Skocz do zawartości
Nemezis

Ranking Soli Morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Stary ranking, wogole uwazam ze rankingi sa do d*py i nic nie warte w wiekszosci sponsorowane! Uklad:D

Wybor soli zalezy od profilu baniaka. Np nano rafka sol Kent, pro reef itp, bo nie dozujemy tylko podmieniamy(ew jod czy jakies ARAGAmleko:D). FO wystarczy AM reef salt bo tani i mozna robic tanio spore podmianki. Rafowe i tak dozowac trzeba wiekszosc mikro i koniecznie makroelementy, wazne zeby sie dobrze rozpuszczala. Tyle z mojej strony:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze jest to juz dawno nieaktualne wiec lepiej się tą oceną nie sugerować. Zobacz chociazby na Tropic Marine - ktora teraz ma wersję pro-reef z zupelnie inną zawartoscią np. Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ufam rankingom w ktorych nie ma soli Preis :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące jest to że pierwsze 4 pozycje soli sa produkcji firmy Aqua Craft (firma produkuje właśnie te 4 sole ) . Ciekawe jest też to że rankjing był zlecony przez Aqua Craft. Hehe.

Nie ujmuje oczywiście to nic soli Marine enviroment - bardzo dobra sól.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro poruszono ten temat. to jakie jest wasze zdanie na temat Gro-Tech??


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O TAK :)


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chwili obecnej przerobiliśmy TM Pro i Kenta. Jedna i druga IMO taka sama a Kenta kupię bez problemu w każdej chwili natomiast z TM ciągle się zastanawiałem czy zdążę kupić następne opakowanie zanim skończy się obecne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie używam soli ATI Coral Ocean Premium Sea Salt ale dopiero od miesiąca. Jak na razie jest wszystko ok :) Ale bede mogl powiedziec wiecej za jakis czas.


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam ATI kolo 2 miesiecy juz. Przesiadka z Kenta, ja tam wielkiej roznicy nie widze. Jezeli juz to na korzysc ATI. I cena mi sie podoba. Wiecej bede mogl napisac jak postawie na niej nowy zbiornik. Trzeba tylko pamietac, ze ( przynajmniej dla mnie) bez wagi tej soli nie ruszysz. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.