Skocz do zawartości
Rebciu

Moje nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było jeszcze elektryka więc wszystko jest połączone na "pająka" - nie będę tego w tym stanie pokazywał :D Co do rozwiązań technicznich - nie ma tam jakiś czarów-marów :D Krótki opis: 1 komora - spływ z akwarium, 2 komora - odpieniacz, 3 komora - wata, 4 komora - filtr glonowy, 5 komora - komora pompy. Nie ma co pokazywać tym bardziej, że moje rozwiązania techniczne nie nadają się do szafek. Ja wszystko mam w garażu, a co za tym idzie pełna dowolność i prawie brak ograniczeń lokalowych :)

To samo ze światłem - nie było jeszcze stolarza więc nie ma zabudowy :), a samo światło jak to światło :D jedenie co kogoś może zainteresować to odbłyśniki Luminarc ale w sumie mam pokazać jak wiszą?:)

Jak coś to serdecznie zapraszam na wizję lokalną bo tak czy siak zdjęcia wszystkiego nie oddadzą :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro Czarek nie chce pokazać więcej fotek a jutro będe u niego to może pójde za modą wśród polityków i porobie zdjęcia lub nagram jakiś filmik z ukrycia :) .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękny baniaczek Czarku zmajstrowałeś. Za rok będziesz miał las koralowców a teraz możesz podziwiać rybcie. Masz piękną obsadę ryb - REWELACJA.Bardzo fajne masz wymiary baniaczka, będziesz miał pole do popisu w aranżacji zbiorniczka, oj będzie się działo !!!!!.

Trzymam kciuki, PIĘKNIE.

Pozdrawiam

Adam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adamie za miłe słowa :)

Ja czekam na Twoje zdjęcia bo mówiłeś, że wszystko podrosło i po ostatniej sensacji (jakie zrobiły Twoje zdjęcia) myślę, że czas na powtórkę :)

PS. Kurcze muszę się do Ciebie wkońcu wybrać :yes


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie masz od dawna, wsiadaj na maszyne i w półtorej godziny jesteś u mnie, a co do zdjęć to faktycznie upłyneło już pare miesięcy i mimo "zawirowań" kszaczory wyłażą ze zbiornika trzeba to uwiecznić bo muszę zrobiś "sianokosy" (wpadnij do mnie to sobie weźmiesz parę snopków).

Pozdrawiam

Adam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jak w banku, że przyjadę i to niedługo :) w sumie sam widzisz, że jeszcze sporo miejsca wolnego w baniaku mam :) zadzwonie i się umówimy :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rebciu dales czadu akwa bomba:)Zastanawiam sie czy nie boisz sie teraz chodzic po schodach tych nad akwa:) A z innej beczki ten wyjazd to na ile i do jakiego hotelu? Sa jeszcze wolne miejsca w Waszym samolocie?:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany, wyjazd jest 9.10 - tu masz wątek o tej "eskapadzie":

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11561

Ja jadę na tydzień. Z tego co wiem Aquamaniac jedzie na dwa czyli pełna dowolność, a z miejscami też nie ma problemu - ZAPRASZAMY :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Juz wyglada swietnie, a z czasem moze byc tylko lepiej :) Kiedys sie wprosze, zeby zobaczyc na zywo. Tymczasem pozdrowienia z Tatr,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, zapraszam... :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem zbiornik Czarka na żywo i bardzo mi się podoba .Niestety nie udało się mi porobić fotek z ukrytego aparatu :) (pieski pilnowały )


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam pilnowały, głodne były, a tu taki kawał mięska przyjechał :)

Tak poważnie to sympatycznie było - prawie jakiś zlot :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zlot to niechcacy wyszedł i mój BK wyladował na Twoim trawniku, hihi.

