Skocz do zawartości
Makii

AT Control vs. Profilux

Rekomendowane odpowiedzi

froolk :

Nie chcę wojny, każdy ma to co lubi :)

Froolk - z ludzmi na poziomie nie prowadzi sie wojny, bo nie ma z czym walczyc:) pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z niego zadowolony:D, nie mam go, a jednak mnie cieszy:)

Powiadomienia są super:yes

W AT-Control chyba też maja wprowadzić:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak ta rozgorzała na nowo dyskusja mnie cieszy :) Ale bynajmniej nie z powodu różnicy zdań samej w sobie, a z powodu coraz to nowych informacji na temat wiodący. Mam nadzieję, że każdy się tu jeszcze nie raz wypowie i przynajmniej w 60 % będzie wiadomo co to za sprzęt. Czekam też na wypowiedzi sprzedawców (no ..Tomek...no Przemek itd.). Sprobujcie się określić co uważacie za niezbędne do zakupu,a co nie (może zamiast jakieś mega sety lepiej kupić po połowie : i profiluxa i AT). Za AT na pewno idą efekty praktyczne (a do nich zaliczam choćby wygląd akwarium Andrzeja). Za Profiluxem możliwość sterowania całym zestawem urządzeń, powszechność i możliwość wymiany doświadczeń. Nie chcę kupić czegoś czego nikt mi potem nie będzie chciał wytłumaczyć w całej mojej panice. Chcę to wiedzieć teraz - zanim się zdecyduję. Chcę jak to ktoś powiedział wyjechać na narty nie martwiąc się, że teściowa powyrywa sobie włosy z głowy nie umiejąc nic poza wytarciem szyb akwa z kurzu. I nie chodzi tu o same sms-y (choć to akurat uważam za duży plus). Też się zastanawiam czy nie rozdzielić wszystkiego : osobno pomiary, osobno sterowanie falownikiem, osobno temp. (choćby chłodziarka z termą) osobno dozowanie i szlaq wie co jeszcze. Mam jedynie ten komfort, że swoich dylematów nie muszę jeszcze testować na zbiorniku i z drugiej strony nie ograniczam przyszłych zakupów do minimum. Potrzebuje po prostu dobrych rad, których można się dopatrzeć podczas zagorzałej forumowej dyskusji, a tak ciężko się doprosić i oczekiwać na tzw. privie (zainteresowani wiedzą o co chodzi). Wcześniej czy później i tak będę się cieszył swoją rafą i rybkami - chcę jednak oszczędzić nikomu nic niewinnym rybkom i koralom cierpień. Czekam zatem na cd. porównań. Zapewne wrzucę jeszcze i inne tematy, które na przyszłość posłużą do stworzenia wzorcowego akwarium marzeń. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniłem Profiluxa plus II na Profiluxa Plus II EX i problem redoxu chyba został rozwiązany bo nie mam wyników z kosmosu. Przy podmianach i większym karmieniu korali (1 na tydzień) poziom redox zmienia sie prawidłowo. Generalnie utrzymuje się na poziomie 420 po podmianie ok 10% spada tymczasowo tak do 390-400 i potem wraca co 420. Więc chyba prawidłowo.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek_dev nie wiem za bardzo jak to powiedzieć, ale nie pokładałbym nadziei w tym, ze ten komputer taki czy inny zaoszczędzi cierpień niewinnym zwierzakom.

On tylko czymś steruje i coś pokazuje.

Ty na tej podstawie działasz.

Jeśli nie będzie Cię w domu, on sam ten komputer nic za ciebie nie zrobi żeby uratować akwarium.

Przed wyjazdem akwarium musi być doprowadzone przez Ciebie do takiego stanu(nieważne czy z użyciem komputera, czy oddzielnych sterowników)że przetrwa jakiś czas samo.

Np: Przed wyjazdem była tendencja spadkowa Fosforanów i No3.

I w czasie wyjazdu nastąpił kulminacyjny spadek, to jeśli tego nie przewidzisz, komputer najbardziej wypasiony tego nie uratuje itp,itd....

Posiadanie dobrego sprzętu to jest pikuś przy wiedzy jaką trzeba mieć do prowadzenia akwarium.

Wielokrotnie sam się o tym przekonałem i to trwa nadal.

Sory jakoś tak mnie wzięło na takie przemyślenia, bo potem człowiek prawie nie myśli o sprzęcie tylko o tej wodzie bakteriach, zależnościach, równowadze i innych cudach.

