Skocz do zawartości
zdybek29@wp.pl

Moje pierwsze icp - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, trzy miesiące tenu zakupiłem gotowy zbiornik który przewoziłem do siebie, ostatnio zrobiłem testy icp ponieważ zauważyłem ze Euphyllia glabrescene miała krótkie polipy od długiego czasu a trzy inne po dodaniu do zbiornika piasku zamknęły się chyba na amen ( jakaś mała tkanka czasem z nich wychodzi). W zestawie dostałem sól która okazała się najbardziej podstawowa głównie do ryb i miękkich korali. Jestem już po 3 cotygodniowych podmiana wody 10% - zbiornik 120 litrów. Proszę o pomoc na co zwrócić uwagę

77B31DB9-E24A-4EA5-8372-8AB91AB1F0D9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać wyników w całości - obcięło prawą stronę. Tam powinno być zasolenie I kH I PO4 -  napisz jakie tam masz. 

Wyniki nie są złe - dość wysoki poziom jodu - jeśli dozujesz to przestań, oraz niski poziom wapnia - ale to nie są jakieś mocno odbiegające od normy Wyniki.

42 minuty temu, zdybek29@wp.pl napisał:

W zestawie dostałem sól która okazała się najbardziej podstawowa głównie do ryb i miękkich korali

Jaka to sól?

Napisz coś więcej o zbiorniku- jaka cyrkulacja, jaką filtracja, czy masz odpieniacz itp.

I wstaw fotkę akwarium.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 36 kh 8,4 ( zbijałem je w przeciągu 5-6 tygodniu z 14) po4 0,05. Odpieniacz tunze, sól używam aquaforest (Dostałem w zestawie taka podstawowa dla ryb i korali miękkich a ostatnio kupiłem już bogatsza wersje dla lps i sps. Zbiornik lido 120 z wbudowanym filtrem wewnętrznym plus drugi zewnętrzny, oba uzupełnione matrixem ale bez węgla. Zdjęcie robione chwile po odpaleniu lampy, wszystkie korale pięknie się pompują oprócz euphylii która wyglada całkiem niezłe jak wracam z pracy około 16 a lampa uruchamia się około 11:30, pod wieczór około 20 zaczyna marnieć.

019AD016-0243-4B73-A8E4-5D06A4B62C4C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulatory masz ustawione w górę... wieje jej tam trochę? Jest jakiś ruch wody w okolicy tego korala? A może go coś podgryza od środka...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arek77 napisał:

Cyrkulatory masz ustawione w górę... wieje jej tam trochę? Jest jakiś ruch wody w okolicy tego korala? A może go coś podgryza od środka...

 

Tak w górę, wieje jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zdybek29@wp.pl napisał:

Zdjęcie robione chwile po odpaleniu lampy, wszystkie korale pięknie się pompują oprócz euphylii która wyglada całkiem niezłe jak wracam z pracy około 16 a lampa uruchamia się około 11:30, pod wieczór około 20 zaczyna marnieć.

Jak możesz to sprawdź pH jak wracasz do domu i potem około tej 20. Może być spadek pH spowodowany zbyt dużą ilością CO2, gotowaniem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chris_ek napisał:

Jak możesz to sprawdź pH jak wracasz do domu i potem około tej 20. Może być spadek pH spowodowany zbyt dużą ilością CO2, gotowaniem itp.

PH mam 7,8-8 w zależności od godziny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.