspinały się ku górze a miekkie chciałbym raczej usadowić po bokach. Tylko nie wiem czy ta lampa podoła swojemu zadaniu dlatego chce sie dowiedzieć od bardziej doświadczonych maniaków co o tym sądzą,  rozmyślałem tez o dodaniu z lewej i prawej strony po jednej lampie Aqua Medic Qube 50 asekuracyjnie  co o tym sądzicie?

Pomysl z Du** :mooningczy może cos takiego da się prześlizgnąć?

Dzięki i pozdrawiam :bow

Edytowane przez TrenboloN (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej lampy nie znam, ale dowolna lampa 200W na takie akwarium to grubo za mało. Ta ma 80cm długości, więc dwie ustawione obok siebie może by dały radę.

Dwie dodatkowe Aquamedic po 50W też niewiele pomogą. Tzn. zawsze będzie lepiej niż bez nich, ale i tak będzie źle.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź,  czyli tak jak myślałem gościu który chciał mi to wcisnąć zbytnio  skoloryzowal, więc  niestety zostało mi grzebać dalej i coś kminic .

Moze ktoś ma cos "godnego" do polecenia w moich wymaganiach,  z niższej półki ale dające rade na jakis czas 

Pozdrawiam. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na jakiś czas? ja mam dwa ethereale maxspecta - akwarium o długości 120 cm.  Mają one punkty świetlne rozmieszczone po okręgu, przez co możesz zawiesić je 20-25 cm nad powierzchnią wody i doświetlą cały zbiornik równomiernie, dodatkowo zakres barwny i fajne sterowanie też swoje zrobią :) A jak do zestawy dorzucisz cyrkulator gyre, jednym oblecisz cały zbiornik, no i sterowanie całości z jednej platformy.

Ale to jedna z opcji :) Każdy chwali swoje rozwiązanie. :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dale napisał:

Dlaczego na jakiś czas? ja mam dwa ethereale maxspecta - akwarium o długości 120 cm.  Mają one punkty świetlne rozmieszczone po okręgu, przez co możesz zawiesić je 20-25 cm nad powierzchnią wody i doświetlą cały zbiornik równomiernie, dodatkowo zakres barwny i fajne sterowanie też swoje zrobią :) A jak do zestawy dorzucisz cyrkulator gyre, jednym oblecisz cały zbiornik, no i sterowanie całości z jednej platformy.

Ale to jedna z opcji :) Każdy chwali swoje rozwiązanie. :)

Dzieki za odpowiedź  , chwilowo ponieważ jak znam siebie to za jakiś czas wpadnie mi do głowy jednak pobawić się z Sps-ami i fundusz będzie większy,  ale póki co szukam czegoś na start a że człowiek z natury jest narwany to chciałby juz wystartować :googleye

W planach jest maxspect rsx 300 ale to jak mówię przy kolejnym podejściu. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to najdroższy element wyposażenia. I ma największy sukces. Powiem ci z mojego doświadczenia. Zmniejsz akwarium lub poczekaj dłużej i kup odpowiednie lampy. Nie będziesz się później wkurzać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilumenair w tej wersji nowa kosztuje ok 3 tys. Używka pewnie połowę ceny. Jak masz trochę ponad 1 tys zł to wystartuj na t5. Za te pieniedze powinno się udać kupić 8x54w w t5 i na start będzie elegancko a i spsy pociagniesz. Ewentualnie wyrzucisz ze dwie świetlówki jak będzie za dużo mocy.

 

 

 

Edytowane przez Grzesiejko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.