Skocz do zawartości
0rzech

kostka nano 49l by orzech

Rekomendowane odpowiedzi

Update po miesiącu.
Parametry przed podmianą wody: CA 490, MG 1650, NH3 0, NO2 0, NO3 12.3, PO4 0.04, KH 7.4, PH 8, zasolenie 1.025
NO3, PO4 i KH mierzone Hankami, doposażyłem się w HI 781, 772 i 774.
Wszystko żyje, nic nie padło, doszło trochę życia, a odeszła skała - z samej góry, za dużo cienia rzucała.

Ponad miesiąc temu błazny dostały dom w postaci ukwiała quadricolor red.
Euphyllia parancora cały miesiąc bardzo mocno sie pompowała, parametry wody ok, więc w minionym tygodniu zdecydowałem się zrobić kolejny mocniejszy krok do przodu i doszła euphyllia glabrescens, goniopora, favia, acana i montipora. Są też dwa ultra małe kawałki seriatorpory i milki, ale to takie odpady, które wpadły do worka w sklepie za free przy okazji :)

Dorzuciłem też dwa ślimaki bumble bee i żyje nadzieją, że nie pozwolą rozwinąć się za bardzo ślimakom osiadłym. W ostatnich dniach wypatrzyłem spore ognisko valoni na szkielecie caulastrey. Wyjąłem to ze zbiornika, wyczyściłem mechanicznie, wydipowałem w AF dip, wypłukałem w czystej solance i wrzuciłem z powrotem do zbiornika.

 

IMG_5410.jpeg

IMG_5419.jpeg

IMG_5412.jpeg

IMG_5413.jpeg

IMG_5498.jpeg

IMG_5499.jpeg

IMG_4396 (1).jpeg

IMG_5428.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super widoczki :)
Jak się sprawuje ten ukwiał ? Myślę nad kupnem.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiąc był grzeczny i siedział w miejscu, na dole, z tyłu skały, a od 3 dni głupieje. Zdjąłem teraz tą górną skałkę, ma więcej światła więc może osiądzie.
Trochę ponad dwa tygodnie temu dałem mu tak 1/3 krewetki, rzucę mu też dzisiaj, może jest głodny i dlatego zaczął migracje.

Generalnie mega mi się podoba więc będę starał się go zatrzymać kosztem miejsca na inne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem się namówić w sklepie (po doczytaniu na necie) na drugą krewetkę, żeby ta pierwsze była bardziej śmiała. Pierwsza siedzi pod skałą i na pewno nic nie czyści, czeka tylko aż jej wpadnie mięso do ryja...
Tym samym chyba zamknąłem obsadę w tym akwarium (poza koralami) na: 2x błazen, 2x krewetki debelius i 1x gramma loretto.
Błazny zajmują maks 1 szklankę wody bo od ukwiała się nie ruszają, krewetki przy dnie/skale, a całą resztę tych 50l zabiera gramma. Z tego co widzę to jest mocno terytorialna, więc jeżeli kiedyś chciałbym coś innego to będę ją musiał najpierw sprzedać..... jednak do tego czasu to się przesiądę na większe akwa ;)

 

IMG_5560.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.