Skocz do zawartości
Nalesnick

Moje słone - 50l v.3

Rekomendowane odpowiedzi

Zdradzisz który to ślimak na cyjano ?? Sam mam z nim sporo problemów ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek77 napisał:

A jak zoasy zachowywały się przy tak wysokim kH?

no właśnie o dziwo jakoś dały radę. Trochę jakby "zdziczały" ale żyją. ;) 

A ślimaki na cyjano to: Cerithium Caeruleum

Ale nie dam głowy, że one coś pomogły. Na pewno trochę piasek "ruszyły".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, ze chwilowo wszystko opanowane.

Cyjano odeszło, glony też. Zasolenie trzymam na 34 ppt, kH sukcesywnie spada, dzisiaj 9,3.

Doszły nowe zwierzaki i w miarę się zaaklimatyzowały, odeszła zaś euphyllia glabrescens, moja najpiekniejsza :(

Nie wiem, z dnia na dzień zaczęła się kulic i po kilku dniach juz jej nie było.

Reszta żyje i dzielnie walczy.

 

 

 

20230211_121840_Easy-Resize.com.jpg

20230211_121817_Easy-Resize.com.jpg

 

20230211_121808_Easy-Resize.com.jpg

20230211_121741_Easy-Resize.com.jpg

20230211_121730_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja bo minął roczek.

Z tego co ostatnio żyło to niestety acanthastrea nie dała rady i candy cane coś "usycha".

Poza tym reszta żyje. Zoa ładnie rozsadzone 2 szczepki i napuszczały od razu po kilka główek. To samo blastomusa, ma kilka nowych. 

Miałem "gniazdo" może ze 30 kulek walonii, na cyrkulatorze. Ale wyłączyłem na noc i opuściłem na dno i wszystko przez noc mitrax wykosił.

Parametry do dzisiaj kH równo 9,3 (dzisiaj (8,8).

Poza tym NO3 ciągle przy zerze. Tego nigdy nie zrozumiem.

5 rybek, karmię niemało. Daje phyto i zooplankton a tu ciągle zero.

Parę fotek.

20230324_141743_Easy-Resize.com.jpg

20230324_141749_Easy-Resize.com.jpg

20230324_141826_Easy-Resize.com.jpg

20230324_141852_Easy-Resize.com.jpg

20230324_141923_Easy-Resize.com.jpg

20230324_141613_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli chodzi o No3 to phyto ci zbija, pozazdroszczę krucyfiksa, wobec niego mam pytanie siedzi w miejscu czy łazi po akwarium? Moje dzięki jeżowcom zaczeły łazić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to NO3 było zawsze koło zera.

Kiedyś myślałem, że porastające wszędzie glony zżeraja NO3, ale że prawie do zera?

Fito daje od miesiąca gdzieś a jak wspomniałem wcześniej nigdy praktycznie azotanów nie było.

Kiedyś myślałem, że biopellety robią robotę więc je wyrzuciłem. To samo podejrzenie padło na odpieniacz więc jest skręcony że praktycznie tylko natlenia wodę. Przez jakiś czas nawet wylewałem kubek z odpieniacza spowrotem do akwa i wtedy chyba azotany były jakieś wykrywalne, kolo kilku mg/l.

Nie wiem już, czy jest jakiś sposób je podbić. I jest 5 rybek, a niektórzy w takim małym akwa boją się mieć np. 2.

Co do krucyfiksa, dostałem go na sporej skałce, od znajomego. A że akwa małe to po jakimś czasie podjąłem decyzję, by go "wydłubać" z tej skały i umieścić gdzieś. Po umieszczeniu praktycznie niewiele się ruszał. Siedzi tam już ze dwa miechy, bez ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz za dużo ceramiki w filtrze? Ktoś informował, że jak za dużo kulek maxpecta wsadził do sumpa to mu azotany wyzerowało, wystarczyło połowę wyjąć i azotany wróciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 08:21, chris_ek napisał:

Może masz za dużo ceramiki w filtrze? Ktoś informował, że jak za dużo kulek maxpecta wsadził do sumpa to mu azotany wyzerowało, wystarczyło połowę wyjąć i azotany wróciły.

Jest to jakiś pomysł ale nie do końca rozumiem.

Ceramika służy namnażaniu bakterii, które przerabiają szkodliwe związki amoniaku w azotyny i apotem w mniej szkodliwe azotany.

Co potem zżera te azotany? Bakterie z ceramiki? Dolewane do akwarium bakterie? No bo odpieniacz praktycznie nie pieni.

Może ktoś wyjaśni tę kwestię? Bo ja trochę zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przyczyny mogą być dwie: albo zachodzi tam denitryfikacja albo zwykłe bakterie mają tam na tyle sprzyjające warunki że szybko się namnażają (tylko co potem się z nimi dzieje?).

Nie wiem na ile to prawda z tymi kulkami, może wystarczy spróbować.

W sumie jak porównuję do mojego akwarium to u mnie też mam niskie poziomy NO3 ale tutaj widziałbym rolę piasku - widać w nim bardzo dużo pęcherzy powietrza więc przyjmuję, że zachodzi tu denitryfikacja.

Z drugiej strony to czy ten niski azot to jakiś problem? Ja u siebie uzupełniam go z ręki do takiego poziomu jaki chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.