Skocz do zawartości
AquaManiac

No to i ja sie pochwale :) [duzo megabajtow zdjec]

Rekomendowane odpowiedzi

No kurcze walcze, walcze :) Tam gdzie je widac to po prostu balem sie zeby korala nie poparzyc: to moja ulubiona, wiecznie obrazona Acropora. Niszcze te hydroidy wodorotlenkiem wapnia, boje sie zeby nie daj Boze koral tym nie oberwal bo od razu martwica. Wiec tam sobie zyja, ale generalnie jak gdzies indziej zobacze to nie ma zmiluj :) Taki stan trwa u mie od zawsze chyba, podobnie mam z Aiptazjami: tez w zasadzie je odpukac kontroluje, one gdzies tam sobie sa ale jak sie tylko troche wiecej pojawi to konkretna kuracja wodortlenkiem wapnia. Dziala :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. U mnie jakoś zniknęły ale nie wiem od czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, minelo w miedzyczasie prawie pol roku, chyba czas na mala aktualizacje... :)

720-pic%20046.jpg

720-pic%20048.jpg

720-pic%20089.jpg

720-pic%20097.jpg

720-pic%20108.jpg

720-pic%2009.jpg

720-pic%20027.jpg

720-pic%20031.jpg

720-pic%20036.jpg

720-pic%20212.jpg

720-pic%20174.jpg

720-pic%20075.jpg

720-pic%20114.jpg

720-pic%20043.jpg

720-pic%20041.jpg

Obsada praktycznie bez zmian, zamiast Echinophylli jest Euphyllia, do tego Stylophora ktora na pół zbielałą i zaglonioną znalazłem w sklepie w baniaku z zywa skala, wzialem z ciekawosci czy dam rade odratowac. Wyglada na to ze chyba dałem :) Ocaliłem zwiarzątko :) A, i jeszcze mala Funghia wyrosla ze skaly, zapowiada sie niesamowicie, na razie za mala zeby wyszlo ostre zdjecie ale takiego koloru jeszcze nie widzialem. Generalnie wszystkie korale wyrosly z malych szczepek lub sa z "odzysku", postanowilem ze nie bede kupowal zadnych korali z odlowu, a ryby i bezkregowce tylko te ktore rozmnaza sie w niewoli, a wiec zadnych rozgwiazd, ogorkow morskich, jezowcow itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

:yes

Karmisz jakos korale?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie karmie :) Ricordee glownie krewetkami a wszystkie fitoplanktonem, aminokwasami, CyclopEeze, ikra, czasami miksuje po kostce OceanNutrition Formula 1, Formula 2 i PrimeReef i wlewam w nocy.

Mam maly problem, mianowicie duza produkcje detrytusu, w sumie nie wiem czy do do konca taki duzy problem, parametry sa ok a taki detrytus to swietne i uniwersalne zrodlo pokarmu. Na rafie niby jest sporo detrytusu i jest on waznym ogniwem lancucha pokarmowego a takze innych procesow. Zdmuchuje go w kacik i zbieram co tydzien przy podmianie, ale najgorsze ze sie w piasku dosc sporo zbiera, jakos to czysze regularnie ale juz mnie to wkurza powoli :) No ale daje rade, chyba wyjme troche piasku i zwieksze czyszczenie mechaniczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no maniak w końcu twój zbiorniczek zobaczyłem. Ricordee piękne i monti też fajne, tylko szkoda że tak łysawo na razie.