zbiornik klasa i jak sie moja Gosia napatrzyła to juz mam prawie pozwolenie na wiekszy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać BK mogą stać na trawniku i nawet nikt się nimi nie interesuje.Jak będziesz Krzysiek kiedyś w Warszawie to zapraszam.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w wawie ze 3 razy w tygodniu, a odpieniacz jezdzil z nami od galerii do galerii po calej warszawie i cale szczescie ze nikt nie wie co to jest bo bym go do domu nie dowiozl


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - czekam i czekam na Ciebie Krzyśku i Cie nie ma:wink

Nie zazdroszę Ci tych zakupów w galeriach - ja po wizycie w 2-3 sklepach wymiękam:) i jakbym miał odwiedzić kilka "molochów" to bym się powiesił :o


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Żabke i nie mam lodówki:D


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uda to jutro bede u ciebie @Rebciu ale jeszcze wieczorem zadzwonie . czasem mi sie tak sklada ze w ostatniej chwili sie okazuje ze jade do stolicy a wtedy jest juz za pozno na pakowanie korali.

@Robert K taka Żabka to i mi by sie przydala pod bokiem


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tez siedze w Wawie i czekam na ignoranta wykonawce na nowobudowanym salonie Toyoty na Bielanach juz 2 godziny sie spoznia ale przynajmniej sobie forum przejze bo cierpie na notoryczny brak czasu


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu ...akwa sliczne ..zastanawiam sie jako poczatkujacy dlaczego w tak wielkim zbiorniku jest tak malo skaly, w postach dla nowych (czyli mnie) mowa jest o % w stosunku do pojemnosci akwa...ja w swoich 225 litrach mam juz 50kg skaly i i wypelnia ona praktycznie caly zbiornik .Czy mozna ograniczyc ilosc skaly poprzez dozowanie suplementow?(bo mi sie juz nic nie miescic w tym kotniku) a ryby jakie by nie byly musza gdzies plywac ( a tu posiadam dwa pokolce + nietypowa para "nemo" i gibonka. Do tego dochodzi nieokreslona liczba krewetek , krabow..itd . Czuje ze przedawkowalem z zyciem , chyba ze ilosc korali nie wpywa na cale srodowisko ?

ps.brakuje watku typu "co dalej"

pozd.Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnik - ja poprzedni zbiornik też miałem zawalony skałą i postanowiłem, że nowy będzie zupełnie inny :o Aby taki zbiornik fonkcjonował poprawnie oprócz skały trzeba zadbać o inne metody filtracji np. filtracja mechaniczna, DSB, filtr glonowy, pochłaniacz fosforanów, bardzo wydajny odpieniacz itp. - jak kto sobie wymyśli :o Ja do tego zbiornika zbierałem się ponad rok i wszystko zostało wnikliwie przemyślane i podparte wiedzą i podpowiedziami kilku kolegów, którzy prowadzą swoje zbiorniki jak "czarodzieje", taka światowa liga w akwarystyce :o Mam nadzieję, że nic nie skopię i w przyszłości będzie na co popatrzeć :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej zycze sukcesow....fakt zdobywanie dobrych wiadomosci to naprawde sztuka ...jestem tu od trzech miesiecy i wydawalo mi sie ze cos tam wiem ..ale jednak nie ... ciagle daje sobie szanse i moze kiedys nastapi taki dzien ze bede czegos pewien......( choc przy takim tepie zdobywania wiedzy ewolucja moze mnie wyprzedzic :o)..narazie jest dobrze jako mlody morszczak jestem zadowolony ze swojego akwa ....z drugiego powinienem byc dumny ..ale czas pokaze ...tak jak w Twoim przypadku..czekam na kolejne foty..no i opis (dlaczego , na czym , i po co) ..bo tego niegdzie nie ma opisanego

pozdro.Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zrobiona fotka:)

1135-1a.jpg

oraz dziwnie wybarwiona montipora verrucoza

1135-3.jpg


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naogląda się człowiek takich zbiorników, to odechciewa się wstawiać fotki swojego nocnika:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.