No dobra, a teraz zapraszam do dalszej dyskusji:):)

guliwer777, ale masz malutkie spadki redox po podmianie zazdroszczę Ci.

Chyba masz długo mieszaną wodę do podmian.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie wczoraj męczyło to zawyżane Ph (nie trafiłem wcześniej na taką opinię) że dzisiaj od rana zabrałem sie za kalibrację. Ostatni raz kalibrowałem elektrodę ponad dwa miesiące temu. Używam płynów kalibracyjnych nomen-omen AquaMedic :)

No i wyniki były lepsze niż myślałem bo kalibracja okazała się zbędna. I teraz tak sie zastanawiam, ze skoro Ph 7 to Ph7 a Ph9,2 to Ph 9,2 bo takie mam płyny AM to dlaczego ph-metr miałby zawyzać przy pomiarze naprzykład około Ph8. A nawet gdyby był błąd w oprogramowaniu, to chyba dość łatwy do poprawienia. Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś z elektroników?

Pewne jest że przy Ph7 i Ph9,2 ani nie zaniża ani nie zawyża pomiaru, a elektroda Ph GHL jest tak samo dobra jak AM - wogóle mam wrażenie, że to te same elektrody tylko inaczej brandowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław : bardzo pięknie to ująłeś - coś w stylu nieważne czy samochód ma 100 bajerów czy nie, i tak jak będzie słaby kierowca to się zabije na pierwszym zakręcie :) Tylko widzisz, ja mam akurat samochód z wszystkimi bajerami i nigdy w życiu nie przesiadłbym się już do takiego, w którym trzeba korbką otwierać choćby szyby. Ale doskonale rozumiem Twoje przesłanie i bynajmniej nie mam zamiaru odrzucać pouczającą argumentację. Niektórym może rozjaśnię : jako tako o rybkach pojęcie pewnie jakieś tam mam, bo zajmuje sie nimi od podstawówki (czyli będzie tego ze 30 już lat), ale przyznaję bez bicia, że morskie to jest dla mnie dopiero początek ciernistej drogi. Należę do ludzi ambitnych, ale i rozsądnych - dlatego też nie uważam się za omnibusa i chętnie przyjmuję tak słowa uznania, jak i krytyki. Jeszcze niejeden raz zwrócę się tu do Was o pomoc i nie raz pewnie będzie mi wytknięte to i owo. Ale w sumie o to mi chodzi by w ten sposób zdobywać wiedzę,bo nikt nie będzie lepszy od Was..praktykujących już morszczaków. Wracając do komputera. Nie chcę aby on za mnie myślał i pracował. Ale chcę, aby mierzył parametry, sterował urządzeniami i powiadomił mnie szybciej niż sam to dopiero zauważę (odpukać). Jeśli ktoś to wymyślił to pewnie wiedział że będą użytkownicy. Nie jest więc dylematem czy komputer kupię - tylko który kupię (i w jakiej opcji wyposażenia). A Was jeszcze raz proszę o kolejne opinie i sugestie dotyczące elementów składowych (tych potrzebnych). Jesli ktoś z Was mnie przekona i powie : kup jeszcze osobno waweboxa bo to i to - to całkiem możliwe że tak zrobię. To samo dotyczy innych spraw. Przyszłościowo to nie będzie mój jedyny zbiornik morski więc myślę, ze nic sie nie zmarnuje.

P.S. Jeśli ktoś na priv pomoże mi sensownie skompletować cały sprzet itd. będę zobowiązany się kiedyś zrewanżować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

froolk - zależy jeszcze kiedy zmieniałeś płyny kalibracyjne na nowe :)

Profiluxa mam najdłużej na tym forum (ponad 2 lata) i jestem bardzo zadowolony, szczególnie z wersji II (i nie tylko dlatego że mam PH powyżej 8 :) ).

Jeśli chodzi o ilość opcji i możliwości to profilux już dawno przebił IKSa.

Na temat supportu ze strony producentów najlepiej niech świadczy fakt że gdy kiedyś napisałem na niemieckim forum prośbę o wprowadzenie obsługi waveboxa i zasugerowałem jak mogło by to się odbywać w oprogramowaniu profiluxa, to po 20-30min na maila przyszła wersja beta firmware'u (w niedzielę!!!) z prośbą o przetestowanie.

