Skocz do zawartości
RoN_01

Przeniesienie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Mam mały dylemat z przeniesieniem akwarium do nowego mieszkania. 

Mam działające akwarium w domu (stare 200l) i z niego zabieram wszystko do nowego 300l . Światło, odpieniacz, cylkulator, pompa obiegowa, skalę korale ryby. W nowym mieszkaniu mam tylko szkło z sumpem i pompa obiegowa by się znalazła. 

Nazbierałem sobie trochę wody z podmian. I dylemat mam z odpaleniem. 

Wiem że na raz jak przeniose wszystko to moga być straty ale jak zaleje woda nowe akwarium i wyciągnę nie obrośniętą skalę której jest mało na powiedzmy dwa tygodnie to w starym akwarium raczej z piachu wydostanie się sporo syfu i nie wiem czy to bardzo nie wpłynie na kondycję korali które zostaną. 

Kolejnym problemem jest czas bo mam na przeniesienie akwarium 2 tygodnie. Nawet jak z tą małą ilością skały jakoś pójdzie dojrzewanie to jak dołożę pozostała skalę to zacznie się wszystko od nowa :( no i układanie skały było by łatwiejsze bez wody. Tylko że są obrośnięte kolarami no i też lipa :( ale jakoś na szybko by się może udało 

nie mam też zaufanej osoby aby komuś oddać taka ilość korali na przechowanie przez miesiąc. Te ze skały jak padną to jakoś przeżyje 

Poradzicie jak rozwiązać ten problem 

 

received_699625357916659.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przenosiłem całość z 250 do 375l na 1 strzał. Miałem ten + ze przenosiłem w obrębie jednego mieszkania 2 poziomy do dołu.

przeniosłem wszystko bez piasku i resztę sikałem świeżej solanki 

ze strat to padły mi 2 najlepsze Acry (te najbardziej wymagające) 

 Piasek dodałem po 3mc w małych ilościach jak już miałem pewność ze się ustabilizowało 

A i jeszcze dodawałem dziennie bakterie przez 2 tyg


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RoN_01 napisał:

Poradzicie jak rozwiązać ten problem 

Ja bym wsypał świeży piasek już teraz, zalał solanką nazbieraną z podmian, żeby się trochę pokreciło na obiegówce i może jakimś jednym, tanim cyrkulatorze, potem będzie do solanki, jak znalazł :), w dzień przenosin nazbierał ze 100 l świeżej solanki, spuścił starą, przeniósł skały z koralami i wodę i uzupełnił nową solanką. dodał bakterie i powinno być OK. Ważne żeby zasolenie i parametry nie różniły się za bardzo.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.