Uważaj przy wprowadzaniu nowych korali na ślimaki "montiporojady" - mi te gnojki wykończyły 4 monti w tym taką śliczną ultra green jaką ty miałeś.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK

Łysawo??? Noooo, przyganiał kocioł garnkowi hehe :)

To dlatego ze ja do niedawna skupialem sie glownie na tych Ricordeach, SPS-y zaczalem na powaznie hodowac dopiero w tym baniaku, czyli jakies 9 miesiecy temu. Wszystkie twardziele wyrosly z malych szczepek, i tego sie chce trzymac: chce miec zwierzaki od poczatku wyhodowane przeze mnie, chce widziec i dokumentowac ich rozwoj, uczyc sie na tym. W sumie to maly baniaczek i za jakies 2-3 lata jesli tak dalej bedzie roslo wszystko nie bedzie juz sprawial wrazenia lysego. Moglbym wsadzic jeszcze troche twardzioszkow, pewnie ze 2 jakies ladne Acry rzeczywiscie jeszcze wstawie :) Ale przeciez w baniaku jest juz z 30 Ricordei roznej wielkosci, 5 Yum do tego, 4 rozne Acropory, 3 Montipory (najladniejszej jeszcze nie pokazalem hihi, prawdziwe cudo), Pavona, Euphyllia, Galaxea, Stylophora, kilka kolonii Zoanthusow - czy ja wiem czy to tak malo... nie chce totalnej wojny chemicznej za rok w baniaku, moim zdaniem w baniaku JUZ JEST ZA DUZO gatunkow korali, widze to po ich zachowaniu, moze nie codziennie ale widze. Ja juz lepiej pozostane z tym co mam, niech sobie rosnie spokojnie :) Z przyrostow jestem zadowolony generalnie prawie :) Oto np. przyrosty Galaxei:

720-720-05.jpg

Przyrost korali jest oczywiscie rozny: 2 Monitpory Digitaty bardzo szybki, M. "Superman" natomiast EKSTREMALNIE wolny. Acropory roznie, troche mniejsze przyrosty niz u Montipor ale calkiem nienajgorsze. Najgorsza sprawa to Euphyllia, notuje bardzo male przyrosty ale wyglada swietnie, dziwi mnie to bardzo bo podobno to szybko rosnacy koral... Galaxea rosnie w oczach a Euphyllia stoi prawie w miejscu od 4 miesiecy.

Jesli zas chodzi o obsade rybna to po prostu na zdjeciach sie pochowala, najedzone to i siedza gdzies pochowane w skalach :) Doszly jeszcze 2 Chrysiptery ostatnio, Amblygobiusy za to powedrowaly do innego baniaka bo u mnie glodowaly (brak glonow). Sa Wurdemanii, ktore sa calkiem odwazne i czyszcza mi rawet reke, jest pare pustelnikow, jest krab porcelanowy, mnostwo roznych wezowidel, slimakow zatrzęsienie... Ogolnie cos tam sie rusza w baniaku :) Ogolnie to chce przearanzowac zbornik calkowicie, na cos w stylu baniaka Kiviego, i dodac jakiegos powiewajacego miekasa, moze Klyxum, moze jakas Gorgonie z zooksantellami....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe fotki :D Tym razem aparat troche lepszy (Panasonic DMC-FZ8 ) ale fotograf niestety nadal do d*py...

720-acro1.jpg

720-acro2.jpg

720-acro3.jpg

720-stylo01.jpg

720-monti01.jpg

720-galax01.jpg

720-pavo01.jpg

720-ela01.jpg

720-manni01.jpg

720-hemi01.jpg

720-krab01.jpg

720-rico1.jpg

720-rico2.jpg

720-rico3.jpg

720-rico4.jpg

720-rico5.jpg

720-yuma1.jpg

720-calosc02.jpg

720-calosc03.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za gatunek na pierwszej fotce? jeszcze takich polipow u acry nie widzialem:):D:) ricordea niesamowite.......


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon widziales na pewno :D To jest bardzo popularny gatunek, przynajmniej w Niemczech ale i w Polsce pewnie tez, jest lekko brazowa u dolu, czym wyzej tym wiecej niebieskiego, zas topiki :D ma juz wrecz granatowe. Wydaje mi sie ze jest to po prostu A. Valida.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się baniaczek rozwija. Gratulejszyn

U mnie natomiast "im dalej w las tym więcej drzew" - już mnie to zaczyna wnerwiać :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też podoba.Ricordee śliczne gratulacje:)


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare fotek specjalnie dla Szymka:

720-p1000819.jpg

720-p1000821.jpg

720-p1000823.jpg

720-p1000824.jpg

720-p1000850.jpg

720-p1000856.jpg

720-p1000858.jpg

720-p1000881.jpg

720-p1000940.jpg

720-p1000979.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako iz z przyczyn technicznicznych nie moge chwilowo wrzucac wiecej zdjec, postanowilem sprytnie ze umieszcze kilka w moim X-tra Profilu: http://www.nano-reef.pl/users.php?m=details&id=720.