Co do problemów z redox to fakt że występują i nie jestem pewien dlaczego ale profilux ma problemy z niektórymi elektrodami redox. Po prostu na niektórych pokazuje bzdury. Dobrze działa z elektrodami GHL i AM.

Miałem już 3 elektrody PH i nie zauważyłem problemu z kompatybilnością elektrod PH, ale być może błędy pomiaru także występują z tego samego powodu.

Ściemnianie na świetlówkach T5 to wspaniała sprawa, choć nie tania i kłopotliwa przy wymianie świetlówek (100h czas wypalania świetlówek na 100% mocy zanim się zacznie ściemniać).

Nie miałem ani IKSa ani AT Control więc porównać nie mogę. Nie mam też takiego pięknego akwarium jak andrinew więc nie mogę być tu autorytetem tym bardziej co do stabilności parametrów w baniaku (bo u mnie co chwila to inna plaga :) ), ale akurat na profiluxie się dość dobrze znam i polecam jeśli ktoś chce mieć maszynke all-in-one. Co prawda jest powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale akurat profilux to wyjątek od reguły :)

Nie chce zapeszać ale od ponad 2 lat jak działają u mnie profiluxy (najpierw I potem II wersja) nigdy mnie nie zawiodł i nigdy nie miałem z jego powodu problemów. Co do awaryjności nie mam najmniejszych zastrzeżeń (a w tym 550L akwarium spotykają mnie naprawdę wszystkie chyba możliwe nieszczęścia)

Nawet jak raz uwaliłem firmware wgrywając przez USB to można go wskrzesić przekładając jedną zworkę w środu w ciągu 15 minut.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO duzy plus dla ATC to jego mozliwosc rozbudowy tu znaczna przewaga nad profi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK: płyny "świeże", a przede wszystkim te same od ostatniej kalibracji 8)

Przecież dla sprawdzenia poprawności działania urzadzenia nie ma znaczenia czy płyn kalibracyjny to rzeczywiscie 7 czy już nie - istotne jest, że skoro uznał to za 7 podczas kalibracji a dwa miesiące pózniej również twierdzi, że to 7 to dobrze o nim swiadzczy, nie? (choć chyba raczej o elektrodzie) Zreszta tak poza tematem - kiedyś w Reefkeeping był test płynów kalibracyjnych - maniacy odczytów po przecinku niech lepiej nie czytają :)

@Vash wskaż moduły które posiada AT a których nie ma Profilux?? Bo ja możliwości rozbudowy widzę dokładnie na odwrót :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

froolk - płyny wietrzeją, a poza tym jak przekładasz elektrodę z PH 7 do PH9 to nawet jeśli ją osuszasz zmieniasz trochę PH płynu. Ale to nie topic o płynach kalibracyjnych :)

Co do możliwości rozbudowy AT o moduły też widzę to jakoś odwrotnie niż vash, choć aby być sprawiedliwym trzeba przyznać że profilux na początku ze swoimi opcjami rozbudowy w porównaniu z IKSem wyglądał marniutko i zajęło to trochę czasu zanim zabłysnął dodatkami.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie płynów do kalibracji to nieporozumienie , polecam kupić proszki samemu robić bufor. Płym na ważnośc ok 2 miesięcy i dodatkowo powinin być przechowywany w lodówce. Nie wiadomo ile czasu upłuneło od produkcji do czasu sparzedaży . Osobiscie rozrabiam proszki Hacha i po rozrobieniu trzymam w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy oczywiscie profilux ma wiecej mozliwosci ale ma ograniczone miejsce a at mozna teoretycznie powiekszac w nieskonczonosc. Zaloze sie ze te moduly ktore sa w tej chwili dostepne do at to dopiero poczatek juz jest w przygotowaniu albo nawet sprzedazy modol sms tylko czekac na nastepne. A w at miejsce sie nie skonczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vash :

Na dzien dzisiejszy oczywiscie profilux ma wiecej mozliwosci ale ma ograniczone miejsce a at mozna teoretycznie powiekszac w nieskonczonosc. Zaloze sie ze te moduly ktore sa w tej chwili dostepne do at to dopiero poczatek juz jest w przygotowaniu albo nawet sprzedazy modol sms tylko czekac na nastepne. A w at miejsce sie nie skonczy!

Ja też mogę napisać że "założę się że Profilux będzie coraz bardziej rozbudowany" :)

Dużą wadą AT jest dla mnie masa kabli bo każdy moduł to kolejne pudełko a w Profi jest wszystko ładnie zapakowane.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.