Skocz do zawartości
Adifoto

Rafa z Kalisza 250L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Zapraszam do mojego projektu który zaczynam, dużo pracy mnie czeka ale myślę że może być ciekawie. 
Zacznę od początku. Prowadziłem już małe rafki 30L, 128L i 60L. 
Teraz przyszła kolej na podwojenie mojego litrażu. 
Dostałem od znajomego akwarium 100x50x50 wraz z szafką oświetleniem filtracją lecz było to akwarium słodkowodne. 
Ledwo odebrałem baniak wraz z całym sprzętem zaczęło się snucie planów co by tu odpalić. 
No i nie mogło być innej opcji jak projekt morski!

Pierwsze plany było aby odpalić baniak na 2 kubełkach czego wcześniej nie robiłem ponieważ wcześniej miałem 2x kaskadę i w 130L miałem sumpa. 
dużo poczytałem o kubełkach i zdania są tak podzielone jak temat szczepić się, czy się nie szczepić. 

 

Ostatecznie po kilku nie przespanych nocach stanęło na tym że filtry kubełkowe sprzedaje i montuje reef packa 250. 
Do tego automatyczna doleweczka grzałka i wydaje mi się że będzie to dobrze śmigało 

Lampa jest do przerobienia ale system pracujący na andurino więc kwestia wymiany diod na odpowiednie i będzie temat ogarnięty. 

Moje pytanie o pokrywę wiem, wymiana gazów itp. pytanie czy zastosowanie wentylatorków w pokrywie rozwiąże problem?? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś zdjęcia tego akwa z szafką. Chcesz robić pokrywę ? Nie lepiej jakaś korona 20cm wysokości ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa już jest i zastanawiam się czy ją zostawić. i tak muszę odmalować obecną szafkę i ogólnie zestaw wygląda bardzo fajnie obecnie plan jest odnowienia na kolor biały zobaczymy jak farba się spiszę ostatecznie czego chcę uniknąć to oklejanie szafki bo to już dużo wprawy trzeba mieć... no ale jeżeli nie będzie wyjścia i malowanie wyjdzie słabo to niestety będę zmuszony oklejać... nie chce się pchać w wymianę szafki bo to wiadomo koszty które wole włożyć w sprzęt, skałę, i życie niż w kolejną szafkę... 
Muszę zrobić jakieś foto bo jedynie posiadam jak cały zestaw wstawiłem do garażu i nie wygląda to atrakcyjnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adifoto napisał:

Pokrywa już jest i zastanawiam się czy ją zostawić. i tak muszę odmalować obecną szafkę i ogólnie zestaw wygląda bardzo fajnie obecnie plan jest odnowienia na kolor biały zobaczymy jak farba się spiszę ostatecznie czego chcę uniknąć to oklejanie szafki bo to już dużo wprawy trzeba mieć... no ale jeżeli nie będzie wyjścia i malowanie wyjdzie słabo to niestety będę zmuszony oklejać... nie chce się pchać w wymianę szafki bo to wiadomo koszty które wole włożyć w sprzęt, skałę, i życie niż w kolejną szafkę... 
Muszę zrobić jakieś foto bo jedynie posiadam jak cały zestaw wstawiłem do garażu i nie wygląda to atrakcyjnie 

Farba olejno-ftalowa + wałeczek gumowy. Na koniec lakier jak chcesz wysoki połysk i szafeczka jak nówka :)
Zależy czy ta pokrywa wygląda estetycznie :D Są siatki widziałem (mi się to ogólnie nie podoba).
W takim akwa na pewno będziesz miał kilka ryb więc zabezpieczenie nieuniknione.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz zakupiłem farbę OLEJNO-ALKIDOWĄ do powierzchni drewnopodobnych i drewnianych. będę testował może już w week jakieś próby powstaną i dodam fotografię baniaczka i szafeczki i jak to wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Słuchajcie mam pytanie bo chce do tego mojego baniaka zamontować zestaw reef pack 250 i moje pytanie czy aby akwarium dojrzewało mogę zamontować filtr Tidal 55 aby się woda kręciła bez wpuszczania życia ??? a docelowo podmienić na reef packa ??? czy to nie ma prawa działać tak duży zbiornik na tidalu ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze od reefpacka mieści się bardzo mało mediów filtracyjnych, może w tej kaskadzie wejdzie nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

W filtrze od reefpacka mieści się bardzo mało mediów filtracyjnych, może w tej kaskadzie wejdzie nawet więcej.

O widzisz dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.