Malo co widac ale jednak cóś widac. Akwa dziala sobie, nie robie przy nim za wiele - ograniczam sie do niezbednego minimum :D Podmian tylko pilnuje, nawet wymiane waty w filtrach mechanicznych troche zaniedbalem - to zreszta dobrze bo mialem za niski NO3 i czerwone swienstwo sie tu i owdzie zaczelo pojawiac. Szczepek troche porobilem bo powoli ciezko reka cos zrobic w baniaku zeby sie na twardziela nie nadziac. Rosnie dziadostwo, jak plaga jakas :D Ricordei tez juz z 30 oddalem, to dopiero dziadostwo rosnie :D Galaxea przesadza juz powoli i sprobowalem kontrolnie zrobic z niej szczepke - wyglada na to ze Galaxea doskonale sie szczepi, wystarczy doslownie JEDEN polip w miare delikatnie zaszczepic :D Pavona jak sie okazuje tez sie niezle szczepi :D jak pokonam techniczne trudnosci to wrzuce troche nowych zdjec.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniam mniam:)jak bedziesz w Polsce zapraszam do Starogardu na piwko:):D:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon my sie predzej w Egipcie albo innej Indonezji spotkamy, niz w Stargardzie :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What a difference a year made...

Oto jak wygladal baniaczek dokladnie rok temu:

720-024.jpg

W ciagu tego roku kupilem 2 male szczepki Montipory i zamienilem Echinopore na Euphyllie. Tak wyglada to dzisiaj:

720-calosc01.jpg

720-bok.jpg

720-calosc04.jpg

720-acra01.jpg

720-acra04.jpg

720-monti11.jpg

720-niebieska.jpg

720-pavona01.jpg

720-rainbow1.jpg

720-rozowa.jpg

720-stylo11.jpg

720-zoa01.jpg

720-zoa02.jpg

720-co02.jpg

720-co06.jpg

720-co04.jpg

720-ricogarden.jpg

720-co03.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEO? :D Odpieniacz nie zawsze chodzi, a wlasciwie to przewaznie nie chodzi :D Po prostu mala obsada rybna, duzo skaly, mocna cyrkulacja, filtracja mechaniczna, makroglony, podmiany, wegiel, RowaPhos w miare potrzeby (rzadko) i jakos sie kreci. Ale mysle ze mala obsada jest u mnie kluczem a takze regularne odsysanie czesci piasku przy podmianach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tradycyjnej corocznej wymianie swietlowek widac roznice. Na razie wymienilem tylko aktyniczne, nie chce koralom fundowac szoku swietlnego, za 2-3 tyg. wymienie tez biale. Kilka fotek z tej okazji :)

tumida1.jpg

blu4.jpg

blu8.jpg

blu1.jpg

blu2.jpg

blu3.jpg

blu5.jpg

blu6.jpg

blu7.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajeczne Ricordee, no i te Zoanthusy :kapelusz

Galaxea nie tłucze miękasów?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tlucze, tam gdzie stoi jest mala cyrkulacja i nie tworzy prawie nigdy (odpukac) wydluzonych czulkow obronnych. Kiedy na nia skieruje bardziej pompke to tak, wtedy tak robi ale ona generalnie woli niewileki i rownomierny przeplyw wody. Niedlugo ja rozfragmentuje przy okazji przeprowadzki baniaka i obkleje nia jakis fajny kawalek ceramiki, zeby sobie rosla osobno pod kontorla :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.